Таг: Реџеп Тајип Ердоган

1 2 10 / 12 НАПИСИ
МИС ТУРЦИЈА ОСТАНА БЕЗ КРУНАТА ПОРАДИ ТВИТ ЗА ПУЧОТ

МИС ТУРЦИЈА ОСТАНА БЕЗ КРУНАТА ПОРАДИ ТВИТ ЗА ПУЧОТ

Победничката на Мис Турција 2017 беше официјално дисквалификувана само неколку часа по прогласувањето поради еден од нејзините последни твитови. 18-го ...
ВО СКОПЈЕ ОСУДЕН МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗА НАВРЕДА НА ЕРДОГАН

ВО СКОПЈЕ ОСУДЕН МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗА НАВРЕДА НА ЕРДОГАН

Основниот суд Скопје го осуди македонскиот државјанин Е.А. на парична казна од 24.600 денари за навреда на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, о ...
ТУРСКАТА ВЛАДА ЈА ПОЧНА СЕРИЈАТА НАСТАНИ ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГОДИШНИНАТА ОД НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ

ТУРСКАТА ВЛАДА ЈА ПОЧНА СЕРИЈАТА НАСТАНИ ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГОДИШНИНАТА ОД НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ

Турската влада денеска го одржа првиот од серијата настани неделава за одбележување на минатогодишниот неуспешен пуч од страна на фракција во армијата ...
ЕВОЛУЦИЈАТА ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ИЗУЧУВА ВО ТУРСКИТЕ УЧИЛИШТА

ЕВОЛУЦИЈАТА ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ИЗУЧУВА ВО ТУРСКИТЕ УЧИЛИШТА

Еволуцијата веќе нема да се предава во турските училишта, кажа висок функционер од министерството за образование, потег што ја разгневи секуларната оп ...
ГЕРМАНИЈА НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИ НА ТУРЦИТЕ ДА ГЛАСААТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ НА ЕРДОГАН ЗА СМРТНА КАЗНА

ГЕРМАНИЈА НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИ НА ТУРЦИТЕ ДА ГЛАСААТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ НА ЕРДОГАН ЗА СМРТНА КАЗНА

Турските жители на Германија нема да смеат да гласаат на турскиот референдум за враќање на смртната казна, соопшти портпаролот на германската влада. ...
ТРАМП МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЕРДОГАН ЗА ПОБЕДАТА НА РЕФЕРЕНДУМОТ

ТРАМП МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЕРДОГАН ЗА ПОБЕДАТА НА РЕФЕРЕНДУМОТ

Американскиот претседател Доналд Трамп му честиташе на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на неговата победа на референдумот во неделата, која м ...
ТУРСКАТА ДИЈАСПОРА ОД МАКЕДОНИЈА ГЛАСАШЕ „ДА“ ЗА ЕРДОГАН

ТУРСКАТА ДИЈАСПОРА ОД МАКЕДОНИЈА ГЛАСАШЕ „ДА“ ЗА ЕРДОГАН

Според неофицијалните резултати од референдумот за зголемување на овластувањата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, во Македонија „Да“ гласал ...
ЕРДОГАН ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ПРВ ПРИОРИТЕТ ЌЕ МУ БИДЕ ВРАЌАЊЕТО НА СМРТНАТА КАЗНА

ЕРДОГАН ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ПРВ ПРИОРИТЕТ ЌЕ МУ БИДЕ ВРАЌАЊЕТО НА СМРТНАТА КАЗНА

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган прогласи победа на референдумот со кој му се овозможуваат далекусежни нови овластувања, велејќи дека победил ...
ТУРЦИТЕ ГЛАСАА „ДА“ ЗА ЗГОЛЕМЕНА МОЌ НА ЕРДОГАН, ПОКАЖАА ПРВИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ

ТУРЦИТЕ ГЛАСАА „ДА“ ЗА ЗГОЛЕМЕНА МОЌ НА ЕРДОГАН, ПОКАЖАА ПРВИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ

Турците изгласаа да му се зголемат овластувањата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган, покажаа првичните резултати од денешниот референдум. По преброе ...
ТУРЦИЈА СЕ КРШИ МЕЃУ ЕРДОГАН И ДЕМОКРАТИЈА

ТУРЦИЈА СЕ КРШИ МЕЃУ ЕРДОГАН И ДЕМОКРАТИЈА

Турција е пред историски референдум за новиот политички систем што може да го промени курсот на нејзината историја и земјата е длабоко поделена. За по ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ