Таг: протест

1 3 4 5 6 7 54 50 / 537 НАПИСИ
БЕЛОРУСКИ НОВИНАРКИ ОСУДЕНИ НА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗАШТО СНИМАЛЕ ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЛУКАШЕНКО

БЕЛОРУСКИ НОВИНАРКИ ОСУДЕНИ НА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗАШТО СНИМАЛЕ ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЛУКАШЕНКО

Две белоруски новинарки се осудени на две години затвор зашто снимале протест против лидерот Александер Лукашенко. Тие се осудени под обвинение за пот ...
АКТЕРИТЕ ОД СТРУМИЦА ОД УТРЕ НА ПРОТЕСТ ОТИ МИНИСТЕРСТВОТО НЕ МОЖЕ ДА ГО ПОНИШТИ ИЗБОРОТ НА ФИСКУЛТУРЕЦ ЗА ДИРЕКТОР НА ДОМОТ НА КУЛТУРАТА

АКТЕРИТЕ ОД СТРУМИЦА ОД УТРЕ НА ПРОТЕСТ ОТИ МИНИСТЕРСТВОТО НЕ МОЖЕ ДА ГО ПОНИШТИ ИЗБОРОТ НА ФИСКУЛТУРЕЦ ЗА ДИРЕКТОР НА ДОМОТ НА КУЛТУРАТА

Актерите од струмичкиот театар од утре излегуваат на протести, а правдата ќе ја бараат и по институционални патишта, откако Министерството за култура ...
РУСИЈА ПРОТЕРА ДИПЛОМАТИ ОД ГЕРМАНИЈА, ШВЕДСКА И ПОЛСКА ЗАШТО УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ПРОТЕСТИТЕ ЗА ПОДДРШКА НА НАВАЛНИ

РУСИЈА ПРОТЕРА ДИПЛОМАТИ ОД ГЕРМАНИЈА, ШВЕДСКА И ПОЛСКА ЗАШТО УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ПРОТЕСТИТЕ ЗА ПОДДРШКА НА НАВАЛНИ

Русија протера тројца дипломати од Германија, Шведска и Полска зашто се придружиле на протестите за поддршка на затворениот опозиционер Алексеј Навалн ...
АДМИНИСТРАЦИЈАТА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ЌЕ ДОБИЕ НАГРАДА, НО НЕ ТОЛКАВА КАКО МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА КОИ 11 МЕСЕЦИ РАБОТАТ СО КОВИД-ПАЦИЕНТИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ

АДМИНИСТРАЦИЈАТА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ЌЕ ДОБИЕ НАГРАДА, НО НЕ ТОЛКАВА КАКО МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА КОИ 11 МЕСЕЦИ РАБОТАТ СО КОВИД-ПАЦИЕНТИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ

Стотина вработени во администрацијата на Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ кратко протестираа пред болницата како револт зошто и тие пред Но ...
НАД 4.500 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ЗА ПОДДРШКА НА НАВАЛНИ ВО 85 РУСКИ ГРАДОВИ

НАД 4.500 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ЗА ПОДДРШКА НА НАВАЛНИ ВО 85 РУСКИ ГРАДОВИ

Извикувајќи слогани против Владимир Путин, десетици илјади луѓе се придружија на денешните протести во 85 градови низ Русија, на кои се бараше ослобод ...
ЦЕНТАРОТ НА МОСКВА ЗАТВОРЕН ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА НОВИ МАСОВНИ ПРОТЕСТИ ЗА ПОДДРШКА НА НАВАЛНИ

ЦЕНТАРОТ НА МОСКВА ЗАТВОРЕН ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА НОВИ МАСОВНИ ПРОТЕСТИ ЗА ПОДДРШКА НА НАВАЛНИ

Руските власти затворија метро станици и го ограничија движењето во Москва, во очекување на нови масовни протести во знак на поддршка на притворениот ...
РЕВОЛУЦИЈАТА ИМА МАТКА – ИЛЈАДНИЦИ ПОЛЈАЦИ ТРИ ДЕНА ПРОТЕСТИРААТ ПРОТИВ ЗАБРАНАТА НА АБОРТУС

РЕВОЛУЦИЈАТА ИМА МАТКА – ИЛЈАДНИЦИ ПОЛЈАЦИ ТРИ ДЕНА ПРОТЕСТИРААТ ПРОТИВ ЗАБРАНАТА НА АБОРТУС

Илјадници луѓе протестираа трета ноќ по ред во Варшава и други големи полски градови откако десничарската влада ја спроведе судската одлука од октомвр ...
250 УАПСЕНИ ПО ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО ХОЛАНДИЈА ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

250 УАПСЕНИ ПО ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО ХОЛАНДИЈА ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Холандскиот премиер Марк Руте ги опиша вчерашните протести против новите коронамерки, што се одржаа во повеќе градови низ земјата, како „криминално на ...
ГО ОБНОВИЈА КОЛОВОЗОТ, НО НЕ СТАВИЈА ТРОТОАР И ЗНАЦИ, ПА СО КОЛИ НИ ВЛЕТУВААТ ВО КУЌИТЕ, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ НА КУМАНОВСКО БЕДИЊЕ

ГО ОБНОВИЈА КОЛОВОЗОТ, НО НЕ СТАВИЈА ТРОТОАР И ЗНАЦИ, ПА СО КОЛИ НИ ВЛЕТУВААТ ВО КУЌИТЕ, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ НА КУМАНОВСКО БЕДИЊЕ

Жителите од кумановската населба Бедиње денеска блокираа една лента од регионалниот пат Куманово- Липково, револтирани од игнорантскиот однос на локал ...
ВЛАДАТА ИТНО ДА ГИ СТОПИРА КОНЦЕСИИТЕ ЗА МАЛИ ХИДРОЦЕНТРАЛИ НА ШАР ПЛАНИНА, БАРААТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

ВЛАДАТА ИТНО ДА ГИ СТОПИРА КОНЦЕСИИТЕ ЗА МАЛИ ХИДРОЦЕНТРАЛИ НА ШАР ПЛАНИНА, БАРААТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

Под итно да сопрат постапките за доделување на концесија за изградба на мали хидоцентрали на Шар Планина, побараа екологистите од премиерот Зоран Заев ...
1 3 4 5 6 7 54 50 / 537 НАПИСИ