Таг: референдум за независност

МАСОВНИ ПРОТЕСТИ ВО БАРСЕЛОНА ПО ОДЛУКАТА НА ШПАНСКАТА ВЛАДА ДА ГИ ОТСТРАНИ КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

МАСОВНИ ПРОТЕСТИ ВО БАРСЕЛОНА ПО ОДЛУКАТА НА ШПАНСКАТА ВЛАДА ДА ГИ ОТСТРАНИ КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

Шпанскиот премиер Маријано Рахој ги претстави плановите за отстранување на каталонските лидери и преземање контрола на сепаратистичкиот регион. Зборув ...
КАТАЛОНСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ Е НЕЛЕГАЛЕН И ВНАТРЕШНА РАБОТА НА ШПАНИЈА, СООПШТИ ЕУ

КАТАЛОНСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ Е НЕЛЕГАЛЕН И ВНАТРЕШНА РАБОТА НА ШПАНИЈА, СООПШТИ ЕУ

Европската комисија соопшти дека каталонскиот референдум за независност е нелегален според шпанскиот устав. Комисијата го опиша гласањето како внатреш ...
ОДЛОЖЕН НАТПРЕВАРОТ НА БАРСЕЛОНА СО ЛАС ПАЛМАС, КАТАЛОНСКИОТ КЛУБ НЕ ГАРАНТИРА БЕЗБЕДНОСТ

ОДЛОЖЕН НАТПРЕВАРОТ НА БАРСЕЛОНА СО ЛАС ПАЛМАС, КАТАЛОНСКИОТ КЛУБ НЕ ГАРАНТИРА БЕЗБЕДНОСТ

Фудбалскиот натпревар на Барселона со Лас Палмас што требаше да се одигра попладнево на стадионот „Камп Ноу“ е одложен. Управата на каталонскиот клуб ...
БАРСЕЛОНА ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ОТЦЕПУВАЊЕ НА КАТАЛОНИЈА ОД ШПАНИЈА

БАРСЕЛОНА ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ОТЦЕПУВАЊЕ НА КАТАЛОНИЈА ОД ШПАНИЈА

Фудбалскиот клуб Барселона вели дека поддржува одржување референдум за независност на Каталонија од Шпанија. Во денешното соопштение на Барселона се в ...
4 / 4 НАПИСИ