Таг: Рамиз Мерко

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
РАМИЗ МЕРКО ОБВИНЕТ ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ДАЛ ДОЗВОЛА ЗА ГРАДБА НА КАТ СО СПА ЦЕНТАР И ХОТЕЛСКИ АПАРТМАНИ ОД 720 ИЛЈАДИ ЕВРА КАЈ БАЗЕНОТ НА ХОТЕЛОТ „ДРИМ“, ОБВИНЕТИ СЕ И ГРАДЕЖНИ ЕКСПЕРТИ ЗА ДАВАЊЕ ЛАЖЕН ИСКАЗ

РАМИЗ МЕРКО ОБВИНЕТ ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ДАЛ ДОЗВОЛА ЗА ГРАДБА НА КАТ СО СПА ЦЕНТАР И ХОТЕЛСКИ АПАРТМАНИ ОД 720 ИЛЈАДИ ЕВРА КАЈ БАЗЕНОТ НА ХОТЕЛОТ „ДРИМ“, ОБВИНЕТИ СЕ И ГРАДЕЖНИ ЕКСПЕРТИ ЗА ДАВАЊЕ ЛАЖЕН ИСКАЗ

Основното јавно обвинителство Струга поднесе Обвинителен акт против градоначалникот на Струга Рамиз Мерко и уште 10 физички и едно правно лице, во врс ...
МЕРКО СТАВИЛ ДИРЕКТОРКА НА УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕШТА СО ФАЛСИФИКУВАНА ДИПЛОМА, НЕМАЛА НИ СЕРТИФИКАТ ЗА АНГЛИСКИ ЈАЗИК НИТУ ПЕТ ГОДИНИ РАБОТНО ИСКУСТВО, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

МЕРКО СТАВИЛ ДИРЕКТОРКА НА УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕШТА СО ФАЛСИФИКУВАНА ДИПЛОМА, НЕМАЛА НИ СЕРТИФИКАТ ЗА АНГЛИСКИ ЈАЗИК НИТУ ПЕТ ГОДИНИ РАБОТНО ИСКУСТВО, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Денеска во Основниот суд во Струга, се водеа две судски постапки против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за незаконско поставување на директори во ...
НЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНА, КАЖА МЕРКО НА СУДЕЊЕТО ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПОСТАВУВАЊЕ ДИРЕКТОРИ ВО ЧЕТИРИ ОСНОВНИ УЧИЛИШТА

НЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНА, КАЖА МЕРКО НА СУДЕЊЕТО ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПОСТАВУВАЊЕ ДИРЕКТОРИ ВО ЧЕТИРИ ОСНОВНИ УЧИЛИШТА

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко денеска повторно седна на обвинителна клупа, овојпат за незаконско поставување на директори во основни училишта ...
ОДБОРОТ ЗА АКРЕДИТАЦИЈА ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ЗА ОСНОВАЊЕ ФАКУЛТЕТ ЗА ЗДРАВСТВЕНИ НАУКИ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА МЕРКО

ОДБОРОТ ЗА АКРЕДИТАЦИЈА ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ЗА ОСНОВАЊЕ ФАКУЛТЕТ ЗА ЗДРАВСТВЕНИ НАУКИ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА МЕРКО

Одборот за акредитација на високото образование на денешната седница донесе Одлука за поништување на акредитацијата на проектот за основање на Факулте ...
ВО СТРУГА ЌЕ СЕ СТУДИРА МЕДИЦИНА, УНИВЕРЗИТЕТОТ НА МЕРКО ДОБИ ДОЗВОЛА ОД МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ

ВО СТРУГА ЌЕ СЕ СТУДИРА МЕДИЦИНА, УНИВЕРЗИТЕТОТ НА МЕРКО ДОБИ ДОЗВОЛА ОД МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ

Меѓународниот универзитет во Струга, зад кој стои струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, добива нова образовна гранка, Факултет за здравствени науки. Ва ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ПРОТИВ МЕРКО, НА СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ДА ГИ РАЗГЛЕДААТ НОВИТЕ ДОКАЗИ НА ОДБРАНАТА

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ПРОТИВ МЕРКО, НА СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ДА ГИ РАЗГЛЕДААТ НОВИТЕ ДОКАЗИ НА ОДБРАНАТА

Во Основниот суд во Струга денеска повторно беше одложена главната расправа за судскиот процес против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за набавкат ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ МЕРКО ЗА НЕЗАКОНСКО ПОСТАВУВАЊЕ ДИРЕКТОРКА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ МЕРКО ЗА НЕЗАКОНСКО ПОСТАВУВАЊЕ ДИРЕКТОРКА

Основното јавно обвинителство Струга поднесе Обвинителен предлог против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко за кривично дело – Несовесно работење во с ...
НАЈВАЖНО Е ШТО ГРАЃАНИТЕ ГО ЦЕНАТ СТАВАЊЕТО КОРУМПИРАНИ ЛИЦА НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА АГЕЛЕР

НАЈВАЖНО Е ШТО ГРАЃАНИТЕ ГО ЦЕНАТ СТАВАЊЕТО КОРУМПИРАНИ ЛИЦА НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА АГЕЛЕР

Американската амбасадорка во Македонија Анџела Агелер е задоволна од подготовката на законските измени со кои на македонските државјани кои се означен ...
СО РЕШЕНИЕ ЗА СПОРТСКА САЛА ВО СТРУГА ИЗГРАДЕН ОБЈЕКТ ЗА СВАДБИ, УРБАНАТА МАФИЈА И ИНСТИТУЦИИТЕ КОИ ТРЕБА ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ НEA СЕ ОБЕДИНИЈА

СО РЕШЕНИЕ ЗА СПОРТСКА САЛА ВО СТРУГА ИЗГРАДЕН ОБЈЕКТ ЗА СВАДБИ, УРБАНАТА МАФИЈА И ИНСТИТУЦИИТЕ КОИ ТРЕБА ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ НEA СЕ ОБЕДИНИЈА

Со решение на градоначалникот на Струга Рамиз Мерко за градење затворена спортска сала на крајбрежјето на Охридското Езеро каде нема детален урбанисти ...
КАКО САД ГИ СТАВА НА ЦРНА ЛИСТА, TAKA ДРЖАВАТА ГИ СПАСУВА – СО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СЕ СПАСУВА И СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕРКО ОД СИТЕ 15 ИСТРАГИ ЗА КОРУПЦИЈА

КАКО САД ГИ СТАВА НА ЦРНА ЛИСТА, TAKA ДРЖАВАТА ГИ СПАСУВА – СО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СЕ СПАСУВА И СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕРКО ОД СИТЕ 15 ИСТРАГИ ЗА КОРУПЦИЈА

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за кого обвинителството по увидот кажа дека е запишан за 30 кривични дела и за кого во Струга се водат 10, а во О ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ