Таг: Ројтерс

ПРЕДЛОЗИТЕ ЗА ИМЕТО СЕ НА НИМИЦ, НЕ НАШИ – ВЛАДАТА ВЕЛИ ДЕКА „РОЈТЕРС“ ПОГРЕШНО ГО ИНТЕРПРЕТИРАЛ ЗАЕВ

ПРЕДЛОЗИТЕ ЗА ИМЕТО СЕ НА НИМИЦ, НЕ НАШИ – ВЛАДАТА ВЕЛИ ДЕКА „РОЈТЕРС“ ПОГРЕШНО ГО ИНТЕРПРЕТИРАЛ ЗАЕВ

Кабинетот на премиерот Зоран Заев соопшти дека новинската агенција „Ројтерс“ погрешно ја интерпретирала изјавата на Заев во денешното интервју во дело ...
ЕВРООБРЗНИЦАТА ОДЛОЖЕНА ОТИ НАГЛО РАСТЕЛА КАМАТАТА ПОРАДИ РИЗИК

ЕВРООБРЗНИЦАТА ОДЛОЖЕНА ОТИ НАГЛО РАСТЕЛА КАМАТАТА ПОРАДИ РИЗИК

Македонија го одложи издавањето на еврообврзницата поради тоа што денеска нагло почнала да расте каматата, откако инвеститорите пресметале дека може д ...
2 / 2 НАПИСИ