Таг: пратеник

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
ВО ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПРВПАТ ЌЕ ИМА ГЛУВ ПРАТЕНИК

ВО ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПРВПАТ ЌЕ ИМА ГЛУВ ПРАТЕНИК

Баварската политичарка Хајке Хојбах ќе стане првиот глув член на германскиот парламент, Бундестагот, следната недела. 44-годишната социјалдемократк ...
МИШЕЛ ПРЕДВРЕМЕ ЌЕ СИ ОДИ ОД ФУНКЦИЈАТА, АКО НАВРЕМЕ НЕ СЕ ИЗБЕРЕ НОВ, ОРБАН ЌЕ ПРЕТСЕДАВА СО ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ

МИШЕЛ ПРЕДВРЕМЕ ЌЕ СИ ОДИ ОД ФУНКЦИЈАТА, АКО НАВРЕМЕ НЕ СЕ ИЗБЕРЕ НОВ, ОРБАН ЌЕ ПРЕТСЕДАВА СО ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ

Шарл Мишел изјави дека предвреме ќе се повлече од функцијата претседател на Европскиот совет за да може да стане пратеник во Европскиот парламент. Ман ...
ТУРСКИ ПРАТЕНИК ПОЧИНА ДВА ДЕНА ОТКАКО КОЛАБИРАШЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ ПО ГОВОР ВО КОЈ ЈА КРИТИКУВАШЕ ВЛАСТА

ТУРСКИ ПРАТЕНИК ПОЧИНА ДВА ДЕНА ОТКАКО КОЛАБИРАШЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ ПО ГОВОР ВО КОЈ ЈА КРИТИКУВАШЕ ВЛАСТА

Опозицискиот турски пратеник Хасан Билмез почина денеска, два дена откако претрпе срцев удар и колабираше во парламентот набргу по завршувањето на сво ...
ДИРЕКТОРОТ НА КУМАНОВСКИОТ ЗДРАВСТВЕН ДОМ НЕГИРА ДЕКА НОВОВРАБОТЕНИТЕ 10 МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ СЕ ОД ДУИ

ДИРЕКТОРОТ НА КУМАНОВСКИОТ ЗДРАВСТВЕН ДОМ НЕГИРА ДЕКА НОВОВРАБОТЕНИТЕ 10 МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ СЕ ОД ДУИ

Во Здравствениот дом во Куманово, каде што директорот е од ДУИ, минатата недела на неопределено време биле вработени 10 медицински сестри, сите Албанк ...
ЈАПОНСКИ ПРАТЕНИК ИЗБРКАН ОД ПАРЛАМЕНТОТ ЗАШТО НИКОГАШ НЕ СЕ ПОЈАВИЛ НА СЕДНИЦА

ЈАПОНСКИ ПРАТЕНИК ИЗБРКАН ОД ПАРЛАМЕНТОТ ЗАШТО НИКОГАШ НЕ СЕ ПОЈАВИЛ НА СЕДНИЦА

Познатиот јутјубер Јошиказу Хигашитани стана првиот пратеник кој бил избркан од јапонскиот парламент зашто никогаш не се појавил на седница. Хигашитан ...
АНТИКОРУПЦИСКА ОТВОРИ ПОСТАПКА ЗА ПРАТЕНИК, КОЈ ЗА УПРАВИТЕЛ НА НЕГОВАТА ФИРМА ПОСТАВИЛ БЛИСКО ЛИЦЕ

АНТИКОРУПЦИСКА ОТВОРИ ПОСТАПКА ЗА ПРАТЕНИК, КОЈ ЗА УПРАВИТЕЛ НА НЕГОВАТА ФИРМА ПОСТАВИЛ БЛИСКО ЛИЦЕ

Антикорупциската комисија на денешната седница отвори постапка против пратеник во Собранието, кој го променил управителството во неговата фирма, меѓут ...
ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК ЉУБИСАВ ИВАНОВ-ЅИНГО

ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК ЉУБИСАВ ИВАНОВ-ЅИНГО

Љубисав Иванов-Ѕинго, поранешен пратеник, претседател на Социјалистичката партија на Македонија и првиот претседател на Фудбалската Федерација на Маке ...
200 ГОСТИ НА СВАДБАТА КАЈ ПОЧИНАТИОТ БАЈРАМ ТРЕБА ДА ГО ПРАШААТ СЕМЕЈСТВОТО ДАЛИ ПОСМРТНО МУ Е НАПРАВЕН КОВИД ТЕСТ

200 ГОСТИ НА СВАДБАТА КАЈ ПОЧИНАТИОТ БАЈРАМ ТРЕБА ДА ГО ПРАШААТ СЕМЕЈСТВОТО ДАЛИ ПОСМРТНО МУ Е НАПРАВЕН КОВИД ТЕСТ

Министерството за здравство нема да објави дали на починатиот поранешен пратеник Амди Бајрам му е направен посмртен ковид тест и упати таа информација ...
ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК АМДИ БАЈРАМ, ФИЛИПЧЕ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ МУ Е НАПРАВЕН ПОСМРТЕН КОВИД ТЕСТ

ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК АМДИ БАЈРАМ, ФИЛИПЧЕ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ МУ Е НАПРАВЕН ПОСМРТЕН КОВИД ТЕСТ

Поранешниот пратеник Амди Бајрам и лидер на Сојузот на Ромите почина денеска во Скопје, потврдија партиски извори. Имаше 64 години. Бајрам страдал од ...
ПРАТЕНИКОТ ИГОР ДУРЛОВСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ГО НАПУШТА СОБРАНИЕТО

ПРАТЕНИКОТ ИГОР ДУРЛОВСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ГО НАПУШТА СОБРАНИЕТО

Пратеникот Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ ја напушта пратеничката функција, објави тој на својот фејсбук профил. Од седиштето на партијата нема коментар ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ