Таг: Прилеп

1 2 3 10 10 / 100 НАПИСИ
ЗАТВОРЕН ПАТОТ РОСОМАН-ПРИЛЕП ПОРАДИ ОДРОН, ФИРМАТА „СИНОХИДРО“ КОЈА ЈА ГРАДИ НОВАТА ДЕЛНИЦА РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ

ЗАТВОРЕН ПАТОТ РОСОМАН-ПРИЛЕП ПОРАДИ ОДРОН, ФИРМАТА „СИНОХИДРО“ КОЈА ЈА ГРАДИ НОВАТА ДЕЛНИЦА РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ

Денска околу 6 часот одрон предизвикан од големи наноси на вода го поплавија регионалниот пат Росоман-Прилеп. Одронот е предизвикан поради обилните вр ...
„НАРОДЕН НЕПРИЈАТЕЛ“ НА МНТ ВЕЧЕРВА ГО ОТВОРА 56. ТЕАТАРСКИ ФЕСТИВАЛ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“

„НАРОДЕН НЕПРИЈАТЕЛ“ НА МНТ ВЕЧЕРВА ГО ОТВОРА 56. ТЕАТАРСКИ ФЕСТИВАЛ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“

Најновата претстава на Македонскиот народен театар „Народен непријател“ од Хенрик Ибзен вечерва го отвора 56. издание на Македонскиот театарски фестив ...
ПРИЛЕПЧАНИ ПО 10 ГОДИНИ ЌЕ ГЛЕДААТ ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ, А ПОБЕДА ПО ТРИ СЕЗОНИ СЕ ВРАЌА ВО ЕЛИТНОТО ДРУШТВО

ПРИЛЕПЧАНИ ПО 10 ГОДИНИ ЌЕ ГЛЕДААТ ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ, А ПОБЕДА ПО ТРИ СЕЗОНИ СЕ ВРАЌА ВО ЕЛИТНОТО ДРУШТВО

Фудбалската екипа на Победа од Прилеп вчера во Виница пред почетокот на последниот натпревар од годинашното првенство со домашната Слога го прими шамп ...
УАПСЕНА ИНСПЕКТОРКА ПО ЗЕМЈОДЕЛСТВО ОД ПРИЛЕП ДОДЕКА ПРИМАЛА ПОТКУП ОД 64.000 ДЕНАРИ

УАПСЕНА ИНСПЕКТОРКА ПО ЗЕМЈОДЕЛСТВО ОД ПРИЛЕП ДОДЕКА ПРИМАЛА ПОТКУП ОД 64.000 ДЕНАРИ

Утрово, во угостителски објект во Прилеп полициски службеници ја уапсиле В. В., земјоделска инспекторка во Државен инспекторат за земјоделие од Прилеп ...
МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ПРИЛЕП ГИ ПРОМЕНИЛЕ СКРЕТНИЦИТЕ ЗА ВОЗОТ, ИЗБЕГНАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА

МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ПРИЛЕП ГИ ПРОМЕНИЛЕ СКРЕТНИЦИТЕ ЗА ВОЗОТ, ИЗБЕГНАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА

Прилепската полиција лишила од слобода тројца малолетници кои можеле да предизвикаат железничка несреќа откако на станицата во Прилеп ги промениле скр ...
22-ГОДИШНИОТ ПРИЛЕПЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИМАЛ ДИЈАБЕТ И НЕ БИЛ ВАКЦИНИРАН

22-ГОДИШНИОТ ПРИЛЕПЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИМАЛ ДИЈАБЕТ И НЕ БИЛ ВАКЦИНИРАН

Дваесетидвегодишниот прилепчанец кој денеска почина од ковид-19, имал дијабетес, примал инсулин и не било вакциниран, соопшти Министерството за здравс ...
ВОЗОТ ОД СКОПЈЕ ЗА БИТОЛА ЗА 8 СААТА СТИГНА ЕДВАЈ ДО ПРИЛЕП, ОД ПРОМЕНЛИВО ВРЕМЕ ПУКНАЛА ШИНА

ВОЗОТ ОД СКОПЈЕ ЗА БИТОЛА ЗА 8 СААТА СТИГНА ЕДВАЈ ДО ПРИЛЕП, ОД ПРОМЕНЛИВО ВРЕМЕ ПУКНАЛА ШИНА

Наместо по швајцарско време, „кинескиот“ воз од Скопје за Битола стигна по македонско. Возот кој требаше да биде утрински стана вечерен откако патници ...
НА КОЧАНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ЉУПЧО ПАПАЗОВ МУ СЕ СЛОШИ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА МИЦКОСКИ

НА КОЧАНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ЉУПЧО ПАПАЗОВ МУ СЕ СЛОШИ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА МИЦКОСКИ

На градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов му се слоши и падна за време на прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по ...
АКО НЕ БЕВМЕ ДЕЛ ОД АНТИФАШИСТИЧКАТА КОАЛИЦИЈА, ЌЕ НЕМАВМЕ СВОЈА ДРЖАВА, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА ПРОСЛАВАТА 80 ГОДИНИ ОД ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ ПРОТИВ ФАШИЗМОТ

АКО НЕ БЕВМЕ ДЕЛ ОД АНТИФАШИСТИЧКАТА КОАЛИЦИЈА, ЌЕ НЕМАВМЕ СВОЈА ДРЖАВА, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА ПРОСЛАВАТА 80 ГОДИНИ ОД ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ ПРОТИВ ФАШИЗМОТ

„Можеме да бидеме сигурни дека ако не бевме дел од антифашистичката коалиција, денес немаше да имаме своја држава. Само како дел од неа, можевме да до ...
ОД БРИСЕЛ И СОФИЈА ОЧЕКУВАМЕ ДА ПОКАЖАТ ДЕКА ЕВРОПСКИТЕ ВРЕДНОСТИ СЕ УШТЕ СТРАТЕШКА ЦЕЛ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА 80 ГОДИНИ ОД ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ ПРОТИВ ФАШИЗМОТ

ОД БРИСЕЛ И СОФИЈА ОЧЕКУВАМЕ ДА ПОКАЖАТ ДЕКА ЕВРОПСКИТЕ ВРЕДНОСТИ СЕ УШТЕ СТРАТЕШКА ЦЕЛ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА 80 ГОДИНИ ОД ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ ПРОТИВ ФАШИЗМОТ

Сега од Брисел и особено од Софија очекуваме реално да покажат дека европските вредности и принципи за проширување се сѐ уште стратешка цел. Дека проц ...
1 2 3 10 10 / 100 НАПИСИ