Таг: Рајнхард Прибе

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ДА ВИДИМЕ ДАЛИ СМЕ МАЛЦИНСТВО НИЕ ШТО ЗАМИСЛУВАМЕ НЕЗАВИСНИ СУДОВИ, ШКОЛИ И БОЛНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВОТО ДВИЖЕЊЕ

ДА ВИДИМЕ ДАЛИ СМЕ МАЛЦИНСТВО НИЕ ШТО ЗАМИСЛУВАМЕ НЕЗАВИСНИ СУДОВИ, ШКОЛИ И БОЛНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВОТО ДВИЖЕЊЕ

Граѓанството мора да биде гласно, мора да стане сила за да нема вака бришан простор за еднопартиско самоволие во државата, рече поранешниот вицепремие ...
РЕФОРМСКИТЕ ПРИОРИТЕТИ НЕ БЕА ПРОТИВ ЕДНА ПАРТИЈА, А ВО КОРИСТ НА ДРУГА, КАЖА ПРИБЕ

РЕФОРМСКИТЕ ПРИОРИТЕТИ НЕ БЕА ПРОТИВ ЕДНА ПАРТИЈА, А ВО КОРИСТ НА ДРУГА, КАЖА ПРИБЕ

Германскиот експерт Рајнхард Прибе, автор на т.н. Итни реформски приоритети, денеска не сакаше да даде свој коментар за динамиката со која власта рабо ...
СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДИСТРАГА ЗА РАЧНОТО МЕСТЕЊЕ НА ПРЕДМЕТИ КАЈ СУДИИ, ПОТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДИСТРАГА ЗА РАЧНОТО МЕСТЕЊЕ НА ПРЕДМЕТИ КАЈ СУДИИ, ПОТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

Скопското јавно обвинителство отвори предистражна постапка во врска со извештајот за злоупотребите со АКМИС-от што го достави експертската група од Ми ...
ХОЛАНДСКАТА АМБАСАДА ЌЕ ЈА ПОДИГА СВЕСТА НА СУДИИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТЕЛО ЗА ЕТИКА

ХОЛАНДСКАТА АМБАСАДА ЌЕ ЈА ПОДИГА СВЕСТА НА СУДИИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТЕЛО ЗА ЕТИКА

Холандскиот амбасадор Воутер Пломп денеска потсети на наводите на експертот на ЕК Рајнхард Прибе дека треба да се истражат повредите на законот и на с ...
НА НЕКОЛКУ СУДИИ ТРЕБА ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ ДА РАБОТАТ ВО ПРАВОСУДСТВО, ПРЕПОРАЧА ПРИБЕ

НА НЕКОЛКУ СУДИИ ТРЕБА ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ ДА РАБОТАТ ВО ПРАВОСУДСТВО, ПРЕПОРАЧА ПРИБЕ

Мал број на судии на моќни позиции го контролираат и го злоупотребуваат судскиот систем, се вели во најновиот извештај на експертската група на Рајнха ...
ЕУ ИСПРАЌА ЕКСПЕРТИ ПО ПРАВО ДА ГИ СПРОВЕДАТ ПРЕПОРАКИТЕ НА ПРИБЕ, НАЈАВИ ХАН

ЕУ ИСПРАЌА ЕКСПЕРТИ ПО ПРАВО ДА ГИ СПРОВЕДАТ ПРЕПОРАКИТЕ НА ПРИБЕ, НАЈАВИ ХАН

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан најави дека Европската комисија кон средината на месецов ќе испрати експерти по право да ѝ помогнат на новата ...
ДО 1 ЈУЛИ ЌЕ БИДЕ ПРЕЦИЗИРАН ПАТОКАЗОТ ЗА РЕФОРМИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ПО ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА СО ХАН

ДО 1 ЈУЛИ ЌЕ БИДЕ ПРЕЦИЗИРАН ПАТОКАЗОТ ЗА РЕФОРМИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ПО ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА СО ХАН

Владата на денешната седница на која што гостуваше еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан презентирала пред него акциски пл ...
ХАН ДЕНЕСКА НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ДОАЃА И ПРИБЕ

ХАН ДЕНЕСКА НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ДОАЃА И ПРИБЕ

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан денеска ќе присуствува на владина седница за Итните реформски приоритети, а преходно ...
СJO ЌЕ ОТВОРА НОВИ ИСТРАГИ И ПО ИСТЕКОТ НА МАНДАТОТ, ЌЕ МУ ГИ ДАВА НА НОВИОТ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ

СJO ЌЕ ОТВОРА НОВИ ИСТРАГИ И ПО ИСТЕКОТ НА МАНДАТОТ, ЌЕ МУ ГИ ДАВА НА НОВИОТ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ

Никаде во Законот за Специјално обвинителство не пишува дека на СЈО му е забрането да покренува нови истраги, туку дека не може да ги заврши по истеко ...
ХАН ДОАЃА В ПОНЕДЕЛНИК НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ПРИБЕ ВО ВТОРНИК, ПОТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ХАН ДОАЃА В ПОНЕДЕЛНИК НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ПРИБЕ ВО ВТОРНИК, ПОТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан ќе дојде во Скопје следниот понеделник и ќе учествува на отворена владина седница, а ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ