Таг: коронавирус

1 2 3 4 5 289 30 / 2884 НАПИСИ
24 ПОЧИНАТИ ОД 37 ДО 93 ГОДИНИ, 702 ПОЗИТИВНИ ОД 6.480 ТЕСТОВИ

24 ПОЧИНАТИ ОД 37 ДО 93 ГОДИНИ, 702 ПОЗИТИВНИ ОД 6.480 ТЕСТОВИ

Дваесет и четири лица починаа од ковид-19 изминатото деноноќие, а од 6.480 тестирања регистрирани се 702 нови случаи, соопшти Министерството за здравс ...
32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 33-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ШТИП, НОВИ 682 БОЛНИ ОД 6.425 ТЕСТОВИ

32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 33-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ШТИП, НОВИ 682 БОЛНИ ОД 6.425 ТЕСТОВИ

Во изминатото деноноќие, од ковид-19 починаа 32 лица од кои најмладиот е 33-годишен штипјанец. Според извештајот на Министерството за здравство, почин ...
32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 35 ДО 83 ГОДИНИ, 199 НОВИ СЛУЧАИ ОД 2.558 ТЕСТОВИ

32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 35 ДО 83 ГОДИНИ, 199 НОВИ СЛУЧАИ ОД 2.558 ТЕСТОВИ

Триесет и две лица починаа од ковид-19 во последните 24 часа, а од 2.558 тестови регистрирани се 199 нови случаи, стои во денешниот извештај на Минист ...
УШТЕ 21 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19 И 459 ПОЗИТИВНИ ОД 5.416 ТЕСТОВИ

УШТЕ 21 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19 И 459 ПОЗИТИВНИ ОД 5.416 ТЕСТОВИ

Уште 21 починат болен и уште 459 нови позитивни од  5.416 тестирања се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерсѕвото за здравство. Почина ...
25-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ОХРИД МЕЃУ 32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ НАДМИНА 15.000

25-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ОХРИД МЕЃУ 32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ НАДМИНА 15.000

Триесет и две лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, од кои најмладиот има 25 години, додека меѓу направените 7.174 тестирања се регистрирани ...
МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС ПОВТОРНО ОТВОРЕНА ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ

МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС ПОВТОРНО ОТВОРЕНА ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ

Од денеска повторно е отворена модуларната болница во Велес, чиј капацитет е 42 кревети. Ова доаѓа откако Инфективното одделение, кое има 54 кревети, ...
ХОЛАНЃАНИТЕ ГИ ОТКАЖУВААТ АРАНЖМАНИТЕ ЗА ОХРИД ПОРАДИ ЗАДОЛЖИТЕЛНИОТ КАРАНТИН ШТО ГО ВОВЕДЕ ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЗА ДОАЃАЊА ОД МАКЕДОНИЈА

ХОЛАНЃАНИТЕ ГИ ОТКАЖУВААТ АРАНЖМАНИТЕ ЗА ОХРИД ПОРАДИ ЗАДОЛЖИТЕЛНИОТ КАРАНТИН ШТО ГО ВОВЕДЕ ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЗА ДОАЃАЊА ОД МАКЕДОНИЈА

Околу триста холандски туристи кои моментално летуваат на охридско-струшката ривиера, при враќање во својата земја одат во задолжителен карантин од 10 ...
23-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД КРИВА ПАЛАНКА МЕЃУ 26-ТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА ПОЧИНАА 6.103 БОЛНИ

23-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД КРИВА ПАЛАНКА МЕЃУ 26-ТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА ПОЧИНАА 6.103 БОЛНИ

Дваесет и шест лица починаа од ковид-19, со што вкупната бројка на починати од почетокот на коронакризата се искачи на 6.013. Регистрирани се 722 ново ...
23 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 48 ДО 83 ГОДИНИ, УШТЕ 760 БОЛНИ ОД 5.274 ТЕСТОВИ

23 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 48 ДО 83 ГОДИНИ, УШТЕ 760 БОЛНИ ОД 5.274 ТЕСТОВИ

Дваесет и три лица починаа во болнички услови по компликации од ковид-19, а од 5.724 тестирања регистрирани се 760 нови случаи, стои во денешниот изве ...
ТАТКО, МАЈКА И ЌЕРКА ПОЧИНАЛЕ ДОМА ОД КОВИД-19, НЕ ДОШЛЕ НА ЛЕКУВАЊЕ ВО БОЛНИЦА, ВЕЛАТ ОД КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО

ТАТКО, МАЈКА И ЌЕРКА ПОЧИНАЛЕ ДОМА ОД КОВИД-19, НЕ ДОШЛЕ НА ЛЕКУВАЊЕ ВО БОЛНИЦА, ВЕЛАТ ОД КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО

Три членови од Тетовско од исто семејство се заразиле од ковид-19 и набрзо починале. Иако сите тројца биле во многу тешка состојба, не побарале лекарс ...
1 2 3 4 5 289 30 / 2884 НАПИСИ