Таг: работа

1 2 10 / 11 НАПИСИ
НАСКОРО НА 300 МЛАДИ ЛЕКАРИ ЌЕ ИМ ПОНУДИМЕ РАБОТА ЗА ДА ОСТАНАТ ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НАСКОРО НА 300 МЛАДИ ЛЕКАРИ ЌЕ ИМ ПОНУДИМЕ РАБОТА ЗА ДА ОСТАНАТ ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека за месец до месец и пол ќе им понудат вработување на околу 300 млади лекари од трите медицински факу ...
БУГАРСКАТА БОЛНИЦА „МАЈЧИН ДОМ“ ГО СУСПЕНДИРАШЕ ОСУДЕНИОТ ГИНЕКОЛОГ ДАМЧЕВСКИ ДО УТВРДУВАЊЕ НА ФАКТИТЕ

БУГАРСКАТА БОЛНИЦА „МАЈЧИН ДОМ“ ГО СУСПЕНДИРАШЕ ОСУДЕНИОТ ГИНЕКОЛОГ ДАМЧЕВСКИ ДО УТВРДУВАЊЕ НА ФАКТИТЕ

Медицинскиот центар „Мајчин дом“ во Софија за бугарските медиуми вели дека гинекологот Николче Дамчевски нема да врши медицинска дејност додека не се ...
БИТОЛЧАНИ МАСОВНО УЧАТ ГЕРМАНСКИ И СО БУГАРСКИ ПАСОШИ ФАЌАAТ ПАТ ЗА ЗАПАД

БИТОЛЧАНИ МАСОВНО УЧАТ ГЕРМАНСКИ И СО БУГАРСКИ ПАСОШИ ФАЌАAТ ПАТ ЗА ЗАПАД

Сите патишта од Битола во последно време водат за Германија, најчестата дестинација битолчани каде се иселуваат или заминуваат на привремена работа. О ...
1.500 ВРАБОТЕНИ ВО „СЕКЈУРИКОМ“ ОСТАНУВААТ БЕЗ РАБОТА

1.500 ВРАБОТЕНИ ВО „СЕКЈУРИКОМ“ ОСТАНУВААТ БЕЗ РАБОТА

1.500 обезбедувачи и хигиеничари на Друштвото за обезбедување и услуги „Секјуриком мулти сервис интернационал ДОО Скопје“, од кои 250 се преземени од ...
ВО ВЕЛЕС СЕ БАРААТ КАСАПИ НО НЕМА УЧЕНИЦИ, САКААТ ДА УЧАТ ЗА ГОТВАЧИ ЗА ДА РАБОТАТ НА БРОД

ВО ВЕЛЕС СЕ БАРААТ КАСАПИ НО НЕМА УЧЕНИЦИ, САКААТ ДА УЧАТ ЗА ГОТВАЧИ ЗА ДА РАБОТАТ НА БРОД

Во Велес има потреба од касапи, но нема ученици. Иако по завршувањето на тригодишното образование безмалку им е гарантирана работата и плата од околу ...
100 РАМКОВНИ АДМИНИСТРАТИВЦИ ОДБИЛЕ ДА ДОЈДАТ НА РАБОТА, ЌЕ ДОБИЈАТ ВТОРА ШАНСА

100 РАМКОВНИ АДМИНИСТРАТИВЦИ ОДБИЛЕ ДА ДОЈДАТ НА РАБОТА, ЌЕ ДОБИЈАТ ВТОРА ШАНСА

Сто административци, вработени во Секретаријатот за спроведување на Рамковниот договор преку програмата за правична застапеност, одбиле да ги потпишат ...
МАКЕДОНКИ ВО СЀ ПОГОЛЕМ БРОЈ ОДАТ НА ПЕЧАЛБА ВО СЕВЕРНА ГРЦИЈА КАКО НЕГУВАТЕЛКИ НА СТАРИ ЛИЦА

МАКЕДОНКИ ВО СЀ ПОГОЛЕМ БРОЈ ОДАТ НА ПЕЧАЛБА ВО СЕВЕРНА ГРЦИЈА КАКО НЕГУВАТЕЛКИ НА СТАРИ ЛИЦА

Протестите за името Македонија не ги попишманија македонските гурбетчии да одат на работа во Грција, ниту грчките работодавачи да ангажираат поевтина ...
НЕВРАБОТЕНИ СЕ ПОЛА ЖИТЕЛИ НА КРУШЕВО

НЕВРАБОТЕНИ СЕ ПОЛА ЖИТЕЛИ НА КРУШЕВО

Во Крушево невработеноста е најголем проблем, повеќе од една деценија. Ако пред тоа младите од градот својата перспектива ја гледале во Скопје или дру ...
ГРАЃАНИТЕ НЕ ВЕРУВААТ ДЕКА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ИСТРАЖУВА КОРУПЦИЈА

ГРАЃАНИТЕ НЕ ВЕРУВААТ ДЕКА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ИСТРАЖУВА КОРУПЦИЈА

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) најмногу потфрлила кај надлежностите поврзани со надзор и контрола, и тоа кај оние поврзани со ...
ПРИЛЕПСКИТЕ БРАНИТЕЛИ  НА ПИТАЧКИ СТАП

ПРИЛЕПСКИТЕ БРАНИТЕЛИ  НА ПИТАЧКИ СТАП

Прилепските резервисти учесници во воениот конфликт во 2001, членови на Здружението на резервни воени обврзници, се соочуваат со сериозни социјални пр ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ