Таг: протест Охрид

ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ВАСИЛЕВСКИ И АРНАУДОВ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗАКАНИ КОН ОБВИНИТЕЛКИТЕ ОД СЈО РИСТОСКА И СТЕФАНОВА ЗА „ТАЛИР“

ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ВАСИЛЕВСКИ И АРНАУДОВ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗАКАНИ КОН ОБВИНИТЕЛКИТЕ ОД СЈО РИСТОСКА И СТЕФАНОВА ЗА „ТАЛИР“

Обвинителството за организиран криминал отвори истрага против пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Сашо Василевски и Љубен Арнаудов, за кривични дела што ги стор ...
ПОЧНАА ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ И ОХРИД

ПОЧНАА ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ И ОХРИД

Вечерва се протестира во Скопје и во Охрид. Граѓаните во Скопје тргнаа од традиционалното зборно место пред СЈО и се движат кон Собранието, а во Охрид ...
2 / 2 НАПИСИ