Таг: коронавирус

1 2 3 332 10 / 3311 НАПИСИ
ВО ГЕРМАНИЈА ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА СЕ НОСАТ МАСКИ ВО ОРДИНАЦИИ, БОЛНИЦИ И ДОМОВИ ЗА СТАРИ

ВО ГЕРМАНИЈА ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА СЕ НОСАТ МАСКИ ВО ОРДИНАЦИИ, БОЛНИЦИ И ДОМОВИ ЗА СТАРИ

Во Германија од денеска не мора да се носат заштитни маски во лекарските ординации, болниците и установите за нега, скоро три години откако првпат ста ...
ЌЕ ДОБИЈАТ УСЛОВНИ КАЗНИ ОНИЕ КОИ ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗЛЕГУВАА ОД ИЗОЛАЦИЈА И НЕ ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, А НЕ МОЖАТ ДА ПЛАТАТ

ЌЕ ДОБИЈАТ УСЛОВНИ КАЗНИ ОНИЕ КОИ ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗЛЕГУВАА ОД ИЗОЛАЦИЈА И НЕ ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, А НЕ МОЖАТ ДА ПЛАТАТ

Со 76 гласа „за“, еден „против“ и без „воздржани“, пратениците денеска го изгласаа Законот за амнестија на граѓани кои беа санкционирани поради непочи ...
ВО КИНА ИМА 900 МИЛИОНИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛАТ НОВИТЕ ПРОЦЕНКИ

ВО КИНА ИМА 900 МИЛИОНИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛАТ НОВИТЕ ПРОЦЕНКИ

Околу 900 милиони луѓе биле заразени со ковид-19 до 11 јануари, покажа истражувањето на Универзитетот на Пекинг. Во извештајот се вели дека 64% од кин ...
ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ БАРААТ ЕУ ДА ВОВЕДЕ КОВИД-ТЕСТОВИ ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД КИНА, ОЧЕКУВААТ ВИРУСОТ ДА МУТИРА

ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ БАРААТ ЕУ ДА ВОВЕДЕ КОВИД-ТЕСТОВИ ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД КИНА, ОЧЕКУВААТ ВИРУСОТ ДА МУТИРА

Германските лекари побараа Европската Унија да воведе тестирање за ковид-19 за патниците кои доаѓаат од Кина, додека во оваа земја забрзано се зголему ...
КИНА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ПО ТРИ ГОДИНИ ДОДЕКА ГО БЕЛЕЖИ НАЈГОЛЕМОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ДОСЕГА

КИНА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ПО ТРИ ГОДИНИ ДОДЕКА ГО БЕЛЕЖИ НАЈГОЛЕМОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ДОСЕГА

Кина ќе го укине задолжителниот карантин за патниците кои влегуваат во земјата од 8 јануари, што е последното значајно отстапување од досегашната стро ...
ГОЛЕМИОТ БРАН НА КОВИД ВО КИНА ГИ ЗГОЛЕМУВА ШАНСИТЕ ЗА ПОЈАВА НА НОВ СОЈ

ГОЛЕМИОТ БРАН НА КОВИД ВО КИНА ГИ ЗГОЛЕМУВА ШАНСИТЕ ЗА ПОЈАВА НА НОВ СОЈ

Може ли напливот на ковид-19 во Кина да ослободи нов мутант на коронавирус во светот? Научниците не знаат, но се загрижени дека тоа може да се случи. ...
КИНЕСКАТА ПРОВИНЦИЈА ЖЕЏИЈАНГ ИМА ПО МИЛИОН ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД ДНЕВНО, ДО НОВА ГОДИНА ЌЕ БИДАТ ПО ДВА МИЛИОНА СЛУЧАИ

КИНЕСКАТА ПРОВИНЦИЈА ЖЕЏИЈАНГ ИМА ПО МИЛИОН ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД ДНЕВНО, ДО НОВА ГОДИНА ЌЕ БИДАТ ПО ДВА МИЛИОНА СЛУЧАИ

Жеџијанг, кинеската голема индустриска провинција во близина на Шангај, се бори со околу милион нови дневни инфекции со ковид-19, бројка што се очекув ...
ГО ПЛАЌАМЕ ДАНОКОТ ОД ТОА ШТО ДОКТОРИТЕ ДАВАА АНТИБИОТИК ЗА ЦРВЕНО ГРЛО И РАСТЕЧЕН НОС, ВЕЛИ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ЗА ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ НА ВИРУСИ И БАКТЕРИИ

ГО ПЛАЌАМЕ ДАНОКОТ ОД ТОА ШТО ДОКТОРИТЕ ДАВАА АНТИБИОТИК ЗА ЦРВЕНО ГРЛО И РАСТЕЧЕН НОС, ВЕЛИ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ЗА ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ НА ВИРУСИ И БАКТЕРИИ

Додека беснееше коронавирусот, сите други вируси беа потиснати. Сега, кога короната веќе не им е значајна конкуренција, се враќаат засилено на сцена. ...
ВКУПНО 4 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД И 72 ПОЗИТИВНИ ОД 871 ТЕСТ ЗА ТРИ ДЕНА

ВКУПНО 4 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД И 72 ПОЗИТИВНИ ОД 871 ТЕСТ ЗА ТРИ ДЕНА

Во последните 3 дена (од 7 до 9 октомври)се регистрирани вкупно 4 починати од ковид и 72 позитивни од 871 тест од кои 18 реинфекции, соопшти Министерс ...
СЕ СПРЕМА ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ СЛУЧАИ КОИ БЕА ОСУДЕНИ ДЕКА КАКО КОВИД БОЛНИ ИЗЛЕГЛЕ ОД ИЗОЛАЦИЈА ИЛИ ПРЕКРШИЛЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, КАФЕАНИТЕ И ТИЕ ШТО ИМААТ ДА ПЛАТАТ НЕМА ДА БИДАТ ОПФАТЕНИ

СЕ СПРЕМА ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ СЛУЧАИ КОИ БЕА ОСУДЕНИ ДЕКА КАКО КОВИД БОЛНИ ИЗЛЕГЛЕ ОД ИЗОЛАЦИЈА ИЛИ ПРЕКРШИЛЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, КАФЕАНИТЕ И ТИЕ ШТО ИМААТ ДА ПЛАТАТ НЕМА ДА БИДАТ ОПФАТЕНИ

Група пратеници од власта подготвија закон за амнестија на примателите на социјална помош, кои за време на најсилниот интензитет на пандемијата на кор ...
1 2 3 332 10 / 3311 НАПИСИ