Таг: пресуда

1 2 3 4 5 6 40 / 60 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО НОВА ИСТРАГА ЗА УШТЕ ДЕСЕТИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО НОВА ИСТРАГА ЗА УШТЕ ДЕСЕТИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

Обвинителот Дарко Јакимовски, кој го застапуваше обвинението за обидот за убиство на Зијадин Села, за кое обвинетите пред малку добија вкупна казна од ...
ОД 10 И ПОЛ ДО 13 И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА

ОД 10 И ПОЛ ДО 13 И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА

За обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села при организираниот напад на 27 април лани во Собранието, судијката Славица Андреевска денеска во Криви ...
ДВЕ ГОДИНИ И 10 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАСИЛНИКОТ ОД 27 АПРИЛ КОЈ ДАВЕШЕ СОБРАНИСКИ ОБЕЗБЕДУВАЧ И ГО УДИРАШЕ ПО ГЛАВА ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА СПАСОВСКИ

ДВЕ ГОДИНИ И 10 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАСИЛНИКОТ ОД 27 АПРИЛ КОЈ ДАВЕШЕ СОБРАНИСКИ ОБЕЗБЕДУВАЧ И ГО УДИРАШЕ ПО ГЛАВА ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА СПАСОВСКИ

Петре Жежовски од Скопје, кој на снимките од организираниот напад на Собранието на 27 април се гледа како го удира со боксови по глава тогашниот телох ...
ЗДРАВКО МАМИЌ ОСУДЕН НА 6,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, ДЕН ПОРАНО ИЗБЕГА ВО БИХ

ЗДРАВКО МАМИЌ ОСУДЕН НА 6,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, ДЕН ПОРАНО ИЗБЕГА ВО БИХ

Здравко Мамиќ, еден од најмоќните и најконтроверзни луѓе во хрватскиот фудбал, е осуден на шест и пол години затвор за извлекување 117 милиони куни (1 ...
СЛАТКАРОТ КОЈ ОДБИ ДА НАПРАВИ ТОРТА ЗА ГЕЈ ДВОЈКА ГО ДОБИ СЛУЧАЈОТ ВО ВРХОВНИОТ СУД НА САД

СЛАТКАРОТ КОЈ ОДБИ ДА НАПРАВИ ТОРТА ЗА ГЕЈ ДВОЈКА ГО ДОБИ СЛУЧАЈОТ ВО ВРХОВНИОТ СУД НА САД

Врховниот суд на САД пресуди во полза на слаткарот од Колорадо кој одбил да направи свадбена торта за хомосексуална двојка во 2012 година. Државнио ...
НА 23 МАЈ ПРВАТА ПРЕСУДА ЗА ГРУЕВСКИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА

НА 23 МАЈ ПРВАТА ПРЕСУДА ЗА ГРУЕВСКИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА

Првата пресуда за експремиерот Никола Груевски, за случајот на СЈО „Тенк“ ќе биде изречена на 23 мај во 12.30 часот. Денеска беа изнесени завршните зб ...
ПУБЛИКАТА МОЖЕШ ДА ЈА НАСМЕЕШ И РАСПЛАЧЕШ, НО НЕ СМЕЕШ ДА ЈА МАЧИШ, ВЕЛИ АКТЕРОТ ЃОКИЦА ЛУКАРЕВСКИ ПРЕД ПЕНЗИОНИРАЊЕТО

ПУБЛИКАТА МОЖЕШ ДА ЈА НАСМЕЕШ И РАСПЛАЧЕШ, НО НЕ СМЕЕШ ДА ЈА МАЧИШ, ВЕЛИ АКТЕРОТ ЃОКИЦА ЛУКАРЕВСКИ ПРЕД ПЕНЗИОНИРАЊЕТО

Ѓокица Лукаревски, доајенот на македонското глумиште, препознатлив актер од голем број претстави, ТВ-драми, ТВ-емисии, радио емисијата „Хихирику“ како ...
ХАГ ГО ОСУДИ ШЕШЕЉ НА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР, НО КАЗНАТА ВЕЌЕ ЈА ОДЛЕЖА

ХАГ ГО ОСУДИ ШЕШЕЉ НА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР, НО КАЗНАТА ВЕЌЕ ЈА ОДЛЕЖА

Судот во Хаг го осуди лидерот на српските радикали Војислав Шешељ на десет години затвор, но тој, сепак, нема да оди повторно зад решетки. Механизм ...
БОБАН ИЛИЌ ОСУДЕН НА 6 ГОДИНИ ЗАТВОР, ТАТКОТО НА АЛМИР НА 6 МЕСЕЦИ

БОБАН ИЛИЌ ОСУДЕН НА 6 ГОДИНИ ЗАТВОР, ТАТКОТО НА АЛМИР НА 6 МЕСЕЦИ

Бобан Илиќ од Куманово, кој го прегази 4-годишниот Алмир Алиу, е осуден на 6 години затвор за сторено кривично дело тешки дела против безбедноста на л ...
ПРЕСУДА ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕТО НА АЛМИР ВО ЧЕТВРТОК, ОБВИНЕТИОТ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН

ПРЕСУДА ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕТО НА АЛМИР ВО ЧЕТВРТОК, ОБВИНЕТИОТ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН

Во четврток ќе бидат изречени пресудите на обвинетите во случајот за прегазувањето на четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово, откако денеска во Кумано ...
1 2 3 4 5 6 40 / 60 НАПИСИ