Таг: промени

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ВО СТРЕЖЕВСКОТО ЕЗЕРО ДОТЕКУВА ПОМАЛКУ ВОДА, А ПОВЕЌЕ СЕ ИСПОРАЧУВА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПРОСЕЧНИ ТЕМПЕРАТУРИ

ВО СТРЕЖЕВСКОТО ЕЗЕРО ДОТЕКУВА ПОМАЛКУ ВОДА, А ПОВЕЌЕ СЕ ИСПОРАЧУВА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПРОСЕЧНИ ТЕМПЕРАТУРИ

Се намалува просечниот воден доток во хидроакумулацијата „Стрежево“ од каде Битола, РЕК и другата индустрија и земјоделството се снабдуваат со вода. Н ...
МЕДИТЕРАНОТ СТАНУВА КЛИМАТСКО ЖАРИШТЕ, ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОСУВО И ПОТОПЛО

МЕДИТЕРАНОТ СТАНУВА КЛИМАТСКО ЖАРИШТЕ, ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОСУВО И ПОТОПЛО

Климатолозите го нарекуваат Медитеранот „жариште“ затоа што, покрај зголемувањето на температурите, ќе биде меѓу ретките места на Земјата што ќе стане ...
ДВАЈЦА КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ САКАЛЕ ДА СЕ ЗАЛЕПАТ ЗА СЛИКАТА „КРИК“ НА МУНК ВО МУЗЕЈОТ ВО ОСЛО

ДВАЈЦА КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ САКАЛЕ ДА СЕ ЗАЛЕПАТ ЗА СЛИКАТА „КРИК“ НА МУНК ВО МУЗЕЈОТ ВО ОСЛО

Норвешката полиција соопшти дека вчера двајца климатски активисти неуспешно се обиделе да се залепат на ремек-делото на Едвард Мунк „Крик“ од 1893 во ...
АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЌЕ ПОДДРЖИ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ САМО АКО СЕ ПРИФАТИ НЕЈЗИНИОТ ПАКЕТ СО 5 БАРАЊА

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЌЕ ПОДДРЖИ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ САМО АКО СЕ ПРИФАТИ НЕЈЗИНИОТ ПАКЕТ СО 5 БАРАЊА

Алијанса за Албанците ќе ја поддржи промената на Уставот, но само под услов да се прифати нејзиниот пакет од 5 барања, изјави Арбен Таравари на денешн ...
СО КАМПАЊАТА „ЗАЕДНО ЗА КЛИМАТСКА АКЦИЈА“ ЕКО-СВЕСТ ПОВИКУВА НА ЗДРУЖУВАЊЕ ЗА БОРБА ПРОТИВ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

СО КАМПАЊАТА „ЗАЕДНО ЗА КЛИМАТСКА АКЦИЈА“ ЕКО-СВЕСТ ПОВИКУВА НА ЗДРУЖУВАЊЕ ЗА БОРБА ПРОТИВ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

„Само една Земја“ е мотото со кое Еко-свест годинава го одбележува Светскиот ден за заштита на животната средина – 5 Jуни, со особен фокус на заедничк ...
РАБОТЕВ СО НИКОЛА ГРУЕВСКИ, ОВА СЕГА ШТО Е ТАМУ ВО ВМРО-ДПМНЕ Е МНОГУ ПОЛОШО, РЕЧЕ ЗАЕВ

РАБОТЕВ СО НИКОЛА ГРУЕВСКИ, ОВА СЕГА ШТО Е ТАМУ ВО ВМРО-ДПМНЕ Е МНОГУ ПОЛОШО, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот и претседател на владејачката СДСМ Зоран Заев препорача да се сменат работите во ВМРО-ДПМНЕ, на прашањето што мисли за најголемата опозицион ...
ОДЛУЧИВ ДА ГИ РАЗРЕШАМ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СИТЕ ОПШТИНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НА СДСМ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ОДЛУЧИВ ДА ГИ РАЗРЕШАМ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СИТЕ ОПШТИНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НА СДСМ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев рече дека синоќа донел одлука да ги разреши сите претседатели на општински ограноци во СДСМ, и дека тоа е дел од почетокот на про ...
ЈА ПОДДРЖУВАМ ОПЕРАЦИЈАТА ЗА ПРОМЕНИ ВО ВЛАСТА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ЈА ПОДДРЖУВАМ ОПЕРАЦИЈАТА ЗА ПРОМЕНИ ВО ВЛАСТА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при денешната посета на Битола, запрашан како гледа на најавената акција „метла“, рече дека ја поддржу ...
ПРЕМИЕРОТ НАЈДОБРО ЗНАЕ КОЈ ОД НЕГОВИОТ ТИМ РАБОТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ НА ПРАШАЊЕТО ДАЛИ ОЧЕКУВА ДА БИДЕ СМЕНЕТ

ПРЕМИЕРОТ НАЈДОБРО ЗНАЕ КОЈ ОД НЕГОВИОТ ТИМ РАБОТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ НА ПРАШАЊЕТО ДАЛИ ОЧЕКУВА ДА БИДЕ СМЕНЕТ

Министерот за здравство Венко Филипче одговарајќи на новинарско прашање дали очекува и тој да биде дел од чистката во високите раководни структури што ...
ЗАЕВ ПОВИКА НА ТРПЕНИЕ ПО ГОВОРОТ НА ГРУЕВСКИ ПРЕД ДЕМОНСТРАНТИТЕ КАЈ ДИК

ЗАЕВ ПОВИКА НА ТРПЕНИЕ ПО ГОВОРОТ НА ГРУЕВСКИ ПРЕД ДЕМОНСТРАНТИТЕ КАЈ ДИК

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва повика на трпение и воздржаност откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски пред седиштето на ДИК објави дека него ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ