Таг: коронавирус

1 2 3 4 5 6 115 40 / 1144 НАПИСИ
СУМАТА ОД 1,9 МИЛИОНИ ЕВРА Е ЗА РАМКОВНИ СПОГОДБИ, ДОСЕГА СЕ ПОТРОШЕНИ 395 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ЗАШТИТНИ СРЕДСТВА И ОПРЕМА, РЕАГИРААТ ОД МВР

СУМАТА ОД 1,9 МИЛИОНИ ЕВРА Е ЗА РАМКОВНИ СПОГОДБИ, ДОСЕГА СЕ ПОТРОШЕНИ 395 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ЗАШТИТНИ СРЕДСТВА И ОПРЕМА, РЕАГИРААТ ОД МВР

Министерството за внатрешни работи досега има склучено пет рамковни спогодби во вредност од 1.550.000 евра без ДДВ за набавка на заштитна опрема и сре ...
СКАРИ И ГИТАРИ

СКАРИ И ГИТАРИ

1 „Нема никој посилен од  државата, ни функционер, ни верски лидер, ни институција“, изјави премиерот Оливер Спасовски на прашање дали има притисок вр ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ ВЛЕГУВААТ ВО ЗЕМЈАТА

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ ВЛЕГУВААТ ВО ЗЕМЈАТА

Од 8 јуни, сите кои влегуваат во Велика Британија ќе одат во задолжителен 14-дневен карантин, објави владата. Мерката ќе се однесува и на британските ...
НЕМА ВЕЌЕ ДРЖАВЕН КАРАНТИН ПРИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА, ТУКУ ДОМАШНА САМОИЗОЛАЦИЈА, НО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19

НЕМА ВЕЌЕ ДРЖАВЕН КАРАНТИН ПРИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА, ТУКУ ДОМАШНА САМОИЗОЛАЦИЈА, НО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19

Граѓаните кои ќе влезат во земјава нема да одат во државен карантин туку во домашна самоизолација, одлучено е на денешната владина седница. Македонски ...
СПАСОВСКИ ГО ОБВИНИ ЧУЛЕВ ДЕКА ЈА ПОВИКУВА ПОЛИЦИЈАТА ДА НЕ РАБОТИ И ДА ПОСТАПУВА СПРОТИВНО НА ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ

СПАСОВСКИ ГО ОБВИНИ ЧУЛЕВ ДЕКА ЈА ПОВИКУВА ПОЛИЦИЈАТА ДА НЕ РАБОТИ И ДА ПОСТАПУВА СПРОТИВНО НА ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ

Премиерот Оливер Спасовски денеска на прием на донација на респираторите во Министерството за здравство не ги нападна полицијците кои сè поретко ги им ...
ОД 11 ЧАСОТ В НЕДЕЛА ДО ВТОРНИК ВО 5 ЌЕ ТРАЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВИКЕНДОВ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОД 11 ЧАСОТ В НЕДЕЛА ДО ВТОРНИК ВО 5 ЌЕ ТРАЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВИКЕНДОВ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од 11 часот в недела до 5 часот во вторник ќе трае полицискиот час за претстојниот продолжен викенд за празниците Рамазан Бајрам и Свети Кирил и Метод ...
НОВИ 23 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 702 ТЕСТА, ПОЧИНА 47-ГОДИШЕН ТЕТОВЕЦ

НОВИ 23 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 702 ТЕСТА, ПОЧИНА 47-ГОДИШЕН ТЕТОВЕЦ

Во Градската општа болница „8 Септември“ утрово почина 47-годишен пациент од Тетово со хронични заболувања, примен вчера со симптоми на коронавирус, а ...
ЧЕЧЕНСКИОТ ЛИДЕР КАДИРОВ ВО БОЛНИЦА ОТКАКО РАЗВИЛ СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС

ЧЕЧЕНСКИОТ ЛИДЕР КАДИРОВ ВО БОЛНИЦА ОТКАКО РАЗВИЛ СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров е префрлен во болница во Москва откако наводно се заразил со коронавирус. Руските државни медиуми објавија дека Кадиро ...
ТРАМП СЕ ШЕТАШЕ НИЗ ФАБРИКА НА „ФОРД“ БЕЗ МАСКА ЗАШТО НЕ САКАЛ НОВИНАРИТЕ ДА ГО ВИДАТ КАКО ЈА НОСИ

ТРАМП СЕ ШЕТАШЕ НИЗ ФАБРИКА НА „ФОРД“ БЕЗ МАСКА ЗАШТО НЕ САКАЛ НОВИНАРИТЕ ДА ГО ВИДАТ КАКО ЈА НОСИ

Доналд Трамп се спротивстави на наредбите на извршните директори и беше наречен „разлигавено дете“ од државната обвинителка откако одби да носи заштит ...
САМО 7,3% ЖИТЕЛИ НА СТОКХОЛМ ДОСЕГА РАЗВИЛЕ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19, ПОКАЖА ДРЖАВНО ИСТРАЖУВАЊЕ

САМО 7,3% ЖИТЕЛИ НА СТОКХОЛМ ДОСЕГА РАЗВИЛЕ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19, ПОКАЖА ДРЖАВНО ИСТРАЖУВАЊЕ

Само 7,3% од жителите на Стокхолм развиле антитела за КОВИД-19, покажа истражувањето на Агенцијата за јавно здравство, што ги зголеми грижите дека опу ...
1 2 3 4 5 6 115 40 / 1144 НАПИСИ