Таг: претседателство

ФРАНЦИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ЕУ, МАКРОН ЌЕ ГО ИСКОРИСТИ ЗА ДА ОСВОИ НОВ МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

ФРАНЦИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ЕУ, МАКРОН ЌЕ ГО ИСКОРИСТИ ЗА ДА ОСВОИ НОВ МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Емануел Макрон кажа дека 2022 година мора да биде пресвртна точка за Европа откако Франција на полноќ го презеде шестмесечното претседателство со Евро ...
ГЕРМАНИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА ЕУ ДОДЕКА МЕРКЕЛ СЕ ОБИДУВА ДА Ѝ ПОМОГНЕ ДА ЈА ПРЕБРОДИ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

ГЕРМАНИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА ЕУ ДОДЕКА МЕРКЕЛ СЕ ОБИДУВА ДА Ѝ ПОМОГНЕ ДА ЈА ПРЕБРОДИ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

Германија денеска го презеде шестмесечното претседателствување со Европската Унија, додека канцеларката на заминување Ангела Меркел се обидува да му п ...
ФИНСКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО ПРЕДЛАГА ЕМ ОТВОРАЊЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА, ЕМ РЕФОРМА НА ЕУ КАКО ШТО БАРА ФРАНЦИЈА

ФИНСКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО ПРЕДЛАГА ЕМ ОТВОРАЊЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА, ЕМ РЕФОРМА НА ЕУ КАКО ШТО БАРА ФРАНЦИЈА

Финска како претседавач со Европската Унија предлага да се отворат пристапните преговори со Северна Македонија, во меѓувреме да се усвои нова методоло ...
БУГАРИЈА Е ПРЕТСЕДАВАЧ НА ЕУ ДО 30 ЈУНИ

БУГАРИЈА Е ПРЕТСЕДАВАЧ НА ЕУ ДО 30 ЈУНИ

Бугарија од денеска е новиот претседавач со Советот на Европската Унија, односно официјално претседава со ЕУ, на која се приклучи во 2007 заедно со Ро ...
НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, AMA НЕ ИСКЛУЧУВАМЕ ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ИЗЈАВИ АХМЕТИ

НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, AMA НЕ ИСКЛУЧУВАМЕ ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ИЗЈАВИ АХМЕТИ

ДУИ не донесе одлука дали ќе ги повлекува или не министрите во техничката влада на Емил Димитриев. За таква одлука партијата прво ќе се консултирал ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЕДНИОТ ОД НАПАЃАЧИТЕ НА НОВИНАРИТЕ НА „А1ОН“

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЕДНИОТ ОД НАПАЃАЧИТЕ НА НОВИНАРИТЕ НА „А1ОН“

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу на прес-конференција во просториите на Здружението на новинари на Македонија соопшти дека СВР Скопје вчера п ...
ГРАБНАТА МАКЕДОНИЈА

ГРАБНАТА МАКЕДОНИЈА

1 Не знам зошто уште не му верувате на Груевски дека тоа што ќе го каже и ќе го оствари. Па тој уште по второто Пржино се закануваше дека не може да г ...
7 / 7 НАПИСИ