Таг: пресуда

1 5 6 7 8 9 10 70 / 94 НАПИСИ
СДСМ ГО ПОВИКА ОСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СТОЈЧЕВ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ЌЕ БИДЕ ИСКЛУЧЕН ОД ПАРТИЈАТА

СДСМ ГО ПОВИКА ОСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СТОЈЧЕВ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ЌЕ БИДЕ ИСКЛУЧЕН ОД ПАРТИЈАТА

СДСМ, матичната партија на градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев, побара од него да си поднесе оставка од функцијата прв човек на општината. Ова д ...
СУДОТ ВО СТРАЗБУР ПРЕСУДИ ОБЕСШТЕТУВАЊЕ ОД ДРЖАВАТА ЗА 19-МИНА АКЦИОНЕРИ ОД РАДОВИШ

СУДОТ ВО СТРАЗБУР ПРЕСУДИ ОБЕСШТЕТУВАЊЕ ОД ДРЖАВАТА ЗА 19-МИНА АКЦИОНЕРИ ОД РАДОВИШ

Со одлука на Европскиот суд за човекови права и слободи во Стразбур, во рок од три месеци Република Македонија е должна на 19-мина акционери од Радови ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО СТОЈЧЕВ СЕ ВРАЌА ВО ПРИТВОР, ОДЛУЧИ ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО СТОЈЧЕВ СЕ ВРАЌА ВО ПРИТВОР, ОДЛУЧИ ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА

Градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев, кој доби казна затвор од 18 месеци, се враќа во притвор до правосилноста на пресудата, одлучи Апелацискиот ...
ДЕДОТО НА ТАМАРА ОСУДЕН НА 7,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ ПУКАШЕ ВО ЕКСМИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ

ДЕДОТО НА ТАМАРА ОСУДЕН НА 7,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ ПУКАШЕ ВО ЕКСМИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ

Љупчо Стојановски, дедото на Тамара Димовска од Велес која почина во 2015 чекајќи операција на 'рбетот во странство, денеска во Кривичниот суд во Скоп ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО НОВА ИСТРАГА ЗА УШТЕ ДЕСЕТИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО НОВА ИСТРАГА ЗА УШТЕ ДЕСЕТИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

Обвинителот Дарко Јакимовски, кој го застапуваше обвинението за обидот за убиство на Зијадин Села, за кое обвинетите пред малку добија вкупна казна од ...
ОД 10 И ПОЛ ДО 13 И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА

ОД 10 И ПОЛ ДО 13 И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА

За обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села при организираниот напад на 27 април лани во Собранието, судијката Славица Андреевска денеска во Криви ...
ДВЕ ГОДИНИ И 10 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАСИЛНИКОТ ОД 27 АПРИЛ КОЈ ДАВЕШЕ СОБРАНИСКИ ОБЕЗБЕДУВАЧ И ГО УДИРАШЕ ПО ГЛАВА ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА СПАСОВСКИ

ДВЕ ГОДИНИ И 10 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАСИЛНИКОТ ОД 27 АПРИЛ КОЈ ДАВЕШЕ СОБРАНИСКИ ОБЕЗБЕДУВАЧ И ГО УДИРАШЕ ПО ГЛАВА ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА СПАСОВСКИ

Петре Жежовски од Скопје, кој на снимките од организираниот напад на Собранието на 27 април се гледа како го удира со боксови по глава тогашниот телох ...
ЗДРАВКО МАМИЌ ОСУДЕН НА 6,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, ДЕН ПОРАНО ИЗБЕГА ВО БИХ

ЗДРАВКО МАМИЌ ОСУДЕН НА 6,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, ДЕН ПОРАНО ИЗБЕГА ВО БИХ

Здравко Мамиќ, еден од најмоќните и најконтроверзни луѓе во хрватскиот фудбал, е осуден на шест и пол години затвор за извлекување 117 милиони куни (1 ...
СЛАТКАРОТ КОЈ ОДБИ ДА НАПРАВИ ТОРТА ЗА ГЕЈ ДВОЈКА ГО ДОБИ СЛУЧАЈОТ ВО ВРХОВНИОТ СУД НА САД

СЛАТКАРОТ КОЈ ОДБИ ДА НАПРАВИ ТОРТА ЗА ГЕЈ ДВОЈКА ГО ДОБИ СЛУЧАЈОТ ВО ВРХОВНИОТ СУД НА САД

Врховниот суд на САД пресуди во полза на слаткарот од Колорадо кој одбил да направи свадбена торта за хомосексуална двојка во 2012 година. Државнио ...
НА 23 МАЈ ПРВАТА ПРЕСУДА ЗА ГРУЕВСКИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА

НА 23 МАЈ ПРВАТА ПРЕСУДА ЗА ГРУЕВСКИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА

Првата пресуда за експремиерот Никола Груевски, за случајот на СЈО „Тенк“ ќе биде изречена на 23 мај во 12.30 часот. Денеска беа изнесени завршните зб ...
1 5 6 7 8 9 10 70 / 94 НАПИСИ