Таг: пресуда

1 4 5 652 / 52 НАПИСИ
ЗА БРЕГЗИТ МОРА ДА ГЛАСА ПАРЛАМЕНТОТ

ЗА БРЕГЗИТ МОРА ДА ГЛАСА ПАРЛАМЕНТОТ

Британската премиерка Тереза Меј мора да се консултира со парламентот пред ги почне официјалните преговори за напуштањето на Европската Унија, пресуди ...
ОДБРАНАТА ЈА ОСПОРИ ПРЕСУДАТА ЗА „ШПИОН“ ОД 1.056 СТРАНИЦИ

ОДБРАНАТА ЈА ОСПОРИ ПРЕСУДАТА ЗА „ШПИОН“ ОД 1.056 СТРАНИЦИ

Во Апелациониот суд Скопје почна јавната седница за предметот „Шпион“. Дојдоа сите 18 осудени за овој случај, со нивните адвокати и членови на семејст ...
1 4 5 652 / 52 НАПИСИ