Таг: програма

1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ
ОРГАНИЗАТОР НА БИТФЕСТ Е ЗДРУЖЕНИЕТО „МЈУЗИК АРТ“, НЕМАЛО ЈАВЕН ПОВИК, САМО ДОСТАВЕНА ПОНУДА РАЗГЛЕДАНА ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЕВАЛУАЦИЈА ВО ОПШТИНА БИТОЛА

ОРГАНИЗАТОР НА БИТФЕСТ Е ЗДРУЖЕНИЕТО „МЈУЗИК АРТ“, НЕМАЛО ЈАВЕН ПОВИК, САМО ДОСТАВЕНА ПОНУДА РАЗГЛЕДАНА ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЕВАЛУАЦИЈА ВО ОПШТИНА БИТОЛА

Да се издвојат уште пет милиони денари за културното лето Битфест со ребалансот на буџетот, бара Општина Битола. Ова беше кажано на Комисијата за јавн ...
ВО РОК ОД 30 ДО 45 ДЕНА ТРЕБА ДА СЕ ВРАТАТ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА, ЗЛОУПОТРЕБЕНИ ПРЕКУ ПРОЕКТИ ОД ЕРАЗМУС ПРОГРАМАТА

ВО РОК ОД 30 ДО 45 ДЕНА ТРЕБА ДА СЕ ВРАТАТ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА, ЗЛОУПОТРЕБЕНИ ПРЕКУ ПРОЕКТИ ОД ЕРАЗМУС ПРОГРАМАТА

До Националната агенција за образовани програми и мобилност стигнало официјалното известување, односно дебит нотата, дека во рок од 30 до 45 дена држа ...
МУЗИЧАРИ ОД СКАНДИНАВИЈА И САД ДОМИНИРААТ НА 43. СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, СЕ НАЈАВУВА СИЛНА И ЕКСКЛУЗИВНА ПРОГРАМА

МУЗИЧАРИ ОД СКАНДИНАВИЈА И САД ДОМИНИРААТ НА 43. СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, СЕ НАЈАВУВА СИЛНА И ЕКСКЛУЗИВНА ПРОГРАМА

Единаесет угледни состави од САД, Бразил, Европа и Македонија ќе учествуваат на 43. издание на Скопскиот џез фестивал, што се отвора в четврток (19 ок ...
ЛАНИ ОД РАК НА ДОЈКА ПОЧИНАЛЕ 356 ЖЕНИ, НАJМНОГУ ЗА ПОСЛЕДНИВЕ 22 ГОДИНИ, НЕМА ТЕРМИНИ ЗА МАМОГРАФИЈА

ЛАНИ ОД РАК НА ДОЈКА ПОЧИНАЛЕ 356 ЖЕНИ, НАJМНОГУ ЗА ПОСЛЕДНИВЕ 22 ГОДИНИ, НЕМА ТЕРМИНИ ЗА МАМОГРАФИЈА

Лани во Македонија починале 356 жени од рак на дојка, што е највисока бројка од 2010 до денес, покажува извештајот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ ...
МАКЕДОНИЈА ДОБИ 97 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ПРОГРАМАТА ИПАРД 3, ОБЈАВЕН ПРВИОТ ПОВИК СО 30 МИЛИОНИ ЗА МОДЕРНИЗАЦИЈА НА ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

МАКЕДОНИЈА ДОБИ 97 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ПРОГРАМАТА ИПАРД 3, ОБЈАВЕН ПРВИОТ ПОВИК СО 30 МИЛИОНИ ЗА МОДЕРНИЗАЦИЈА НА ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

Со европската програма ИПАРД 3 Македонија добива уште 97 милиони евра за модернизација на земјоделството, објавен е првиот повик кој ќе трае до 1 ноем ...
СПЕЦИЈАЛНАТА ЗЛАТНА КАМЕРА 300 НА 44. „БРАЌА МАНАКИ“ ЗА ИРСКИОТ КИНЕМАТОГРАФЕР ШЕЈМАС МЕКГАРВИ

СПЕЦИЈАЛНАТА ЗЛАТНА КАМЕРА 300 НА 44. „БРАЌА МАНАКИ“ ЗА ИРСКИОТ КИНЕМАТОГРАФЕР ШЕЈМАС МЕКГАРВИ

Шејмас Мекгарви е годинашниот добитник на Специјалната златна камера 300 за особен придонес за светската филмска уметност, објави денеска Симеон Мони ...
ОПШТИНА БИТОЛА ЗА КУЛТУРНИ НАСТАНИ ИСПЛАТИЛА 240.000 ЕВРА, НАЈМНОГУ ЗА „ЗИМСКА ПРИКАЗНА“ 72.000 ЕВРА

ОПШТИНА БИТОЛА ЗА КУЛТУРНИ НАСТАНИ ИСПЛАТИЛА 240.000 ЕВРА, НАЈМНОГУ ЗА „ЗИМСКА ПРИКАЗНА“ 72.000 ЕВРА

Безмалку една третина од парите од програмата за култура што Општина Битола ги исплати во првите осум месеци од годинава се потрошија на новогодишниот ...
ЗА 120 ГОДИНИ ИЛИНДЕН КОВАЧЕВСКИ НА СКОПСКО КАЛЕ, ПЕНДАРОВСКИ ВО ПЕЛИНЦЕ, А ЏАФЕРИ НА МЕЧКИН КАМЕН ВО КРУШЕВО

ЗА 120 ГОДИНИ ИЛИНДЕН КОВАЧЕВСКИ НА СКОПСКО КАЛЕ, ПЕНДАРОВСКИ ВО ПЕЛИНЦЕ, А ЏАФЕРИ НА МЕЧКИН КАМЕН ВО КРУШЕВО

Под слоганот „120 години Илинден - Огниште на татковината“, годинава ќе се одбележува  2 Август, Денот на Републиката - Илинден, соопшти Владата. Трад ...
НЕМА ДА СЕ ПРОШИРУВА ПРОГРАМАТА НА БИТ-ФЕСТ, ЌЕ БИДАТ ИЗВЕДЕНИ ВЕЌЕ ОДОБРЕНИТЕ ПРОЕКТИ, РЕЧЕ КОЊАНОВСКИ

НЕМА ДА СЕ ПРОШИРУВА ПРОГРАМАТА НА БИТ-ФЕСТ, ЌЕ БИДАТ ИЗВЕДЕНИ ВЕЌЕ ОДОБРЕНИТЕ ПРОЕКТИ, РЕЧЕ КОЊАНОВСКИ

Нема да се проширува програмата на битолското културно лето Бит-фест со нови содржини од досега одобрените, зашто Советот очигледно нема да дозволи пр ...
ПРОЕКТИ НА ЛИЦА БЛИСКИ ДО ВМРО-ДПМНЕ ДОБИЈА НАЈМНОГУ ПАРИ ОД ОПШТИНСКАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА, ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВЕЛАТ НЕМА ПАРТИСКО ВЛИЈАНИЕ

ПРОЕКТИ НА ЛИЦА БЛИСКИ ДО ВМРО-ДПМНЕ ДОБИЈА НАЈМНОГУ ПАРИ ОД ОПШТИНСКАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА, ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВЕЛАТ НЕМА ПАРТИСКО ВЛИЈАНИЕ

Над 200.000 денари (над 3.200 евра) се одобрени да се издвојат од општинскиот буџет на Битола, конкретно од Програмата за култура 2023, за новата мани ...
1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ