Таг: протест

1 51 52 53529 / 529 НАПИСИ
И ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

И ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

Центарот на Скопје и вечерва е блокиран. Граѓаните што протестираат против одлуката на Иванов за аболиција на политичари и против изборите закажани за ...
СДСМ ГИ ОТКАЖА АВТОБУСИТЕ ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ

СДСМ ГИ ОТКАЖА АВТОБУСИТЕ ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ

СДСМ ги откажа автобусите од внатрешноста за денешниот протест пред Собранието на Македонија, дознава СДК.МК. Официјално од партијата не кажуваат зошт ...
СИТУАЦИЈАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ СМИРУВА

СИТУАЦИЈАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ СМИРУВА

Ситуацијата се смирува пред зградата на Владата каде што вечерва се собраа демонстрантите што протестираат против аболицијата што ја потпиша претседат ...
ВОДЕН ТОП СЕ УПАТИ КОН ВЛАДАТА

ВОДЕН ТОП СЕ УПАТИ КОН ВЛАДАТА

Воден топ се движи кон зградата на Владата каде што вечерва тргнаа демонстрантите што протестираат против аболицијата. Тие пред тоа беа растерани од п ...
ГДОМ ПРЕД СДСМ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ „ВНАТРЕШНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ“

ГДОМ ПРЕД СДСМ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ „ВНАТРЕШНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ“

Приврзаниците на власта предводени од раководството на ГДОМ вечерва протсетираат пред седиштето на СДСМ. Александар Пандов, еден од организаторите ...
ОКУПАЦИЈА НА ПРАВНИОТ ФАКУЛТЕТ ВО СКОПЈЕ – ПРОТЕСТ ПРОТИВ ИВАНОВ

ОКУПАЦИЈА НА ПРАВНИОТ ФАКУЛТЕТ ВО СКОПЈЕ – ПРОТЕСТ ПРОТИВ ИВАНОВ

Стотина студенти со мегафон ги повикувале своите колеги  да излезат од предавањата и да  протестираат против аболицијата на претседателот Ѓорге Иванов ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ РАЗБИЕНИ, ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ НЕКОЛКУМИНА

ДЕМОНСТРАНТИТЕ РАЗБИЕНИ, ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ НЕКОЛКУМИНА

Полицијата ги разби деминстрантите во центарот на Скопје и сега ги гони по околните улици, јавуваат репортерите на СДК.МК. Неколкумина се приведени. Е ...
КОНТРАПРОТЕСТ ПРЕД СДСМ?

КОНТРАПРОТЕСТ ПРЕД СДСМ?

Поголема група граѓани вечерва се упати на протест пред седиштето на СДСМ, јавуваат граѓани од околните згради на улицата Павел Шатев. Во непосредн ...

ВЕСТИ ОД РАЈОТ

1.   Сирота Тамара. Мора многу да ја болело штом сè уште ги бранува духовите на цела држава. Шокот од нејзината смрт е толку голем што сè уште татни, ...
1 51 52 53529 / 529 НАПИСИ