Таг: профил

ФЕЈСБУК ЗАБРАНИ ПРОФИЛИ НА ОПАСНИ ПОЕДИНЦИ КОИ ШИРАТ ГОВОР НА ОМРАЗА

ФЕЈСБУК ЗАБРАНИ ПРОФИЛИ НА ОПАСНИ ПОЕДИНЦИ КОИ ШИРАТ ГОВОР НА ОМРАЗА

Фејсбук на својата платформа забрани неколку истакнати профили кои промовираат бел национализам, опишувајќи ги личностите кои стојат зад нив како „опа ...
ХАКЕРИ ПРОДАВАЛЕ ПРИВАТНИ ПОРАКИ НА НАД 80.000 КОРИСНИЦИ НА ФЕЈСБУК

ХАКЕРИ ПРОДАВАЛЕ ПРИВАТНИ ПОРАКИ НА НАД 80.000 КОРИСНИЦИ НА ФЕЈСБУК

Хакери наводно загрозиле и објавиле приватни пораки од повеќе од 81.000 корисници на Фејсбук. Рускиот сервис на Би-Би-Си објави дека тие поседувале по ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ ДОБИ ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ИНСТАГРАМ

ФАТИМЕ ФЕТАИ ДОБИ ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ИНСТАГРАМ

На Инстаграм има лажен профил на  специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи, соопшти синоќа Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на официјалната с ...
ВРАБОТЕН ВО ТВИТЕР НА 11 МИНУТИ ГО ИЗГАСНАЛ ПРОФИЛОТ НА ТРАМП

ВРАБОТЕН ВО ТВИТЕР НА 11 МИНУТИ ГО ИЗГАСНАЛ ПРОФИЛОТ НА ТРАМП

Профилот на американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер бил деактивиран од еден од вработените, непосредно пред тој да си замине од фирмата. К ...
СИТЕ ТРИ МИЛИЈАРДИ ПРОФИЛИ БИЛЕ ХАКИРАНИ ВО 2013 ГОДИНА, ПОТВРДИ „ЈАХУ“

СИТЕ ТРИ МИЛИЈАРДИ ПРОФИЛИ БИЛЕ ХАКИРАНИ ВО 2013 ГОДИНА, ПОТВРДИ „ЈАХУ“

Сите три милијарди профили на „Јаху“ биле доведени во ризик при големиот хакерски напад во 2013 година, соопшти компанијата, зголемувајќи ја првичната ...
5 / 5 НАПИСИ