Таг: Влада

1 2 3 4 5 129 30 / 1288 НАПИСИ
В ПОНЕДЕЛНИК ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО СТАПУВА ВО ШТРАЈК, ЌЕ РАБОТИ САМО ПО ЕДЕН ВРАБОТЕН

В ПОНЕДЕЛНИК ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО СТАПУВА ВО ШТРАЈК, ЌЕ РАБОТИ САМО ПО ЕДЕН ВРАБОТЕН

Од понеделник, Фондот за здравство стапува во штрајк. Од Синдикатот на Фондот за здравствено осигурување при УПОЗ најавија дека сите подрачни единици ...
МИНИСТРИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ СЛИКАА СО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА, ЏАФЕРИ ВЕЛИ ДЕКА ПРЕД КАМЕРИ Е ЕДНО, А ЗАД КАМЕРИ ДРУГО

МИНИСТРИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ СЛИКАА СО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА, ЏАФЕРИ ВЕЛИ ДЕКА ПРЕД КАМЕРИ Е ЕДНО, А ЗАД КАМЕРИ ДРУГО

За потегот на двајцата министри од ВМРО-ДПМНЕ, кои не дојдоа за традиционалната заедничка фотографија што се прави по изборот на влада, техничкиот пре ...
КОВАЧЕВСКИ ЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКАТА ДО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ ДЕКА ПАК ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР ПО ИЗБОРИТЕ НА 8 МАЈ

КОВАЧЕВСКИ ЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКАТА ДО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ ДЕКА ПАК ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР ПО ИЗБОРИТЕ НА 8 МАЈ

Премиерот Димитар Ковачевски претпладнево ја поднесе оставката до Собранието, што се смета за оставка на целата Влада. На утрешната седница, Собран ...
КОВАЧЕВСКИ В ЧЕТВРТОК ЌЕ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ВЕЛИ МИЦКОСКИ СЕ ОДНЕСУВА КАКО 13-ГОДИШНО ДЕТЕ И ПРЕДЛАГА МИНИСТРИ, А ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГИ ГЛАСА

КОВАЧЕВСКИ В ЧЕТВРТОК ЌЕ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ВЕЛИ МИЦКОСКИ СЕ ОДНЕСУВА КАКО 13-ГОДИШНО ДЕТЕ И ПРЕДЛАГА МИНИСТРИ, А ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГИ ГЛАСА

Премиерот Димитар Ковачевски в четврток ќе си поднесе оставка, а со тоа во оставка ќе биде целата Влада. Новата техничка влада ќе се гласа во Собрание ...
ВЛАДАТА ЛАНИ ИСПЛАТИЛА 30 МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ, ВОЗАТ САМО 6 ВОЗОВИ И ТОА НЕРЕДОВНО, А ПАТНИЦИТЕ ВО 2023 БИЛЕ ПОСРЕЌНИ ОД 2022

ВЛАДАТА ЛАНИ ИСПЛАТИЛА 30 МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ, ВОЗАТ САМО 6 ВОЗОВИ И ТОА НЕРЕДОВНО, А ПАТНИЦИТЕ ВО 2023 БИЛЕ ПОСРЕЌНИ ОД 2022

Околу 1,8 милијарди денари (30 милиони евра) добиле од Владата во 2023 двете фирми на Македонски железници (МЖ), Инфраструктура и Транспорт, за да мож ...
КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА СО ЗАЕВ И АХМЕТИ РАЗГОВАРАЛЕ ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА

КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА СО ЗАЕВ И АХМЕТИ РАЗГОВАРАЛЕ ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА

Премиерот Димитар Ковачевски, поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети вчера имаа заеднички ручек на кој се до ...
АКО ВМРО-ДПМНЕ НЕ ЈА ГЛАСА ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА, ТОГАШ НИВНИТЕ МИНИСТЕРСКИ МЕСТА ЌЕ БИДАТ ПРАЗНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

АКО ВМРО-ДПМНЕ НЕ ЈА ГЛАСА ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА, ТОГАШ НИВНИТЕ МИНИСТЕРСКИ МЕСТА ЌЕ БИДАТ ПРАЗНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковечевски смета дека ВМРО-ДПМНЕ нема да има министри во техничката влада ако не ја гласа. Вели дека никаде во светот не постои прим ...
ДУПЛИ ТРОШОК

ДУПЛИ ТРОШОК

Значи, и авион може да падне, ама ДУИ не смее да падне. ...
ВЛАДАТА ЕКСПРЕСНО ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА ЗА ИЛИР МЕХМЕТИ, ЗА ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА М-НАВ ГО ИМЕНУВА ХЕКУРАН АСАНИ, КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ СО 20-ГОДИШНО ИСКУСТВО

ВЛАДАТА ЕКСПРЕСНО ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА ЗА ИЛИР МЕХМЕТИ, ЗА ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА М-НАВ ГО ИМЕНУВА ХЕКУРАН АСАНИ, КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ СО 20-ГОДИШНО ИСКУСТВО

Само што го именуваше Илир Мехмети од Агенцијата за цивилна и воздушна пловидба за директор на М-НАВ, Владата на истата седница денеска ја смени одлук ...
ФАХРУДИН ХАМИДИ РАЗРЕШЕН ОД МЕСТОТО ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА М-НАВ, НА НЕГОВО МЕСТО ИЛИР МЕХМЕТИ ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО КОЈ НЕМА ДОЗВОЛА ЗА КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ

ФАХРУДИН ХАМИДИ РАЗРЕШЕН ОД МЕСТОТО ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА М-НАВ, НА НЕГОВО МЕСТО ИЛИР МЕХМЕТИ ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО КОЈ НЕМА ДОЗВОЛА ЗА КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ

Досегашниот директор на М-НАВ и претседател на Управниот одбор, Фахрудин Хамиди е разрешен од функцијата. На денешната владина седница Владата го разр ...
1 2 3 4 5 129 30 / 1288 НАПИСИ