Таг: ракетен напад

1 2 3 4 7 20 / 62 НАПИСИ
РУСИЈА ЈА РАКЕТИРАШЕ УКРАИНА ПРВПАТ ОД 14 ЈАНУАРИ, КИЕВ ЌЕ ГИ ДОБИЕ ЗАПАДНИТЕ ТЕНКОВИ ЗА ДВА МЕСЕЦА

РУСИЈА ЈА РАКЕТИРАШЕ УКРАИНА ПРВПАТ ОД 14 ЈАНУАРИ, КИЕВ ЌЕ ГИ ДОБИЕ ЗАПАДНИТЕ ТЕНКОВИ ЗА ДВА МЕСЕЦА

Најмалку едно лице загина во денешното руско ракетирање на Украина, кое уследи ден откако Германија и САД се согласија да ѝ испратат модерни тенкови. ...
РУСИЈА БАРА КАЗНИ И ОДГОВОРНОСТ ПО УКРАИНСКИОТ НАПАД ВО ДОЊЕЦК, ВО КОЈ ЗАГИНАЛЕ НАД 60 РУСКИ ВОЈНИЦИ

РУСИЈА БАРА КАЗНИ И ОДГОВОРНОСТ ПО УКРАИНСКИОТ НАПАД ВО ДОЊЕЦК, ВО КОЈ ЗАГИНАЛЕ НАД 60 РУСКИ ВОЈНИЦИ

Руски националисти и пратеници бараат казни за воени заповедници откако во украински ракетен напад на градот Макивка во окупираниот дел на Доњецк заги ...
РУСИЈА ИСПУКАЛА НАД 70 ПРОЕКТИЛИ ВО ДЕНЕШНИОТ НАПАД НА УКРАИНА, ПОГОДЕНИ ДЕВЕТ ЕЛЕКТРАНИ

РУСИЈА ИСПУКАЛА НАД 70 ПРОЕКТИЛИ ВО ДЕНЕШНИОТ НАПАД НА УКРАИНА, ПОГОДЕНИ ДЕВЕТ ЕЛЕКТРАНИ

Девет електрани се погодени во денешниот масивен руски ракетен напад на Украина, при кој биле лансирани 76 проектили, објавија властите. Најголемата ш ...
РУСИЈА ИЗВЕДЕ НОВ ГОЛЕМ РАКЕТЕН УДАР НА УКРАИНА, ПОГОДЕНИ И КИЕВ, ХАРКИВ И ОДЕСА

РУСИЈА ИЗВЕДЕ НОВ ГОЛЕМ РАКЕТЕН УДАР НА УКРАИНА, ПОГОДЕНИ И КИЕВ, ХАРКИВ И ОДЕСА

Русија утрово лансираше нов масивен ракетен напад на Украина, при што се регистрирани 60-ина проектили во воздушниот простор на земјата, објави Антон ...
ДВАЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ ПРОГЛАСЕНИ ЗА ВИНОВНИ ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН НАД УКРАИНА ВО 2014

ДВАЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ ПРОГЛАСЕНИ ЗА ВИНОВНИ ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН НАД УКРАИНА ВО 2014

Двајца Руси и еден Украинец се прогласени за виновни за уривањето на авионот на „Малезија ерлајнс“ во 2014, кој беше соборен над источна Украина, при ...
РУСКИ РАКЕТИ УБИЈА ДВАЈЦА ВО ПОЛСКА

РУСКИ РАКЕТИ УБИЈА ДВАЈЦА ВО ПОЛСКА

Две лица загинаа во експлозија во полското село Пжеводов близу границата со Украина. „Пожарникарите се на местото на настанот. Не знаеме што точно с ...
РУСИЈА ЛАНСИРАШЕ НОВИ РАКЕТНИ НАПАДИ НА ЕНЕРГЕТСКИ ОБЈЕКТИ ВО УКРАИНА, ВО КИЕВ ТРИ ЕКСПЛОЗИИ

РУСИЈА ЛАНСИРАШЕ НОВИ РАКЕТНИ НАПАДИ НА ЕНЕРГЕТСКИ ОБЈЕКТИ ВО УКРАИНА, ВО КИЕВ ТРИ ЕКСПЛОЗИИ

Русија утрово лансираше нови ракетни напади на украински енергетски објекти, при што три експлозии се регистрирани во северниот дел на Киев. Две постр ...
РУСИЈА ЗА ДВА ДЕНА РАКЕТИРАЛА 30% ОД УКРАИНСКАТА ЕНЕРГЕТСКА ИНФРАСТРУКТУРА

РУСИЈА ЗА ДВА ДЕНА РАКЕТИРАЛА 30% ОД УКРАИНСКАТА ЕНЕРГЕТСКА ИНФРАСТРУКТУРА

Русија погодила 30% од украинската енергетска инфраструктура во ракетните напади во понеделникот и вторникот, изјави министерот за енергетика на Украи ...
УКРАИНА ОЧЕКУВА НАПРЕДНИ ПРОТИВВОЗДУШНИ СИСТЕМИ ОД САД ПО ВЧЕРАШНИТЕ РУСКИ РАКЕТНИ НАПАДИ, ВО КОИ ЗАГИНАА 19 ЦИВИЛИ

УКРАИНА ОЧЕКУВА НАПРЕДНИ ПРОТИВВОЗДУШНИ СИСТЕМИ ОД САД ПО ВЧЕРАШНИТЕ РУСКИ РАКЕТНИ НАПАДИ, ВО КОИ ЗАГИНАА 19 ЦИВИЛИ

Русија ќе одговори на зголемената вклученост на западот во војната во Украина, иако директен конфликт со НАТО не е во интерес на Москва, изјави рускио ...
ПУТИН ПОТВРДИ ДЕКА РАКЕТНИТЕ НАПАДИ НА УКРАИНА СЕ ОДМАЗДА ЗА НАПАДОТ НА КРИМСКИОТ МОСТ

ПУТИН ПОТВРДИ ДЕКА РАКЕТНИТЕ НАПАДИ НА УКРАИНА СЕ ОДМАЗДА ЗА НАПАДОТ НА КРИМСКИОТ МОСТ

Владимир Путин изјави дека Украина извршила терористички напади против Русија и се закани со жестоки реакции ако продолжат. На денешниот состанок н ...
1 2 3 4 7 20 / 62 НАПИСИ