Таг: прскање

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ГРАД СКОПЈЕ ПЛАЌА НАД МИЛИОН ЕВРА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА КОМАРЦИТЕ, ВОНРЕДНОТО ПРСКАЊЕ ПОРАДИ НАЕЗДАТА ОДЛОЖЕНО ЗА УТРЕ

ГРАД СКОПЈЕ ПЛАЌА НАД МИЛИОН ЕВРА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА КОМАРЦИТЕ, ВОНРЕДНОТО ПРСКАЊЕ ПОРАДИ НАЕЗДАТА ОДЛОЖЕНО ЗА УТРЕ

Град Скопје на 8 мај годинава склучи договор со две фирми за прскање против комарци во вкупен износ од 67.291.140 денари, но резултатите во најмала ра ...
ВРИЕ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ, ОД ГРАДОТ ВЕЛАТ ИМАЛО МНОГУ ВЛАГА ВО ВЕГЕТАЦИЈАТА, ВО ВТОРНИК ЌЕ ИМА ВОНРЕДНО ПРСКАЊЕ

ВРИЕ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ, ОД ГРАДОТ ВЕЛАТ ИМАЛО МНОГУ ВЛАГА ВО ВЕГЕТАЦИЈАТА, ВО ВТОРНИК ЌЕ ИМА ВОНРЕДНО ПРСКАЊЕ

Врие комарци во Скопје и покрај тоа што Градот досега 4 пати прскаше. Само една недела од последното авионско прскање, кое Град Скопје го спроведе мин ...
ТИГРИТЕ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА СЕ РАЗЛАДУВААТ СО СЛАДОЛЕД ОД ЗАМРЗНАТО МЕСО, НИЛСКИОТ КОЊ И МАЈМУНИТЕ СО ЛАДНА ЛУБЕНИЦА

ТИГРИТЕ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА СЕ РАЗЛАДУВААТ СО СЛАДОЛЕД ОД ЗАМРЗНАТО МЕСО, НИЛСКИОТ КОЊ И МАЈМУНИТЕ СО ЛАДНА ЛУБЕНИЦА

Со сладоледи и прскање со вода се разладуваат животните во скопската Зоолошка градина. Изминативе две недели во Скопје имаше високи температури, а мин ...
В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ СЕ ПРСКА ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ

В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ СЕ ПРСКА ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ

В понеделник наутро ќе се прска против комарци во Скопје. Од Град Скопје денеска соопшти дека ќе се врши авионската дезинсекција на подрачјето на град ...
ВО ВТОРНИК И СРЕДА ЌЕ СЕ ПРСКА ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ

ВО ВТОРНИК И СРЕДА ЌЕ СЕ ПРСКА ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ

Во вторник и во среда во Скопје ќе се прска против комарци со авиони, најавија властите на Град Скопје. Дезинсекцијата од земја ќе почне во среда и ќе ...
НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ПОЧНЕ АВИОНСКО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТКАКО ЛАНИ ДОЦНЕШЕ ЦЕЛ МЕСЕЦ

НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ПОЧНЕ АВИОНСКО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТКАКО ЛАНИ ДОЦНЕШЕ ЦЕЛ МЕСЕЦ

Годинава навремено ќе почне прскањето против комарци. Град Скопје за разлика од лани кога доцнеше тендерот и целата постапка за прскање, на 16 април с ...
ИМАВМЕ ДОЛГ ВРНЕЖЛИВ ПЕРИОД, ПА НАГЛО ЗАТОПЛУВАЊЕ ШТО ДОВЕДЕ ДО РАСПЛОДУВАЊЕ НА КОМАРЦИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

ИМАВМЕ ДОЛГ ВРНЕЖЛИВ ПЕРИОД, ПА НАГЛО ЗАТОПЛУВАЊЕ ШТО ДОВЕДЕ ДО РАСПЛОДУВАЊЕ НА КОМАРЦИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

Имавме долг врнежлив период и нагло затоплување, што доведе до масовна појава на комарци, рече денеска градоначалникот Петре Шилегов. Шилегов смета ...
УТРЕ ЌЕ ПОЧНЕ ПРСКАЊЕТО ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ

УТРЕ ЌЕ ПОЧНЕ ПРСКАЊЕТО ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ

Утре изутрина во Скопје ќе почне првото прскање против комарци, а  првата фаза ќе трае до сабота, соопшти Град Скопје. Прскање ќе се врши во периодот ...
ЌЕ СЕ ЛОВАТ ОХРИДСКИТЕ КОМАРЦИ ЗА ДА СЕ ИСПИТА КОЛКУ СЕ ОПАСНИ

ЌЕ СЕ ЛОВАТ ОХРИДСКИТЕ КОМАРЦИ ЗА ДА СЕ ИСПИТА КОЛКУ СЕ ОПАСНИ

Мамки за ловење комарци ќе се ставаат во Охрид, за да се испита кој вид комарци се во ова подрачје и како најефикасно да се прави дезинсекција за нивн ...
ДОЦНИ ПРСКАЊЕТО ПРОТИВ КОМАРЦИ ОТИ ГРАД СКОПЈЕ ИСПИТУВАЛ ДАЛИ СРЕДСТВОТО Е ШТЕТНО

ДОЦНИ ПРСКАЊЕТО ПРОТИВ КОМАРЦИ ОТИ ГРАД СКОПЈЕ ИСПИТУВАЛ ДАЛИ СРЕДСТВОТО Е ШТЕТНО

Град Скопје доцни со прскање против комарци оти испитувале дали средството кое се користи е штетно, велат од кабинетот на градоначалникот Петре Шилего ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ