Таг: предрасуди

СКОПЈАНКИ СЕ СОБЛЕКОА ПРОТИВ ПРЕДРАСУДИ ЗА ТЕЛОТО

СКОПЈАНКИ СЕ СОБЛЕКОА ПРОТИВ ПРЕДРАСУДИ ЗА ТЕЛОТО

На Плоштадот Македонија денеска се одржа модна ревија на костими за капење под слоганот „Горда што сум своја“. Дваесетина девојки и жени без разлик ...
ДА ПРЕСТАНАТ ПРЕДРАСУДИТЕ КОН НАС, АПЕЛИРАА СЕКСУАЛНИТЕ РАБОТНИЦИ НА МАРШОТ НА ЦРВЕНИТЕ ЧАДОРИ

ДА ПРЕСТАНАТ ПРЕДРАСУДИТЕ КОН НАС, АПЕЛИРАА СЕКСУАЛНИТЕ РАБОТНИЦИ НА МАРШОТ НА ЦРВЕНИТЕ ЧАДОРИ

Со црвени чадори, облечени во долна облека и со маски на очите, сексуалните работници денеска маршираа низ Скопје. Тие на маршот порачаа да престане н ...
2 / 2 НАПИСИ