Таг: РЕК„Битола“

1 2 3 10 10 / 96 НАПИСИ
ПОПЛАВА ВО РУДНИКОТ „СУВОДОЛ“ ПРЕДИЗВИКАНА ОД НЕВРЕМЕ, ИСКОПОТ НА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ПРОДОЛЖУВА ОТЕЖНАТО

ПОПЛАВА ВО РУДНИКОТ „СУВОДОЛ“ ПРЕДИЗВИКАНА ОД НЕВРЕМЕ, ИСКОПОТ НА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ПРОДОЛЖУВА ОТЕЖНАТО

Силното невреме од дожд и град предизвика поплави и големи сливови на вода во рудникот Суводол, од каде се носат најголемите количини јаглен за РЕК Би ...
ПОЧНА ПОСТАВУВАЊЕТО НА ЦЕВКИТЕ ЗА ПАРНО ГРЕЕЊЕ ОД РЕК ЗА БИТОЛА

ПОЧНА ПОСТАВУВАЊЕТО НА ЦЕВКИТЕ ЗА ПАРНО ГРЕЕЊЕ ОД РЕК ЗА БИТОЛА

Почна поставувањето на цевките од топловодот од РЕК „Битола“ до Битола. Од АД ЕСМ соопштија дека со засилен интензитет се подготвува трасата низ која ...
ПО 40 ГОДИНИ ПОЧНА ИЗГРАДБА НА ТОПЛОВОДНА МРЕЖА ОД РЕК, ЗА БИТОЛА ДА СЕ ГРЕЕ НА ПАРНО

ПО 40 ГОДИНИ ПОЧНА ИЗГРАДБА НА ТОПЛОВОДНА МРЕЖА ОД РЕК, ЗА БИТОЛА ДА СЕ ГРЕЕ НА ПАРНО

По 40 години постоење на РЕК Битола денеска конечно почна изградба на топловодна мрежа за Битола, Могила и Новаци со топлинската енергија од комбинато ...
ПЕЦЕ МАТЕВСКИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА РЕК „БИТОЛА“, РАЗРЕШЕН ЗЛАТКО ЌУРЧИЕВСКИ

ПЕЦЕ МАТЕВСКИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА РЕК „БИТОЛА“, РАЗРЕШЕН ЗЛАТКО ЌУРЧИЕВСКИ

Досегашниот  директорот на РЕК „Битола“ Златко Ќурчиевски е разрешен од функцијата и на негово место за в. д. директор е назначен Пеце Матевски, досег ...
РЕК „БИТОЛА“ РАБОТИ СО ЕДЕН БЛОК, ПРВИОТ БЛОК ЗАПРЕН ЗАРАДИ РЕДОВНА РЕВИЗИЈА

РЕК „БИТОЛА“ РАБОТИ СО ЕДЕН БЛОК, ПРВИОТ БЛОК ЗАПРЕН ЗАРАДИ РЕДОВНА РЕВИЗИЈА

Македонскиот електроенергетски стожер РЕК „Битола“ денеска произведува струја со еден блок. Во погон од вчера е Блок 2, додека првиот блок во текот на ...
ВИСОК НАПОН НА СТРУЈА ГО ПРЕДИЗВИКАЛ ПОЖАРОТ НА ТРАНСФОРМАТОРОТ НА БЛОК 3 ВО РЕК

ВИСОК НАПОН НА СТРУЈА ГО ПРЕДИЗВИКАЛ ПОЖАРОТ НА ТРАНСФОРМАТОРОТ НА БЛОК 3 ВО РЕК

Стручни лица од РЕК Битола, со поддршка на екипи од МЕПСО и ЕВН Македонија, како и експерти од Техничките факултети во Битола и Скопје, интензивно раб ...
РЕК „БИТОЛА“ ПОЧНА ДА ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА СО ЕДЕН БЛОК

РЕК „БИТОЛА“ ПОЧНА ДА ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА СО ЕДЕН БЛОК

РЕК „Битола“ е ставен во функција и продолжува со производство на електрична енергија, по проблемите со кои се соочи вчера кога поради скината цевка Б ...
РЕК „БИТОЛА“ ПОВТОРНО НЕ ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА, ОД КОМБИНАТОТ ВЕЛАТ ДЕКА ДЕФЕКТОТ ЌЕ БИДЕ САНИРАН ДЕНЕСКА

РЕК „БИТОЛА“ ПОВТОРНО НЕ ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА, ОД КОМБИНАТОТ ВЕЛАТ ДЕКА ДЕФЕКТОТ ЌЕ БИДЕ САНИРАН ДЕНЕСКА

Енергетскиот стожер на Македонија, РЕК „Битола“, повторно не произведува струја. Од комбинатот соопштија дека поради дефект на котелот, Блок 1, за кој ...
РЕК БИТОЛА ПАК ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА, СЕ ИСПИТУВА КАКО СЕ СЛУЧИ ПОЖАРОТ

РЕК БИТОЛА ПАК ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА, СЕ ИСПИТУВА КАКО СЕ СЛУЧИ ПОЖАРОТ

ЕК „Битола“, македонскиот енергетски стожер, веќе произведува струја по синоќешниот пожар кога од производство беа исклучени двата блока со кои работе ...
ПОНУДИТЕ ЗА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ГИ ИСПОЛНУВААТ БАРАНИТЕ КОЛИЧИНИ, ВЕЛАТ ОД ЕСМ ЗА ПОВТОРЕНИОТ ТЕНДЕР

ПОНУДИТЕ ЗА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ГИ ИСПОЛНУВААТ БАРАНИТЕ КОЛИЧИНИ, ВЕЛАТ ОД ЕСМ ЗА ПОВТОРЕНИОТ ТЕНДЕР

На повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола се пријавија 9 компании и понудите ги исполнуваат бараните количини од 900 илј ...
1 2 3 10 10 / 96 НАПИСИ