Таг: пресуда

1 6 7 8 9 10 80 / 94 НАПИСИ
ПУБЛИКАТА МОЖЕШ ДА ЈА НАСМЕЕШ И РАСПЛАЧЕШ, НО НЕ СМЕЕШ ДА ЈА МАЧИШ, ВЕЛИ АКТЕРОТ ЃОКИЦА ЛУКАРЕВСКИ ПРЕД ПЕНЗИОНИРАЊЕТО

ПУБЛИКАТА МОЖЕШ ДА ЈА НАСМЕЕШ И РАСПЛАЧЕШ, НО НЕ СМЕЕШ ДА ЈА МАЧИШ, ВЕЛИ АКТЕРОТ ЃОКИЦА ЛУКАРЕВСКИ ПРЕД ПЕНЗИОНИРАЊЕТО

Ѓокица Лукаревски, доајенот на македонското глумиште, препознатлив актер од голем број претстави, ТВ-драми, ТВ-емисии, радио емисијата „Хихирику“ како ...
ХАГ ГО ОСУДИ ШЕШЕЉ НА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР, НО КАЗНАТА ВЕЌЕ ЈА ОДЛЕЖА

ХАГ ГО ОСУДИ ШЕШЕЉ НА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР, НО КАЗНАТА ВЕЌЕ ЈА ОДЛЕЖА

Судот во Хаг го осуди лидерот на српските радикали Војислав Шешељ на десет години затвор, но тој, сепак, нема да оди повторно зад решетки. Механизм ...
БОБАН ИЛИЌ ОСУДЕН НА 6 ГОДИНИ ЗАТВОР, ТАТКОТО НА АЛМИР НА 6 МЕСЕЦИ

БОБАН ИЛИЌ ОСУДЕН НА 6 ГОДИНИ ЗАТВОР, ТАТКОТО НА АЛМИР НА 6 МЕСЕЦИ

Бобан Илиќ од Куманово, кој го прегази 4-годишниот Алмир Алиу, е осуден на 6 години затвор за сторено кривично дело тешки дела против безбедноста на л ...
ПРЕСУДА ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕТО НА АЛМИР ВО ЧЕТВРТОК, ОБВИНЕТИОТ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН

ПРЕСУДА ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕТО НА АЛМИР ВО ЧЕТВРТОК, ОБВИНЕТИОТ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН

Во четврток ќе бидат изречени пресудите на обвинетите во случајот за прегазувањето на четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово, откако денеска во Кумано ...
СУДОТ ВО СТРАЗБУР ПРЕСУДИ МАКЕДОНИЈА ДА ИМ ПЛАТИ ПО 780 ЕВРА НА ВЕЛИЈА И ЕМЕЛ РАМКОВСКИ ЗА НЕАРГУМЕНТИРАН ПРИТВОР

СУДОТ ВО СТРАЗБУР ПРЕСУДИ МАКЕДОНИЈА ДА ИМ ПЛАТИ ПО 780 ЕВРА НА ВЕЛИЈА И ЕМЕЛ РАМКОВСКИ ЗА НЕАРГУМЕНТИРАН ПРИТВОР

Судот за човекови права во Стразбур донела пресуда дека државата треба на сопственикот на Телевизијата „А1“ Велија Рамковски и неговата ќерка Емел Рам ...
ХРВАТСКИ ГЕНЕРАЛ ПОЧИНА ОТКАКО ИСПИ ОТРОВ ВО СУДНИЦАТА ВО ХАГ

ХРВАТСКИ ГЕНЕРАЛ ПОЧИНА ОТКАКО ИСПИ ОТРОВ ВО СУДНИЦАТА ВО ХАГ

Слободан Праљак, началникот на главниот штаб на хрватската војска за време на војната во БиХ, почина откако испи отров во судницата во Хаг, додека се ...
СЈО ЗАДОВОЛНО ОД ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА ГРУЈЕВСКИ, ГО ЧЕКА ДА БИДЕ СПРОВЕДЕН ЗА СУДЕЊЕТО ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

СЈО ЗАДОВОЛНО ОД ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА ГРУЈЕВСКИ, ГО ЧЕКА ДА БИДЕ СПРОВЕДЕН ЗА СУДЕЊЕТО ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство Ленче Ристоска по објавувањето на првата судска пресуда за обвиненијата што ги покрена СЈО пред Крив ...
ПО 20-ГОДИШЕН СУДСКИ СПОР, СУДОТ ВО СТРАЗБУР ЈА ЗАДОЛЖИ МАКЕДОНИЈА ДА МУ ИСПЛАТИ 11.000 ЕВРА НА ШТИПЈАНЕЦОТ СЛАВЧО МИТЕВСКИ

ПО 20-ГОДИШЕН СУДСКИ СПОР, СУДОТ ВО СТРАЗБУР ЈА ЗАДОЛЖИ МАКЕДОНИЈА ДА МУ ИСПЛАТИ 11.000 ЕВРА НА ШТИПЈАНЕЦОТ СЛАВЧО МИТЕВСКИ

Славчо Митевски (66), претседател на Општина Штип од 1984 до 1986 година, по 20-годишен судски спор доби пресуда од Европскиот суд за човекови права в ...
ДЕВЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТРЕЗОРИСТОТ КОЈ УКРАДЕ 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД НЛБ БАНКА, ПАРИТЕ ГИ НЕМА

ДЕВЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТРЕЗОРИСТОТ КОЈ УКРАДЕ 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД НЛБ БАНКА, ПАРИТЕ ГИ НЕМА

Бобан Смилевски, првообвинет за грабежот на 2.000.000 швајцарски франци и 270.000 евра од НЛБ банка, доби девет години и два месеца затвор со пресудат ...
СЕДУМ ДОЖИВОТНИ И 26 ДОЛГОГОДИШНИ КАЗНИ ЗАТВОР ДОБИЈА ОБВИНЕТИТЕ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

СЕДУМ ДОЖИВОТНИ И 26 ДОЛГОГОДИШНИ КАЗНИ ЗАТВОР ДОБИЈА ОБВИНЕТИТЕ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

Судот на обвинетите за настаните на 9 и 10 мај, 2015 во кумановската населба Диво насеље во кои загинаа осуммина припадници на безбедносните сили, одр ...
1 6 7 8 9 10 80 / 94 НАПИСИ