Таг: преседан

ЗАСТАПНИЦИТЕ ЗА СЛОБОДА НА ГОВОРОТ ГО ПОЗДРАВИЈА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА АСАНЖ, НО ВЕЛАТ ДЕКА СЛУЧАЈОТ НА САД ПОСТАВИ ЗАГРИЖУВАЧКИ ПРЕСЕДАН

ЗАСТАПНИЦИТЕ ЗА СЛОБОДА НА ГОВОРОТ ГО ПОЗДРАВИЈА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА АСАНЖ, НО ВЕЛАТ ДЕКА СЛУЧАЈОТ НА САД ПОСТАВИ ЗАГРИЖУВАЧКИ ПРЕСЕДАН

Организациите за слобода на говорот ја поздравија веста за ослободувањето на основачот на Викиликс Џулијан Асанж од затвор во Британија, но рекоа дека ...
ОПАСНО Е ШТО ЕУ ДОЗВОЛУВА ДА СЕ БЛОКИРААТ СОСЕДИ СО БИЛАТЕРАЛНИ КВАЗИПРОБЛЕМИ, ВЕЛИ СРПСКАТА ПРЕМИЕРКА БРНАБИЌ

ОПАСНО Е ШТО ЕУ ДОЗВОЛУВА ДА СЕ БЛОКИРААТ СОСЕДИ СО БИЛАТЕРАЛНИ КВАЗИПРОБЛЕМИ, ВЕЛИ СРПСКАТА ПРЕМИЕРКА БРНАБИЌ

Српската премиерка Ана Брнабиќ вели дека е направен опасен преседан со тоа што билатерални прашања кои немаат никаква врска со европските интеграции с ...
МЕСТО ДА ЗАСТАНАТ НА СТРАНАТА НА ОБВИНЕНИЕТО, ВИШИТЕ ОБВИНИТЕЛИ БЕКТЕШИ И ХАЈРУЛАХИ БАРААТ ОД СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ДА ИМ ГИ УКИНЕ ЗАТВОРСКИТЕ ПРЕСУДИ НА ДВАЈЦА ФУНКЦИОНЕРИ ОД ДУИ

МЕСТО ДА ЗАСТАНАТ НА СТРАНАТА НА ОБВИНЕНИЕТО, ВИШИТЕ ОБВИНИТЕЛИ БЕКТЕШИ И ХАЈРУЛАХИ БАРААТ ОД СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ДА ИМ ГИ УКИНЕ ЗАТВОРСКИТЕ ПРЕСУДИ НА ДВАЈЦА ФУНКЦИОНЕРИ ОД ДУИ

Да се прифати жалбата на обвинетите, да се укинат затворските пресуди и да се врати предметот за преправање изборни резултати на повторно судење, е на ...
3 / 3 НАПИСИ