Таг: преговори

1 2 3 4 5 18 30 / 174 НАПИСИ
СО МИЦКОСКИ ЗАЕДНО БАРАМЕ ГРАНТОВИ ЗА ЕКОЛОШКИ АВТОБУСИ, ВЕЛИ СКОПСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА АРСОВСКА

СО МИЦКОСКИ ЗАЕДНО БАРАМЕ ГРАНТОВИ ЗА ЕКОЛОШКИ АВТОБУСИ, ВЕЛИ СКОПСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА АРСОВСКА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалничката Данела Арсовска преговараат со компании да се добијат грантови за набавка на елек ...
РУСИЈА И УКРАИНА ДОГОВОРИЈА ДА СЕ ОТВОРАТ КОРИДОРИ ЗА ЕВАКУАЦИЈА НА ЦИВИЛИ, НЕ И ПРЕКИН НА ОГНОТ

РУСИЈА И УКРАИНА ДОГОВОРИЈА ДА СЕ ОТВОРАТ КОРИДОРИ ЗА ЕВАКУАЦИЈА НА ЦИВИЛИ, НЕ И ПРЕКИН НА ОГНОТ

Украина и Русија ја завршија втората рунда мировни преговори, при што се согласија да се креираат хуманитарни коридори за извлекување на цивилите од г ...
САД ВЕЛАТ ДЕКА БЕЛОРУСИЈА ЌЕ СЕ ВКЛУЧИ ВО РУСКАТА ИНВАЗИЈА ДОДЕКА СЕ НАМЕТНУВА КАКО МИРОВЕН ПОСРЕДНИК

САД ВЕЛАТ ДЕКА БЕЛОРУСИЈА ЌЕ СЕ ВКЛУЧИ ВО РУСКАТА ИНВАЗИЈА ДОДЕКА СЕ НАМЕТНУВА КАКО МИРОВЕН ПОСРЕДНИК

Белоруските гласачи ги одобрија уставните реформи со кои се дозволува распоредување на нуклеарното оружје во земјата за првпат од прогласувањето на не ...
ЗОШТО Е СПОРНО ДА СЕ ПРИЗНАЕ БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО ВО ЗЕМЈАВА, А НЕ СЕ СПОРАТ ЦРНОГОРЦИТЕ И ХРВАТИТЕ, РЕЧЕ ОСМАНИ

ЗОШТО Е СПОРНО ДА СЕ ПРИЗНАЕ БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО ВО ЗЕМЈАВА, А НЕ СЕ СПОРАТ ЦРНОГОРЦИТЕ И ХРВАТИТЕ, РЕЧЕ ОСМАНИ

Отворањето на Уставот и признавањето на Бугарите како малцинство во Македонија е во склоп на нашата политика кон етничките заедници, смета министерот ...
СТАРА НАДЕЖ

СТАРА НАДЕЖ

Ако не почнеме да преговараме за време на српското претседателство со ЕУ, тогаш сигурно првата меѓувладина конференција ќе биде за време на црногорско ...
СО БУГАРИЈА НЕ ПРЕГОВАРАМЕ ЗА ЈАЗИКОТ И ИДЕНТИТЕТОТ, КАЖА ОСМАНИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

СО БУГАРИЈА НЕ ПРЕГОВАРАМЕ ЗА ЈАЗИКОТ И ИДЕНТИТЕТОТ, КАЖА ОСМАНИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека во преговорите со Бугарија никој не преговара за идентитетот, јазикот и другите идентитетски ат ...
ИМАМ ЧУВСТВО ДЕКА БУЈАР ОСМАНИ САКА УСПЕХ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ПО СЕКОЈА ЦЕНА, ТОА Е ОПАСНО И НЕПРОДУКТИВНО, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

ИМАМ ЧУВСТВО ДЕКА БУЈАР ОСМАНИ САКА УСПЕХ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ПО СЕКОЈА ЦЕНА, ТОА Е ОПАСНО И НЕПРОДУКТИВНО, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

Јас сум пречка во Владата за лошо решение на спорот со Бугарија, рече вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров на денешната прес-конференција, ...
СЕКОЕ РЕШЕНИЕ СО БУГАРИЈА ДА БИДЕ ПОТВРДЕНО ОД СОБРАНИЕТО, БАРА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ДИМИТРОВ

СЕКОЕ РЕШЕНИЕ СО БУГАРИЈА ДА БИДЕ ПОТВРДЕНО ОД СОБРАНИЕТО, БАРА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ДИМИТРОВ

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров побара секое евентуално решение на спорот со Бугарија за одблокада на почетокот на пристапните прего ...
ЕУ БЕЗ ТЕБЕ

ЕУ БЕЗ ТЕБЕ

Mоже „ЕУ со тебе“, ама не како Македонци со македонски јазик и не како антифашисти во Втората светска војна. ...
КОМУНИЦИРАМ И СО СЕЛА И МИЦКОСКИ, ЌЕ ЈА ОДБЕРЕМЕ СТРАНАТА КОЈА ИМА ПОДОБРИ АРГУМЕНТИ ЗА ДРЖАВАТА, КАЖА ГАШИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

КОМУНИЦИРАМ И СО СЕЛА И МИЦКОСКИ, ЌЕ ЈА ОДБЕРЕМЕ СТРАНАТА КОЈА ИМА ПОДОБРИ АРГУМЕНТИ ЗА ДРЖАВАТА, КАЖА ГАШИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска не договорија дали Алтернатива ќе влезе во Владата, туку тоа ќе се знае после пренесу ...
1 2 3 4 5 18 30 / 174 НАПИСИ