Таг: коронавирус

1 2 3 4 150 20 / 1496 НАПИСИ
БЕРГАМО ПРОГЛАСИ ПОБЕДА – ПО 137 ДЕНА ВЕЌЕ НЕМА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19

БЕРГАМО ПРОГЛАСИ ПОБЕДА – ПО 137 ДЕНА ВЕЌЕ НЕМА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19

Болницата „Папата Јован Тринаесетти“ во Бергамо, која важеше за најголемиот оддел за интензивна нега во Европа, вчера го отпушти и последниот пациент ...
ОВА БЕШЕ ДОБРО ОРГАНИЗИРАН НАПАД НА ДЕСНИЧАРИ И ФАШИСТИ, КАЖА ВУЧИЌ ЗА ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО БЕЛГРАД

ОВА БЕШЕ ДОБРО ОРГАНИЗИРАН НАПАД НА ДЕСНИЧАРИ И ФАШИСТИ, КАЖА ВУЧИЌ ЗА ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО БЕЛГРАД

Претседателот Александар Вучиќ ги опиша вчерашните протести во Белград како најбруталното политичко насилство во Србија во изминатите неколку години и ...
8 ПОЧИНАТИ, НОВИ 163 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.794 ТЕСТОВИ, 230 ОЗДРАВЕНИ

8 ПОЧИНАТИ, НОВИ 163 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.794 ТЕСТОВИ, 230 ОЗДРАВЕНИ

Осум лица починаа по компликации од коронавирус, и тоа шест пациенти од Скопје, еден од Дебар и еден пациент од Тетово, соопшти Министерството за здра ...
САД СО РЕКОРДНИ 60.000 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, НО ТРАМП САКА ДА ГИ ОТВОРИ УЧИЛИШТАТА НАЕСЕН

САД СО РЕКОРДНИ 60.000 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, НО ТРАМП САКА ДА ГИ ОТВОРИ УЧИЛИШТАТА НАЕСЕН

САД пријавија повеќе од 60.000 нови случаи на коронавирус, што е нов дневен рекорд, објави Универзитетот Џонс Хопкинс. Претходниот рекорд беше регистр ...
ФУДБАЛЕР НА РОСОМАН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, НЕГОВИТЕ СОИГРАЧИ СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ

ФУДБАЛЕР НА РОСОМАН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, НЕГОВИТЕ СОИГРАЧИ СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ

Центарот за јавно здравје од Кавадарци информираше дека 32-годишен жител на Кавадарци, инаку фудбалер на Росоман, е позитивен на коронавирус. Неговите ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 20-39 ГОДИНИ, НО ПАЃА БРОЈОТ НА ВКУПНО НОВОЗАРАЗЕНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 20-39 ГОДИНИ, НО ПАЃА БРОЈОТ НА ВКУПНО НОВОЗАРАЗЕНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

За шест дена, од 29 јуни до 5 јули, намален е бројот новозаболени лица од коронавирус и починати по компликации од вирусот, а зголемен е бројот на озд ...
ПРЕНЕСУВАЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ПРЕКУ ВОЗДУХ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ИСКЛУЧИ, ВЕЛИ СЗО

ПРЕНЕСУВАЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ПРЕКУ ВОЗДУХ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ИСКЛУЧИ, ВЕЛИ СЗО

Светската здравствена организација призна дека има сѐ повеќе докази дека коронавирусот може да се пренесе и преку ситни честички кои лебдат во воздухо ...
ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА, КОСОВО, АЛБАНИЈА И ЦРНА ГОРА ДА ПРИЛОЖАТ ТЕСТ ЗА КОВИД-19 ПРИ ВЛЕЗ ВО МАКЕДОНИЈА, ПРЕДЛОЖИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА, КОСОВО, АЛБАНИЈА И ЦРНА ГОРА ДА ПРИЛОЖАТ ТЕСТ ЗА КОВИД-19 ПРИ ВЛЕЗ ВО МАКЕДОНИЈА, ПРЕДЛОЖИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок на кој донесе одлука да достави предлог до Владата од утре при влез во нашата земја за сите граѓан ...
ДВАЕСЕТ ПОВРЕДЕНИ ВО НЕРЕДИТЕ ВО БЕЛГРАД, ЗАПАЛЕНИ И ПОЛИЦИСКИ АВТОМОБИЛИ

ДВАЕСЕТ ПОВРЕДЕНИ ВО НЕРЕДИТЕ ВО БЕЛГРАД, ЗАПАЛЕНИ И ПОЛИЦИСКИ АВТОМОБИЛИ

Дваесет луѓе се повредени во нередите во Белград кои почнаа синоќа откако претседателот Вучиќ најави враќање на полициски час и на други рестриктивни ...
ДЕМОНСТРАНТИ УПАДНАА ВО ЗГРАДАТА НА СРПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПО НАЈАВАТА НА ВУЧИЌ ДЕКА ЌЕ ВРАТИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ДЕМОНСТРАНТИ УПАДНАА ВО ЗГРАДАТА НА СРПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПО НАЈАВАТА НА ВУЧИЌ ДЕКА ЌЕ ВРАТИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати полицискиот час по ...
1 2 3 4 150 20 / 1496 НАПИСИ