Таг: реконструкција

1 2 3 16 10 / 159 НАПИСИ
ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА МЕНУВА АСФАЛТ НА РУЗВЕЛТОВА БЕЗ ДА НАЈАВИ ДЕКА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА Е ЗАТВОРЕН

ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА МЕНУВА АСФАЛТ НА РУЗВЕЛТОВА БЕЗ ДА НАЈАВИ ДЕКА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА Е ЗАТВОРЕН

Град Скопје денеска почна со градежни работи за реконструкција на улицата Рузвелтова. Градежна механизација од неколку камиони од утрово работи на кор ...
СО 400.000 ЕВРА ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА СТРУШКА НЕФРОЛОГИЈА, ПАЦИЕНТИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОДОБРИ УСЛОВИ, А РЕГИОНОТ РАЗВОЈ НА ЗДРАВСТВЕНИОТ ТУРИЗАМ

СО 400.000 ЕВРА ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА СТРУШКА НЕФРОЛОГИЈА, ПАЦИЕНТИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОДОБРИ УСЛОВИ, А РЕГИОНОТ РАЗВОЈ НА ЗДРАВСТВЕНИОТ ТУРИЗАМ

Со 24 милиони денари (околу 400.000 евра) обезбедени од Министерството за локална самоуправа, Швајцарската влада и Општината ќе се реконструира Специј ...
СО 65 ГЛАСА „ЗА“, НИЕДЕН „ПРОТИВ“ И „ВОЗДРЖАН“, ИЗБРАНИ НОВИТЕ МИНИСТРИ ЗА ПРАВДА, ЗДРАВСТВО, И ЖИВОТНА СРЕДИНА

СО 65 ГЛАСА „ЗА“, НИЕДЕН „ПРОТИВ“ И „ВОЗДРЖАН“, ИЗБРАНИ НОВИТЕ МИНИСТРИ ЗА ПРАВДА, ЗДРАВСТВО, И ЖИВОТНА СРЕДИНА

Собранието по 10-дневно заседавање на седницата за реконструкција на Владата, ноќва ги избра четворицата нови министри, по што веднаш премиерот Димита ...
В ПОНЕДЕЛНИК ПРОДОЛЖУВА СОБРАНИСКАТА СЕДНИЦА ЗА ИЗБОР НА НОВИ МИНИСТРИ

В ПОНЕДЕЛНИК ПРОДОЛЖУВА СОБРАНИСКАТА СЕДНИЦА ЗА ИЗБОР НА НОВИ МИНИСТРИ

Собранието в понеделник ќе ја продолжи расправата за Предлогот за избор на членови на Владата. Пратениците вчера продолжија со работа и по 18 часот, а ...
БРАТОТ НА ГРУБИ И СИНОТ НА ЏАФЕРИ ГЛАВНИ ТЕМИ ЗА РЕПЛИКИ НА СОБРАНИСКАТА СЕДНИЦА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛАДАТА

БРАТОТ НА ГРУБИ И СИНОТ НА ЏАФЕРИ ГЛАВНИ ТЕМИ ЗА РЕПЛИКИ НА СОБРАНИСКАТА СЕДНИЦА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛАДАТА

По полузаспана расправа ноќеска до два часот во Собранието, за избор на тројца министри од новиот коалиционен партнер Алијанса за Албанците, а во која ...
ПО 10 ДЕНА РАСПРАВА, СОБРАНИЕТО ГИ РАЗРЕШИ ТРОЈЦАТА МИНИСТРИ НА АЛТЕРНАТИВА

ПО 10 ДЕНА РАСПРАВА, СОБРАНИЕТО ГИ РАЗРЕШИ ТРОЈЦАТА МИНИСТРИ НА АЛТЕРНАТИВА

Собранието денеска ги разреши тројцата министри на Алтернатива по 10-дневна расправа. Нивното разрешување е дел од предлогот на премиерот Димитар Кова ...
КРШЕЊЕТО ЅИДОВИ ВО СТАНОВИ МОЖЕ ДА ЈА НАРУШИ СТАБИЛНОСТА НА ЗГРАДАТА, А НАЈОПАСНИ СЕ НАДГРАДБИТЕ, ВЕЛАТ ОД ИЗИИС

КРШЕЊЕТО ЅИДОВИ ВО СТАНОВИ МОЖЕ ДА ЈА НАРУШИ СТАБИЛНОСТА НА ЗГРАДАТА, А НАЈОПАСНИ СЕ НАДГРАДБИТЕ, ВЕЛАТ ОД ИЗИИС

Надградби за неколку ката на стари згради не треба да се прават, а за уривање ѕидови во становите мора да се бара дозвола од Општината, вели директоро ...
НА ЛЕНИНОВА ЌЕ ПАРКИРААТ САМО СТАНАРИ И ТРОТОАРИТЕ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДАТ ОД КОЛИ, ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОЧНА СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА УЛИЦАТА

НА ЛЕНИНОВА ЌЕ ПАРКИРААТ САМО СТАНАРИ И ТРОТОАРИТЕ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДАТ ОД КОЛИ, ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОЧНА СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА УЛИЦАТА

Општина Центар почна со реконструкцијата на улицата Ленинова, на потегот од раскрсницата со булеварот Партизански одреди до улицата Митролополит Теодо ...
ВЛАДИНАТА РЕКОНСТРУКЦИЈА СЕ ПРАВИ ЗА ДА ОСТАНЕМЕ НА ЕВРОПСКИОТ ПАТ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

ВЛАДИНАТА РЕКОНСТРУКЦИЈА СЕ ПРАВИ ЗА ДА ОСТАНЕМЕ НА ЕВРОПСКИОТ ПАТ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Собранието го образложуваше предлогот за реконструкција на Владата и кажа дека не станува збор само за кадровс ...
ПРАТЕНИЧКАТА ЖАКЛИНА ПЕШЕВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДА ЈА ОМАЛОВАЖИ ВЛАДАТА, ОД ГОВОРНИЦА КАЖА ДЕКА Е БЕЗНАДЕЖЕН ПАЦИЕНТ ПРИКЛУЧЕН НА АПАРАТИ

ПРАТЕНИЧКАТА ЖАКЛИНА ПЕШЕВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДА ЈА ОМАЛОВАЖИ ВЛАДАТА, ОД ГОВОРНИЦА КАЖА ДЕКА Е БЕЗНАДЕЖЕН ПАЦИЕНТ ПРИКЛУЧЕН НА АПАРАТИ

Жаклина Пешевска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, на денешната собраниска седница за владината реконструкција, ја спореди Владата со тешко болни луѓе приклу ...
1 2 3 16 10 / 159 НАПИСИ