ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ И ПРИДРУЖНИЦИТЕ ДОБИЈА ЕДЕН ЧАС ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ДВА ЧАСА ЗА ВИКЕНД

  ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ И ПРИДРУЖНИЦИТЕ ДОБИЈА ЕДЕН ЧАС ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ДВА ЧАСА ЗА ВИКЕНДОвие лица и нивните придружници ќе може да се движат во периодот од 19 до 20 часот од понеделник до петок, а во деновите на викенд од 11 до 13 часот. (Фото: К. Попов)

  Посебен режим на движење ќе има за лицата со попреченост за време на полицискиот час заради заштита од коронавирус, одлучи денеска Владата.

  Овие лица и нивните придружници ќе може да се движат во периодот од 19 до 20 часот од понеделник до петок, а во деновите на викенд од 11 до 13 часот.

  Од денеска, полицискиот час ќе биде од 16 до 5 часот, а за викенд од петок во 16 до понеделник во 5 часот.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира