Таг: Радишани

ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО РАДИШАНИ ЈА БЛОКИРААТ ГЛАВНАТА УЛИЦА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СМИЛЕВСКИ ИМ ВЕТИ МЕРКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ДЕЦАТА

ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО РАДИШАНИ ЈА БЛОКИРААТ ГЛАВНАТА УЛИЦА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СМИЛЕВСКИ ИМ ВЕТИ МЕРКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ДЕЦАТА

Родителите на децата од основното училиште „Ацо Шопов“ од скопската населба Радишани, половина час ја бликираа улицата Радишанска, барајќи итни мерки ...
ТРЕБА ЛИ ДА ЗАГИНЕ ДЕТЕ ЗА ДА СЕ ПОСТАВАТ ЛЕГНАТИ ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕД ШКОЛОТО, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИ НА РАДИШАНИ КОИ УТРЕ ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ

ТРЕБА ЛИ ДА ЗАГИНЕ ДЕТЕ ЗА ДА СЕ ПОСТАВАТ ЛЕГНАТИ ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕД ШКОЛОТО, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИ НА РАДИШАНИ КОИ УТРЕ ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ

Родителите на децата од основното училиште „Ацо Шопов“ во скопската населба Радишани, утре половина час ќе ја блокираат улицата Радишанска, откако на ...
МОТОРЏИЈА ПРЕГАЗИ ДЕВЕТГОДИШНО ДЕТЕ ПРЕД УЧИЛИШТЕ ВО СКОПСКО РАДИШАНИ

МОТОРЏИЈА ПРЕГАЗИ ДЕВЕТГОДИШНО ДЕТЕ ПРЕД УЧИЛИШТЕ ВО СКОПСКО РАДИШАНИ

Утрово моторџија прегази деветгодишен ученик пред основното училиште „Ацо Шопов“ во скопската населбата Радишани. Детето за време на големиот одмор ја ...
ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА ВАКЦИНИРАНИ 220 ДЕЦА ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ МЕХМЕДОВИЌ

ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА ВАКЦИНИРАНИ 220 ДЕЦА ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ МЕХМЕДОВИЌ

По прогласување на епидемија на морбили во населбата Радишани минатата недела, откако пет деца што ја посетувале градинката „Ташко Караџа“ се разболеа ...
ВОНРЕДНА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ВО РАДИШАНИ, ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ И 6-МЕСЕЧНИ БЕБИЊА

ВОНРЕДНА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ВО РАДИШАНИ, ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ И 6-МЕСЕЧНИ БЕБИЊА

Вонредна вакцинација против мали сипаници ќе има на децата во клонот „Ташко Караџа“ во градинката „11 Октомври“ во скопската населба Радишани, а ќе се ...
ПРОГЛАСЕНА ЕПИДЕМИЈА НА МАЛИ СИПАНИЦИ ВО РАДИШАНИ, ФИЛИПЧЕ ЌЕ БАРА СО ЗАКОН ВАКЦИНАЦИЈАТА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ЗА УПИС ВО ГРАДИНКА

ПРОГЛАСЕНА ЕПИДЕМИЈА НА МАЛИ СИПАНИЦИ ВО РАДИШАНИ, ФИЛИПЧЕ ЌЕ БАРА СО ЗАКОН ВАКЦИНАЦИЈАТА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ЗА УПИС ВО ГРАДИНКА

Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство донесе одлука две недели да се затвори градинката „Ташко Караџа“ во скопската населба Ра ...
ПЕТ ДЕЦА ОД СКОПЈЕ ЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ЗАСЕДАВА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

ПЕТ ДЕЦА ОД СКОПЈЕ ЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ЗАСЕДАВА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Пет деца на предшколска возраст се заразени со морбили, во тек е состанок на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство. Министерот ...
В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ БИДАТ КОМЕМОРАЦИЈАТА И ПОГРЕБОТ НА ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ

В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ БИДАТ КОМЕМОРАЦИЈАТА И ПОГРЕБОТ НА ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ

Комеморацијата за актерот Ванчо Петрушевски кој почина денес на 67 години, ќе се одржи в понеделник во 10 часот во неговиот матичен Драмски театар, ни ...
СЕМЕЈСТВОТО ГО НАЈДЕ ИЗГУБЕНИОТ РЕЖИСЕР МЕТО ПЕТРОВСКИ ВО ДОБРА СОСТОЈБА

СЕМЕЈСТВОТО ГО НАЈДЕ ИЗГУБЕНИОТ РЕЖИСЕР МЕТО ПЕТРОВСКИ ВО ДОБРА СОСТОЈБА

По 48-часовна потрага, семејството го најде режисерот Мето Петровски (85) кој, болен од Алцхајмерова болест, се беше изгубил во трговскиот центар „Леп ...
9 / 9 НАПИСИ