Таг: Влада

1 2 3 116 10 / 1157 НАПИСИ
БЕКТЕШИ НИ ВЕТИ ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР НА КАМЕНОЛОМИТЕ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА ЛАБУНИШТА ПО СРЕДБАТА СО ВЛАДАТА

БЕКТЕШИ НИ ВЕТИ ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР НА КАМЕНОЛОМИТЕ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА ЛАБУНИШТА ПО СРЕДБАТА СО ВЛАДАТА

Вонреден инспекциски надзор и решавање на проблемот со каменоломите, се ветувањата кои ги добија жителите на струшкото село Лабуништа на средбата со в ...
ОПШТИНА БИТОЛА ЕДНА ГОДИНА ЧЕКА ОДГОВОР ОД ВЛАДАТА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ДЕТСКОТО ОДМОРАЛИШТЕ „ПЕЛИСТЕР“

ОПШТИНА БИТОЛА ЕДНА ГОДИНА ЧЕКА ОДГОВОР ОД ВЛАДАТА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ДЕТСКОТО ОДМОРАЛИШТЕ „ПЕЛИСТЕР“

Советот на Општина Битола уште не добил одговор по барањето испратено до Владата лани во март, за на локално ниво да се пренесе користењето на детскот ...
УЧЕНИЦИТЕ ОД СТРУШКО ЛАБУНИШТА ОД УТРЕ ЌЕ ЈА БОЈКОТИРААТ НАСТАВАТА ОТКАКО ВЛАДАТА НЕ ГИ ЗАТВОРИ КАМЕНОЛОМИТЕ БЛИЗУ СЕЛОТО

УЧЕНИЦИТЕ ОД СТРУШКО ЛАБУНИШТА ОД УТРЕ ЌЕ ЈА БОЈКОТИРААТ НАСТАВАТА ОТКАКО ВЛАДАТА НЕ ГИ ЗАТВОРИ КАМЕНОЛОМИТЕ БЛИЗУ СЕЛОТО

Жителите на струшкото село Лабуништа ќе ја бојкотираат наставата во второто полугодие од учебната година и утре нема да ги пуштат своите деца на учили ...
СЛУЧУВАЊАТА СО „ОГНЕНИТЕ“ ВО ДУИ НЕ Ѝ ПРАВАТ ПРОБЛЕМ НА ВЛАДАТА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

СЛУЧУВАЊАТА СО „ОГНЕНИТЕ“ ВО ДУИ НЕ Ѝ ПРАВАТ ПРОБЛЕМ НА ВЛАДАТА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

„Случувањата со ‘огнената група’ во ДУИ не ѝ прават проблем на Владата, но не би сакал да коментирам настани во други политички пратии“, рече премиеро ...
И ВЛАДАТА ОСТАВА УНИВЕРЗАЛНА САЛА ДА СКАПУВА, НИШТО ОД НАЈАВАТА ДЕКА ЌЕ Ѝ ЈА ОДЗЕМЕ НА АРСОВСКА

И ВЛАДАТА ОСТАВА УНИВЕРЗАЛНА САЛА ДА СКАПУВА, НИШТО ОД НАЈАВАТА ДЕКА ЌЕ Ѝ ЈА ОДЗЕМЕ НА АРСОВСКА

Универзална сала, симболот на Скопје, година и пол скапува, стои отворена и разурната. Не се изведуваат никакви градежни работи ниту пак властите имаа ...
АКТИВИСТИТЕ ЗАЕДНО СО НИВНИТЕ МИЛЕНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ВЛАДАТА И ПОБАРАА ДРЖАВНИ ШЕЛТЕРИ ЗА УЛИЧНИТЕ КУЧИЊА

АКТИВИСТИТЕ ЗАЕДНО СО НИВНИТЕ МИЛЕНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ВЛАДАТА И ПОБАРАА ДРЖАВНИ ШЕЛТЕРИ ЗА УЛИЧНИТЕ КУЧИЊА

Aктивистите за заштита на правата на животните денеска протестираа пред Владата, откако пред 3 дена стружанец со ловечка пушта уби 10 улични кучиња. Р ...
КОМПЛИМЕНТ ЗА ВЛАДАТА Е ШТО МИЦКОСКИ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ВО МАЈ, А НЕ НА ЗИМА ОТИ НЕ САКА ДА СЕ СПРАВУВА СО ЕНЕРГЕТСКА И ЕКОНОМСКА КРИЗА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

КОМПЛИМЕНТ ЗА ВЛАДАТА Е ШТО МИЦКОСКИ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ВО МАЈ, А НЕ НА ЗИМА ОТИ НЕ САКА ДА СЕ СПРАВУВА СО ЕНЕРГЕТСКА И ЕКОНОМСКА КРИЗА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Тоа што лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара избори во мај е комплимент за Владата, бидејќи тој не сака избори во зима, не сака ...
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 23 ЈАНУАРИ, НЕ НА 18, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 23 ЈАНУАРИ, НЕ НА 18, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Второто полугодие од учебната 2022/2023 година ќе почне на 23 јануари (понеделник), наместо како што беше веќе најавено на 18 јануари, соопшти Владата ...
СО ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ ЗА ПЛАТИ СЕ ВРАЌАМЕ ВО РОБОВЛАДЕТЕЛСТВОТО, РЕАГИРА СИНДИКАТОТ ЗА КУЛТУРА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ДЕКА Е ДРАФТ ВЕРЗИЈА

СО ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ ЗА ПЛАТИ СЕ ВРАЌАМЕ ВО РОБОВЛАДЕТЕЛСТВОТО, РЕАГИРА СИНДИКАТОТ ЗА КУЛТУРА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ДЕКА Е ДРАФТ ВЕРЗИЈА

Предложениот нацрт-закон за системот на плати во јавниот сектор е своевиден преседан својствен за диктатури, квазидемократии и хибридни држави, а не н ...
СЕЛОТО ЛУКОВИЦА УШТЕ НЕМА АСФАЛТИРАН ПАТ, ОД ВЛАДАТА ДОБИ ПАРИ ЗА ПОЛА ДЕЛНИЦА

СЕЛОТО ЛУКОВИЦА УШТЕ НЕМА АСФАЛТИРАН ПАТ, ОД ВЛАДАТА ДОБИ ПАРИ ЗА ПОЛА ДЕЛНИЦА

Жителите на село Луковица во Општина Желино конечно ќе добијат асфалтиран пат до селото. Ова село е единственото населено место во Тетовскиот Регион д ...
1 2 3 116 10 / 1157 НАПИСИ