Таг: ристо новачевски

ПО КУМОТ НОВАЧЕВСКИ, И ОБВИНЕТИОТ ЈОСИФОВИЌ СВЕДОЧЕШЕ ДЕКА „СИРАХ ИНЖЕНЕРИНГ“ Е ФОРМИРАНА ЗА ПОТРЕБИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗА ГРАДЕЖНИШТВО И НЕДВИЖНОСТИ

ПО КУМОТ НОВАЧЕВСКИ, И ОБВИНЕТИОТ ЈОСИФОВИЌ СВЕДОЧЕШЕ ДЕКА „СИРАХ ИНЖЕНЕРИНГ“ Е ФОРМИРАНА ЗА ПОТРЕБИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗА ГРАДЕЖНИШТВО И НЕДВИЖНОСТИ

По Ристо Новачевски, кумот на Никола Груевски, кој го откри избеганиот експремиер како вистински сопственик на плацевите што си ги купи на Водно од па ...
КУМОТ НОВАЧЕВСКИ СВЕДОЧЕШЕ И КАКО ГРУЕВСКИ ПРЕКУ НЕГО КУПИЛ ПЛАЦ ВО КРУШЕВО ЗА ВИКЕНДИЧКА

КУМОТ НОВАЧЕВСКИ СВЕДОЧЕШЕ И КАКО ГРУЕВСКИ ПРЕКУ НЕГО КУПИЛ ПЛАЦ ВО КРУШЕВО ЗА ВИКЕНДИЧКА

По сведочењето како избеганиот експремиер Никола Груевски како скриен газда на „Сирах инженеринг“ од Скопје, фирма ќерка на „Сирах лимитед“ од Белизе, ...
КАМЧЕВ МИ ПРЕФРЛИ 11 ИЛЈАДИ ЕВРА И ВЕДНАШ МУ ГИ ВРАТИВ ЗА ДА ИЗГЛЕДА ПОРЕАЛНА ПРОДАЖБАТА НА „СИРАХ“ КОЈА ГО ИМАШЕ ЗЕМЈИШТЕТО НА ВОДНО, СВЕДОЧИ КУМОТ НА ГРУЕВСКИ

КАМЧЕВ МИ ПРЕФРЛИ 11 ИЛЈАДИ ЕВРА И ВЕДНАШ МУ ГИ ВРАТИВ ЗА ДА ИЗГЛЕДА ПОРЕАЛНА ПРОДАЖБАТА НА „СИРАХ“ КОЈА ГО ИМАШЕ ЗЕМЈИШТЕТО НА ВОДНО, СВЕДОЧИ КУМОТ НА ГРУЕВСКИ

Откaко призна и опиша како Никола Груевски како скриен газда на „Сирах инженеринг“ од Скопје, фирма ќерка на „Сирах лимитед“ од Белизе, ги купил плаце ...
ГРУЕВСКИ МИ РЕЧЕ ДА МУ БИДАМ УПРАВИТЕЛ ВО ГРАДЕЖНАТА ФИРМА И ДЕКА САКА ДА ЗЕМЕ ЗЕМЈИШТЕ НА ВОДНО, СВЕДОЧЕШЕ КУМОТ НА ИЗБЕГАНИОТ ЕКСПРЕМИЕР

ГРУЕВСКИ МИ РЕЧЕ ДА МУ БИДАМ УПРАВИТЕЛ ВО ГРАДЕЖНАТА ФИРМА И ДЕКА САКА ДА ЗЕМЕ ЗЕМЈИШТЕ НА ВОДНО, СВЕДОЧЕШЕ КУМОТ НА ИЗБЕГАНИОТ ЕКСПРЕМИЕР

Ристо Новачевски, кумот на избеганиот експремиер Никола Груевски, на денешното судење за „Плацеви на Водно“ сведочеше дека Груевски го викнал во кабин ...
ЗАМРЗНАТ ИМОТОТ НА ГРУЕВСКИ ОД НОВООТКРИЕНИТЕ 3.000 КВАДРАТИ НА ВОДНО И ДВА СТАНА НА БИХАЌКА, ИСТРАГАТА НЕ ГИ ЧЕПКА ТРИТЕ СТАНА НА МАЈКА МУ

ЗАМРЗНАТ ИМОТОТ НА ГРУЕВСКИ ОД НОВООТКРИЕНИТЕ 3.000 КВАДРАТИ НА ВОДНО И ДВА СТАНА НА БИХАЌКА, ИСТРАГАТА НЕ ГИ ЧЕПКА ТРИТЕ СТАНА НА МАЈКА МУ

Двата новооткриени станови на азилантот во Унгарија Никола Груевски во кои Обвинителството за организиран криминал и корупција минатиот месец влезе да ...
ГРУЕВСКИ СИ КУПУВАЛ ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО ЗА СЕБЕ СО ПАРИ ОД ДОНАЦИИ ЗА ПАРТИЈАТА, А НЕГОВИТЕ СМЕТКИ ГИ ИСПРАЗНИЛ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ГРУЕВСКИ СИ КУПУВАЛ ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО ЗА СЕБЕ СО ПАРИ ОД ДОНАЦИИ ЗА ПАРТИЈАТА, А НЕГОВИТЕ СМЕТКИ ГИ ИСПРАЗНИЛ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Избеганиот премиер Никола Груевски незаконски си присвоил најмалку 1,3 милиони евра од донациите за ВМРО-ДПМНЕ додека бил претседател на партијата и п ...
ПРИВЕДЕН КУМОТ НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ, РИСТО НОВАЧЕВСКИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ПЛАЦЕВИТЕ НА ВОДНО, ВМЕШАНИ И МИЈАЛКОВ, КАМЧЕВ И МАЈКА МУ

ПРИВЕДЕН КУМОТ НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ, РИСТО НОВАЧЕВСКИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ПЛАЦЕВИТЕ НА ВОДНО, ВМЕШАНИ И МИЈАЛКОВ, КАМЧЕВ И МАЈКА МУ

По наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција утринава полицијата го приведе Ристо Новачевски, кум на избеганиот поранешен премиер ...
7 / 7 НАПИСИ