Таг: притисок

НИЕДЕН ВЕРСКИ ЛИДЕР, НИ ФУНКЦИОНЕР НЕ Е ПОСИЛЕН ОД ДРЖАВАТА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

НИЕДЕН ВЕРСКИ ЛИДЕР, НИ ФУНКЦИОНЕР НЕ Е ПОСИЛЕН ОД ДРЖАВАТА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

Нема никој посилен од државата, ни функционер, ни верски лидер, ни институција, рече денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски, одговорајќи на новин ...
НОРМАЛЕН МИ Е ПРИТИСОКОТ, СЕ ПОФАЛИ ЗАЕВ НА ФЕЈСБУК ПО ДУЕЛОТ СО МИЦКОСКИ

НОРМАЛЕН МИ Е ПРИТИСОКОТ, СЕ ПОФАЛИ ЗАЕВ НА ФЕЈСБУК ПО ДУЕЛОТ СО МИЦКОСКИ

Премиерот Зоран Заев се пофали дека притисокот му е 120 со 80 попладнево на Фејсбук, по вчерашниот ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
НИК КЕЈВ ЌЕ НАСТАПИ ВО ИЗРАЕЛ НАСПРОТИ ПОВИЦИТЕ ЗА БОЈКОТ ОД РОЏЕР ВОТЕРС И БРАЈАН ИНО

НИК КЕЈВ ЌЕ НАСТАПИ ВО ИЗРАЕЛ НАСПРОТИ ПОВИЦИТЕ ЗА БОЈКОТ ОД РОЏЕР ВОТЕРС И БРАЈАН ИНО

Ник Кејв, темниот поет на рокот, го обвини движeњето за бојкот на Израел во кое се Роџер Вотерс од Пијнк Флојд и Брајан Ино дека се обидува со силеџис ...
ВО ИРИ ЗАГРИЖЕНИ ОД МОЖНО КУПУВАЊЕ ГЛАСОВИ И ЗАПЛАШУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

ВО ИРИ ЗАГРИЖЕНИ ОД МОЖНО КУПУВАЊЕ ГЛАСОВИ И ЗАПЛАШУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

Загрижени сме дека вработените во државните институции се соочуваат со наводни закани дека ќе бидат отпуштени од работа ако не гласаат на изборите, ве ...
4 / 4 НАПИСИ