Таг: коронавирус

1 2 3 233 10 / 2321 НАПИСИ
13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ЗА 24 ЧАСА, 63 ПОЗИТИВНИ ОД 529 ТЕСТА, АКТИВНИ СЕ 12.500

13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ЗА 24 ЧАСА, 63 ПОЗИТИВНИ ОД 529 ТЕСТА, АКТИВНИ СЕ 12.500

Во болнички услови по компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа починаа 13 лица, петмина пациенти од Скопје (69, 72, 77, 66 и 66), дваjца од Велес ...
ОПОЗИЦИЈАТА НЕ ВЛЕГУВА ВО САЛАТА, ДВАЈЦА ПРАТЕНИЦИ ОД МНОЗИНСТВОТО ВО ИЗОЛАЦИЈА, СОБРАНИЕТО НЕМА КВОРУМ

ОПОЗИЦИЈАТА НЕ ВЛЕГУВА ВО САЛАТА, ДВАЈЦА ПРАТЕНИЦИ ОД МНОЗИНСТВОТО ВО ИЗОЛАЦИЈА, СОБРАНИЕТО НЕМА КВОРУМ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го искористија отсуството на двајца пратеници од власта кои се во изолација, за да ја блокираат денешната 30. седница на Соб ...
ВУЧИЌ ЌЕ НИ ДАДЕ 8.000 ДОЗИ ОД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“, РЕЧЕ ЗАЕВ

ВУЧИЌ ЌЕ НИ ДАДЕ 8.000 ДОЗИ ОД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“, РЕЧЕ ЗАЕВ

Македонија ќе добие 8.000 дози од вакцината на „Фајзер/Бионтек“ од Србија. Премиерот Зоран Заев денеска кажа дека му се јавил српскиот претседател Але ...
ОД 73 ИЛЈАДИ ОЗДРАВЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ЗЕМЈАВА, 729 ДОНИРАЛЕ КОНВАЛЕСЦЕНТНА ПЛАЗМА

ОД 73 ИЛЈАДИ ОЗДРАВЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ЗЕМЈАВА, 729 ДОНИРАЛЕ КОНВАЛЕСЦЕНТНА ПЛАЗМА

729 лица кои оздравеле од ковид-19 во земјава донирале конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со ковид-19. Обезбедени се вкупно 802 еди ...
УШТЕ 190 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС И 6 ПОЧИНАТИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ИМА 616 МЕСТА

УШТЕ 190 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС И 6 ПОЧИНАТИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ИМА 616 МЕСТА

Од направени 1.530 тестирања изминативе 24 регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19. Починати се шест лица на возраст од 44 до 86 години и тоа чети ...
ПРИВЕДЕНИ 13-МИНА ВО СКОПЈЕ ОТИ ПРАВЕЛЕ ДОМАШНИ ЗАБАВИ

ПРИВЕДЕНИ 13-МИНА ВО СКОПЈЕ ОТИ ПРАВЕЛЕ ДОМАШНИ ЗАБАВИ

Синоќа во Скопје се приведени 13 лица бидејќи правеле домашни забави што е спротивно на мерките за заштита од коронавирусот донесени од Владата. Како ...
СРБИЈА Е ВКЛУЧЕНА ВО ТЕСТИРАЊЕТО НА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУС

СРБИЈА Е ВКЛУЧЕНА ВО ТЕСТИРАЊЕТО НА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУС

Од утре во Србија ќе почне вакцинацијата против ковид-19 со кинеската вакцина, откако вчера во Белград пристигнаа милион дози. Во септември, директоро ...
НАВРЕМЕНО РЕАГИРАВМЕ ЗА НАБАВКА НА ВАКЦИНИТЕ, СИТЕ ЗЕМЈИ ИМААТ ПРОБЛЕМИ ДА ГИ ДОБИЈАТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НАВРЕМЕНО РЕАГИРАВМЕ ЗА НАБАВКА НА ВАКЦИНИТЕ, СИТЕ ЗЕМЈИ ИМААТ ПРОБЛЕМИ ДА ГИ ДОБИЈАТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Обезбедени се два фрижидери за чување на вакцините против ковид-19 и направен е планот за вакцинација која, како што вели министерот за здравство Венк ...
14 ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 361 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.176 ТЕСТИРАЊА, ОЗДРАВЕНИ 2.116 ПАЦИЕНТИ

14 ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 361 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.176 ТЕСТИРАЊА, ОЗДРАВЕНИ 2.116 ПАЦИЕНТИ

Уште 14 лица починаа од компликации од ковид-19, а регистриран е 361 нов случај од направени 2.176 тестирања. Новите случаи по градови се во: Скопје-1 ...
ДОЦНИ ИСПОРАКАТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ВО ЕУ

ДОЦНИ ИСПОРАКАТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ВО ЕУ

Неколку земји од ЕУ примаат значително помалку дози од вакцината против коронавирус на „Фајзер“ отколку што се очекуваше, откако американската фирма ј ...
1 2 3 233 10 / 2321 НАПИСИ