Таг: Роберто Гарсија Парондо

ШПАНЕЦОТ ПИСОНЕРО ЌЕ ГО ВОДИ ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

ШПАНЕЦОТ ПИСОНЕРО ЌЕ ГО ВОДИ ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

Давид Хосе Писонеро ќе го води европскиот шампион Вардар од следната сезона, станувајќи трет Шпанец по ред на неговата клупа. Четириесет и шестгодишни ...
ШПАНЕЦОТ ПАРОНДО ЌЕ ГО ЗАМЕНИ РАУЛ НА КЛУПАТА НА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

ШПАНЕЦОТ ПАРОНДО ЌЕ ГО ЗАМЕНИ РАУЛ НА КЛУПАТА НА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

Европскиот ракометен првак Вардар објави дека Шпанецот Роберто Гарсија Парондо ќе биде тренер на екипата од наредната сезона. Тој ќе го наследи својо ...
2 / 2 НАПИСИ