Таг: пратеничка

ПОЧИНА ИЛИНКА МИТРЕВА, ПОРАНЕШНА ПРАТЕНИЧКА И МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ПОЧИНА ИЛИНКА МИТРЕВА, ПОРАНЕШНА ПРАТЕНИЧКА И МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Илинка Митрева, поранешна пратеничка од редовите на СДСМ и министерка за надворешни работи, почина вчера во Скопје, соопшти партијата. Имаше 72 години ...
ПОЧИНА РАТКА ДИМИТРОВА, ПРАТЕНИЧКА ОД ПРВИОТ СОСТАВ НА СОБРАНИЕТО

ПОЧИНА РАТКА ДИМИТРОВА, ПРАТЕНИЧКА ОД ПРВИОТ СОСТАВ НА СОБРАНИЕТО

Почина Ратка Димитрова, виолинистка и пратеничка од првиот состав на Собранието, пoтврди семејството. Имаше 80 години. Димитрова беше координатор н ...
АНТИКОРУПЦИСКА ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДУВА ВРАБОТУВАЊАТА НА СИНОТ И БРАТОТ НА ПРАТЕНИЧКАТА МИРА СТОЈЧЕВСКА

АНТИКОРУПЦИСКА ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДУВА ВРАБОТУВАЊАТА НА СИНОТ И БРАТОТ НА ПРАТЕНИЧКАТА МИРА СТОЈЧЕВСКА

Антикорупциската комисија ќе го испитува вработувањето на синот и братот на пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска. Синот на Стојчевска е вработен во др ...
ЈАС СУМ ТАА НА СНИМКИТЕ ШТО ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ, КАКО ВИСАМ ГОРЕ НА ГАЛЕРИЈАТА, БЕВ СИГУРНА ДЕКА НЕМА ЖИВА ДА ИЗЛЕЗАМ ОД СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ ПРАТЕНИЧКАТА КУЗМАНОВСКА ЗА 27 АПРИЛ

ЈАС СУМ ТАА НА СНИМКИТЕ ШТО ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ, КАКО ВИСАМ ГОРЕ НА ГАЛЕРИЈАТА, БЕВ СИГУРНА ДЕКА НЕМА ЖИВА ДА ИЗЛЕЗАМ ОД СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ ПРАТЕНИЧКАТА КУЗМАНОВСКА ЗА 27 АПРИЛ

Јас бев сигурна дека нема да излезам жива од Собранието, немав доверба во никого. Ако не беше тој гнев и говор на омраза деновите пред 27 април ова не ...
ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛ НА ПРАТЕНИЧКА НА СДСМ ВО ВИНИЦА

ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛ НА ПРАТЕНИЧКА НА СДСМ ВО ВИНИЦА

Автомобилот на пратеничката на СДСМ Славица Шуманска Митева ноќеска бил запален во Виница. Според билтенот на МВР, непознати сторители, откако претход ...
ПРАТЕНИЧКАТА ЛАЗАРОВА Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА ПО СООБРАЌАЈКАТА

ПРАТЕНИЧКАТА ЛАЗАРОВА Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА ПО СООБРАЌАЈКАТА

Пратеничката на СДСМ Мери Лазарова засега е во стабилна состојба, откако вчера околу 20 часот беше донесена во Ургентниот центар во Скопје со повреди ...
ШИЛЕГОВ ГО СМЕНИ АВИРОВИЌ, НОВ ДИРЕКТОР НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ Е АРДИЈАН МУЧА

ШИЛЕГОВ ГО СМЕНИ АВИРОВИЌ, НОВ ДИРЕКТОР НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ Е АРДИЈАН МУЧА

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го разреши досегашниот директор на ЈП „Паркови и зеленило“ Душан Авировиќ и на негово место го постави Ардијан М ...
7 / 7 НАПИСИ