Таг: режим

ЗА ПОМАЛ СООБРАЌАЕН ЗАСТОЈ ОПШТИНА БИТОЛА ДОЗВОЛИ И НОЌЕ ДА ВРВАТ ВОЗИЛА НИЗ КРСТОСНИЦА НА ШИРОК СОКАК КАДЕ И ДЕЊЕ ОДВАЈ СЕ МИНУВА

ЗА ПОМАЛ СООБРАЌАЕН ЗАСТОЈ ОПШТИНА БИТОЛА ДОЗВОЛИ И НОЌЕ ДА ВРВАТ ВОЗИЛА НИЗ КРСТОСНИЦА НА ШИРОК СОКАК КАДЕ И ДЕЊЕ ОДВАЈ СЕ МИНУВА

На барање на Општина Битола, за да се намали сообраќајниот застој во услови кога има инфраструтурни интервенции врз улици и се гради топловодот, Совет ...
УТРЕ ОД 13 ЧАСОТ И ЗАДУТРЕ ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ ЗА СООБРАЌАЈ БУЛЕВАРОТ „ИЛИНДЕНСКА“ И ДЕЛ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОРАДИ САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ

УТРЕ ОД 13 ЧАСОТ И ЗАДУТРЕ ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ ЗА СООБРАЌАЈ БУЛЕВАРОТ „ИЛИНДЕНСКА“ И ДЕЛ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОРАДИ САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ

Утре (29 ноември) од 13.00 часот и цел ден задутре (30 ноември) сѐ до завршување на Министерскиот совет на ОБСЕ во Скопје ќе бидат затворени за сообра ...
ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ И ПРИДРУЖНИЦИТЕ ДОБИЈА ЕДЕН ЧАС ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ДВА ЧАСА ЗА ВИКЕНД

ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ И ПРИДРУЖНИЦИТЕ ДОБИЈА ЕДЕН ЧАС ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ДВА ЧАСА ЗА ВИКЕНД

Посебен режим на движење ќе има за лицата со попреченост за време на полицискиот час заради заштита од коронавирус, одлучи денеска Владата. Овие ли ...
ВИЕ НАЈДОВТЕ ДА МИ ДРЖИТЕ МОРАЛНИ ПРЕДАВАЊА, А ВАШАТА ПАРТИЈА САКАШЕ ДА МЕ УБИЕ, МУ РЕЧЕ ЗАЕВ НА МИЦКОСКИ

ВИЕ НАЈДОВТЕ ДА МИ ДРЖИТЕ МОРАЛНИ ПРЕДАВАЊА, А ВАШАТА ПАРТИЈА САКАШЕ ДА МЕ УБИЕ, МУ РЕЧЕ ЗАЕВ НА МИЦКОСКИ

Ми држите морални предавање, а вашата политичка партија сакаше да ме убие, му рече претседателот на СДСМ Зоран Заев на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
СО ПЕНКАЛО СРУШИВМЕ РЕЖИМ, СО ПЕНКАЛО СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

СО ПЕНКАЛО СРУШИВМЕ РЕЖИМ, СО ПЕНКАЛО СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

Срушивме режим со пенкало, денес пенкалото го употребивме за да станеме членка на НАТО, рече денеска премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата во Бр ...
5 / 5 НАПИСИ