Таг: прес конференција

МАСОНОТ ОД МАВРОВКА

МАСОНОТ ОД МАВРОВКА

1 Луѓе, има драматичен пресврт во случајот „Мавровка“. Замислете, МВР имало докази кои се основа за сомневања кој е можниот сторител за дивоградбата ш ...
НЕКА ИЗВИНИ ПИАРОТ

НЕКА ИЗВИНИ ПИАРОТ

1 Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако победи на изборите, неговата мнозинска коалиција ќе ги укине патните трошоци за пратениците во Собранието ...
ТРАМП Е ОТПОВИКАН ВРЗ ОСНОВА НА ИЗМИСЛЕНИ ОБВИНУВАЊА, КАЖА ПУТИН НА ГОДИШНАТА СРЕДБА СО НОВИНАРИТЕ

ТРАМП Е ОТПОВИКАН ВРЗ ОСНОВА НА ИЗМИСЛЕНИ ОБВИНУВАЊА, КАЖА ПУТИН НА ГОДИШНАТА СРЕДБА СО НОВИНАРИТЕ

Владимир Путин го поддржа Доналд Трамп и кажа дека тој ќе биде ослободен од Сенатот бидејќи неговото отповикување во Претставничкиот дом ноќеска се ба ...
МИЦКОСКИ, ВАМ ВИ ОСТАНУВА ДАЛИ ЌЕ БИДЕТЕ МАРИОНЕТА НА ВАШИОТ ЛИДЕР ЗАД СЦЕНАТА, МУ КАЖА ДЕСКОСКА ОТКАКО ТОЈ ЈА ОБВИНИ ЗА КОЧЕЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА СЈО

МИЦКОСКИ, ВАМ ВИ ОСТАНУВА ДАЛИ ЌЕ БИДЕТЕ МАРИОНЕТА НА ВАШИОТ ЛИДЕР ЗАД СЦЕНАТА, МУ КАЖА ДЕСКОСКА ОТКАКО ТОЈ ЈА ОБВИНИ ЗА КОЧЕЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА СЈО

Министерката за правда Рената Дескоска, по обвинувањата од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција дека е главна пречк ...
ТАЈЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР ДОНЕСЕ СВОЈА КАРТОНСКА ВЕРЗИЈА ЗА ДА ИЗБЕГНЕ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА

ТАЈЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР ДОНЕСЕ СВОЈА КАРТОНСКА ВЕРЗИЈА ЗА ДА ИЗБЕГНЕ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА

Премиерот на Тајланд смисли необичен начин како да избегне непријатни новинарски прашања, па на прес-конференција донесе своја картонска верзија во пр ...
СЈО НАЈАВИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА УТРЕ

СЈО НАЈАВИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА УТРЕ

Специјалното јавно обвинителство утре, со почеток во 12:00 часот, ќе одржи прес-конференција, соопшти кусо СЈО. Утринава, специјалната обвинителка ...
ОТВОРЕНИ СЕ СИТЕ МОЖНОСТИ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НАЈАВИ ЗАЕВ

ОТВОРЕНИ СЕ СИТЕ МОЖНОСТИ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НАЈАВИ ЗАЕВ

Избор на нов претседател од редот на оформеното мнозинство на Собранието ќе има и парламентарно мнозинство нема да дозволи претседавачот на конститути ...
ЈАНЕВА СО БРЗОЗБОРКА НАЈАВИ НОВ СЛУЧАЈ НА „Т“

ЈАНЕВА СО БРЗОЗБОРКА НАЈАВИ НОВ СЛУЧАЈ НА „Т“

Специјалната обвинителка Катица Јанева вечерва со брзозборка вечерва го најави претставувањето на нов случај на „Т“. "’Транспортер носи тотал трист ...
8 / 8 НАПИСИ