Таг: ракетен напад

1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ
РУСИТЕ ГО РАКЕТИРАА КИЕВ ДВА ДЕНА ПО ЕКСПЛОЗИИТЕ НА МОСТОТ НА КРИМ, ИМА МРТВИ

РУСИТЕ ГО РАКЕТИРАА КИЕВ ДВА ДЕНА ПО ЕКСПЛОЗИИТЕ НА МОСТОТ НА КРИМ, ИМА МРТВИ

Серија експлозии утрово одекнаа во Киев, што е првиот руски напад на главниот град на Украина по неколку месеци пауза. Градоначалникот Витали Кличко п ...
ЗАГИНАА 22 ЦИВИЛИ ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО УКРАИНА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

ЗАГИНАА 22 ЦИВИЛИ ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО УКРАИНА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

Руските сили вчера извршија ракетен напад врз украинска железничка станица на Денот на независноста, при што загинаа 22 лица, рече претседателот Волод ...
УКРАИНА ГО УНИШТИ СЕДИШТЕТО НА ПЛАТЕНИЧКАТА ГРУПА „ВАГНЕР“ ВО ЛУГАНСК ОТКАКО РУСКИ НОВИНАР СЛУЧАЈНО ЈА ОТКРИЛ НЕГОВАТА ЛОКАЦИЈА

УКРАИНА ГО УНИШТИ СЕДИШТЕТО НА ПЛАТЕНИЧКАТА ГРУПА „ВАГНЕР“ ВО ЛУГАНСК ОТКАКО РУСКИ НОВИНАР СЛУЧАЈНО ЈА ОТКРИЛ НЕГОВАТА ЛОКАЦИЈА

Украинската војска го ракетирала седиштето на руската платеничка група „Вагнер“ во регионот Луганск, откако руски новинар ја открил неговата локација ...
НАЈМАЛКУ 20 ЗАГИНАТИ, МЕЃУ КОИ И ТРИ ДЕЦА, ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД ВО УКРАИНСКИОТ ГРАД ВИНИЦА

НАЈМАЛКУ 20 ЗАГИНАТИ, МЕЃУ КОИ И ТРИ ДЕЦА, ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД ВО УКРАИНСКИОТ ГРАД ВИНИЦА

Руски ракети го погодија центарот на украинскиот град Виница, убивајќи најмалку 20 луѓе, вклучувајќи три деца, соопштија украинските власти. 90 други ...
НАЈМАЛКУ 18 ЗАГИНАТИ ВО РУСКОТО РАКЕТИРАЊЕ НА ОДЕСА

НАЈМАЛКУ 18 ЗАГИНАТИ ВО РУСКОТО РАКЕТИРАЊЕ НА ОДЕСА

Најмалку 18 луѓе загинаа, вклучувајќи две деца, во руското ракетирање на јужниот пристаништен град Одеса, објавија властите. Нападот се случи ден отка ...
РУСИЈА ГО ПОТВРДИ НАПАДОТ НА КРЕМЕНЧУК, НО ВЕЛИ ДЕКА УНИШТИЛА ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА

РУСИЈА ГО ПОТВРДИ НАПАДОТ НА КРЕМЕНЧУК, НО ВЕЛИ ДЕКА УНИШТИЛА ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА

Руското министерство за одбрана тврди дека пожарот во трговскиот центар во Кременчук бил предизвикан од детонацијата на складирана муниција за западно ...
СТОТИЦИ СПАСУВАЧИ БАРААТ ПРЕЖИВЕАНИ ВО УРНАТИНИТЕ НА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ВО КРЕМЕНЧУК, ДОСЕГА 18 МРТВИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД

СТОТИЦИ СПАСУВАЧИ БАРААТ ПРЕЖИВЕАНИ ВО УРНАТИНИТЕ НА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ВО КРЕМЕНЧУК, ДОСЕГА 18 МРТВИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД

Стотици војници, пожарникари и други спасувачи цела ноќ пребаруваа по урнатините на трговскиот центар во централниот украински град Кременчук, кој вче ...
НАЈМАЛКУ 11 ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ПОЛТАВА

НАЈМАЛКУ 11 ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ПОЛТАВА

Најмалку 11 луѓе загинаа, а 50 се повредени во денешниот руски ракетен напад на трговски центар во градот Кременчук во регионот Полтава, објави гуверн ...
СЕДУММИНА ЗАГИНАТИ ВО НАЈСИЛНИОТ РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА ЛАВОВ ДОСЕГА

СЕДУММИНА ЗАГИНАТИ ВО НАЈСИЛНИОТ РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА ЛАВОВ ДОСЕГА

Седум лица загинаа, а 11 се повредени во најсилниот ракетен напад на Лавов од почетокот на руската инвазија на Украина. Лавов, кој се наоѓа на западот ...
РУСИЈА РАКЕТИРАШЕ ФАБРИКА И СЕ ЗАКАНИ СО ЗАСИЛУВАЊЕ НА НАПАДИТЕ НА КИЕВ

РУСИЈА РАКЕТИРАШЕ ФАБРИКА И СЕ ЗАКАНИ СО ЗАСИЛУВАЊЕ НА НАПАДИТЕ НА КИЕВ

Русија кажа дека ноќеска ракетирала воена цел на периферијата на Киев и вети уште напади на главниот град како одговор на украинските напади на рускат ...
1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ