Таг: протест

1 49 50 51 52 53 54 510 / 534 НАПИСИ
ОБОЕНА ПРОЛЕТ, ПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА, ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА

ОБОЕНА ПРОЛЕТ, ПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА, ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА

Додека Европската унија се обидува да го спаси договорот од Пржино со закажување нова лидерска средба во Виена, во Македонија веќе втора недела не зап ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БИТОЛА ЈА ПРЕКИНАА ОКУПАЦИЈАТА НА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БИТОЛА ЈА ПРЕКИНАА ОКУПАЦИЈАТА НА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

  Битолчани кои протестираа против градоначалникот Владимир Талевски ја ослободија блокадата на зградата во која живее. За време на протсетот ...
ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Заврши протестот во Скопје. Демонстрантите полека го напушаат просторот пред Владата на Република Македонија. Владата беше последна дестинација на ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ГО ОБОИЈА И МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ГО ОБОИЈА И МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

Демонстрантите фрлаа со  боја кон Министерството за култура во скопската населба Дебар Маало. Тоа го прават симболично затоа што скапиот проект „Скопј ...
ВО БИТОЛА ОКУПИРАНА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

ВО БИТОЛА ОКУПИРАНА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

Демонстрантите ја окупираа зградата каде што живее градоначалникот на Битола Владимир Талевски и протестираат со извиците „Врати ги парите!“ и „Оставк ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ФРЛИЈА ДЕТЕРГЕНТ ВО ФОНТАНАТА ЗА ДА СЕ ИСПЕРЕ КРИМИНАЛОТ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ФРЛИЈА ДЕТЕРГЕНТ ВО ФОНТАНАТА ЗА ДА СЕ ИСПЕРЕ КРИМИНАЛОТ

Демонстрантите во Скопје се упатија на протест пред Министерството за култура затоа што преку него се потрошија најмногу пари за проектот „Скопје 2014 ...
ВО БИТОЛА ОПОЗИЦИСКИОТ ПЛЕНУМ ГИ ИЗБРКА НОВИНАРИТЕ, ПРОТЕСТ НА ГДОМ

ВО БИТОЛА ОПОЗИЦИСКИОТ ПЛЕНУМ ГИ ИЗБРКА НОВИНАРИТЕ, ПРОТЕСТ НА ГДОМ

Граѓаните што изминативе денови протестираа против аболицијата на претседателот Иванов и кои бараа оставка на градоначалникот Владимир Талевски денес ...
ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

Неколку граѓански организации најавија дека од вечерва покрај во Скопје, ќе се протестира и во Штип и во Куманово. Граѓанското здружение „Протестир ...
ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ДЕМОНСТРАНТИ И ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА

ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ДЕМОНСТРАНТИ И ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА

Десетмина демонстранти и четворица полицајци беа полесно повредени за време на вечерашните протести пред општина Битола, дознаваме неофицијално. До ...
НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

Десетмина демонстранти и четворица полицајци беа полесно повредени за време на вечерашните протести пред општина Битола, дознаваме неофицијално. До ...
1 49 50 51 52 53 54 510 / 534 НАПИСИ