Таг: коронавирус

1 3 4 5 6 7 115 50 / 1144 НАПИСИ
ТЕТОВО ИМА ТРИ НОВИ КЛАСТЕРИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРOНАВИРУС, А ПОЛИЦИЈАТА САМО ШЕТА СО РАЗГЛАС МЕЃУ ГРУПИТЕ ЛУЃЕ БЕЗ МАСКИ

ТЕТОВО ИМА ТРИ НОВИ КЛАСТЕРИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРOНАВИРУС, А ПОЛИЦИЈАТА САМО ШЕТА СО РАЗГЛАС МЕЃУ ГРУПИТЕ ЛУЃЕ БЕЗ МАСКИ

Ниту 10-те новозаболени од КОВИД-19 во Тетовскиот Регион не се накоја голема причина за загриженост кај тетовци. На два дена пред празникот Рамазан ба ...
НАЈМНОГУ НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД 25 АПРИЛ ДО ДЕНЕСКА

НАЈМНОГУ НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД 25 АПРИЛ ДО ДЕНЕСКА

Македонија денеска забележа најмногу регистрирани новозаболени од КОВИД-19 по 25 април. Тогаш имаше 41 позитивни на коронавирус од 729 тестирани, а во ...
САУДИСКА АРАБИЈА ВОВЕДЕ 24-ЧАСОВЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА РАМАЗАН БАЈРАМ

САУДИСКА АРАБИЈА ВОВЕДЕ 24-ЧАСОВЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА РАМАЗАН БАЈРАМ

Саудиска Арабија в сабота ќе воведе 24-часовна општа забрана за движење, што ќе ги опфати деновите на празникот Рамазан Бајрам. Во земјата имаше 15.0 ...
40 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 549 ТЕСТОВИ, ПОЧИНА 56-ГОДИШЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ

40 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 549 ТЕСТОВИ, ПОЧИНА 56-ГОДИШЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни во Скопје состојби почина 56-годишен пациент од Прилеп, лекуван на клиниката од 12 мај, објави Министерс ...
КОВИД-19 ТРОЈНО ЈА ЗГОЛЕМИ ПРОДАЖБАТА НА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПЈЕ

КОВИД-19 ТРОЈНО ЈА ЗГОЛЕМИ ПРОДАЖБАТА НА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПЈЕ

За три пати е зголемена продажбата на велосипеди сезонава за разлика од минатите години. Навалицата за велосипеди, како што ни кажаат од неколкуте сал ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОЧНА ДА ТЕСТИРА ЛЕКОВИ ЗА МАЛАРИЈА КАКО МОЖНА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОЧНА ДА ТЕСТИРА ЛЕКОВИ ЗА МАЛАРИЈА КАКО МОЖНА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

Велика Британија почнува со тестирања за да се утврди дали два лека против маларија можат да помогнат во заштитата од КОВИД-19. Хлорокин, хидроксихлор ...
АВГАНИСТАНСКИ ТИНЕЈЏЕРКИ ПРАВАТ РЕСПИРАТОРИ ОД АВТОМОБИЛСКИ ДЕЛОВИ

АВГАНИСТАНСКИ ТИНЕЈЏЕРКИ ПРАВАТ РЕСПИРАТОРИ ОД АВТОМОБИЛСКИ ДЕЛОВИ

Млади авганистански роботичарки даваат свој придонес во борбата против коронавирусот, изработувајќи респиратори од автомобилски делови. Овие тинејцерк ...
ГРЦИЈА НА 15 ЈУНИ СЕ ОТВОРА ЗА СТРАНСКИТЕ ТУРИСТИ, НЕМА ДА ОДАТ ВО КАРАНТИН, НО ЌЕ ИМА ТЕСТИРАЊА ПО СЛУЧАЕН ИЗБОР

ГРЦИЈА НА 15 ЈУНИ СЕ ОТВОРА ЗА СТРАНСКИТЕ ТУРИСТИ, НЕМА ДА ОДАТ ВО КАРАНТИН, НО ЌЕ ИМА ТЕСТИРАЊА ПО СЛУЧАЕН ИЗБОР

Премиерот Кирјакос Мицотакис објави дека туристичката сезона во Грција официјално ќе почне на 15 јуни, а од 1 јули ќе бидат дозволени и меѓународни ле ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ДОБИЕ 160 МИЛИОНИ ЕВРА ПОМОШ ОД ЕУ ПРОТИВ КОРОНАКРИЗАТА

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ДОБИЕ 160 МИЛИОНИ ЕВРА ПОМОШ ОД ЕУ ПРОТИВ КОРОНАКРИЗАТА

Македонија треба да добие 160 милиони евра помош, во рамките на финансискиот пакет што денеска го одобри Советот на ЕУ. Како што јави дописничката на ...
ПОЛА БИТОЛА БЕЗ МАСКИ, А ЗА НЕНОСЕЊЕ ИЗРЕЧЕНА САМО ЕДНА КАЗНА ОД 20 ЕВРА 

ПОЛА БИТОЛА БЕЗ МАСКИ, А ЗА НЕНОСЕЊЕ ИЗРЕЧЕНА САМО ЕДНА КАЗНА ОД 20 ЕВРА 

Иако  голем дел од битолчани не носат маски заради заштита од коронавирусот, досега само на едно лице од Битола му е изречена прекршочна пријава за не ...
1 3 4 5 6 7 115 50 / 1144 НАПИСИ