Таг: Ролан Гарос

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
НОВАЌ ЃОКОВИЌ ПОБЕДИ НА РОЛАН ГАРОС

НОВАЌ ЃОКОВИЌ ПОБЕДИ НА РОЛАН ГАРОС

Новак Ѓоковиќ го победи Каспер Руд со 7-6 (7-1) 6-3 7-5 и ја освои титулата на Рола Гарос, Отвореното првенство на Франција. За Ѓоковиќ ова е рекордна ...
НАДАЛ СЕ ОТКАЖА ОД РОЛАН ГАРОС И ПЛАНИРА ДА СЕ ПЕНЗИОНИРА ВО 2024

НАДАЛ СЕ ОТКАЖА ОД РОЛАН ГАРОС И ПЛАНИРА ДА СЕ ПЕНЗИОНИРА ВО 2024

Рафаел Надал објави дека нема да игра на претстојниот Ролан Гарос, каде што требаше да ја брани титулата и кажа дека планира да се повлече од тенискит ...
НАДАЛ ГО СОВЛАДА „УЧЕНИКОТ“ КАСПЕР РУД ЗА 14. ТИТУЛА НА РОЛАН ГАРОС

НАДАЛ ГО СОВЛАДА „УЧЕНИКОТ“ КАСПЕР РУД ЗА 14. ТИТУЛА НА РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал го освои Ролан Гарос по 14. пат откако во финалето го совлада Норвежанецот Каспер Руд со 6:3, 6:3, 6:0. Шпанецот со тоа го подобри сопств ...
ТЕШКА ПОВРЕДА НА ЗВЕРЕВ, НАДАЛ ВО ФИНАЛЕТО НА РОЛАН ГАРОС

ТЕШКА ПОВРЕДА НА ЗВЕРЕВ, НАДАЛ ВО ФИНАЛЕТО НА РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал се пласираше во своето 30. гренд слем финале откако Александер Зверев тешко го повреди глуждот во нивниот полуфинален дуел на Ролан Гарос ...
ОВА БЕШЕ МАГИЧНА НОЌ, КАЖА НАДАЛ ПО ПОБЕДАТА НАД ЃОКОВИЌ НА РОЛАН ГАРОС

ОВА БЕШЕ МАГИЧНА НОЌ, КАЖА НАДАЛ ПО ПОБЕДАТА НАД ЃОКОВИЌ НА РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал уште еднаш покажа дека е најдобриот играч во историјата на Ролан Гарос откако го совлада Новак Ѓоковиќ во четиричасовниот четвртфинален д ...
И ФРАНЦИЈА ЌЕ МУ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИОТ ЃОКОВИЌ ДА ИГРА НА РОЛАН ГАРОС

И ФРАНЦИЈА ЌЕ МУ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИОТ ЃОКОВИЌ ДА ИГРА НА РОЛАН ГАРОС

Новак Ѓоковиќ би можел да добие забрана за учество и на Ролан Гарос откако министерството за спорт соопшти дека нема да има исклучоци од новиот закон ...
ЃОКОВИЌ СТАНА ПРВИОТ ТЕНИСЕР КОЈ ГИ ОСВОИЛ СИТЕ ЧЕТИРИ ГРЕНД СЛЕМА БАРЕМ ДВАПАТИ ПО ТРИУМФОТ НА РОЛАН ГАРОС

ЃОКОВИЌ СТАНА ПРВИОТ ТЕНИСЕР КОЈ ГИ ОСВОИЛ СИТЕ ЧЕТИРИ ГРЕНД СЛЕМА БАРЕМ ДВАПАТИ ПО ТРИУМФОТ НА РОЛАН ГАРОС

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои Ролан Гарос по вторпат во кариерата, откако во финалето го победи Гркот Стефанос Циципас со 6:7, 2:6, 6:3, 6:2 ...
ЃОКОВИЌ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА РОЛАН ГАРОС ОТКАКО ГЛЕДАЧИТЕ БЕА ИЗБРКАНИ ОД ТРИБИНИТЕ ПРЕД ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

ЃОКОВИЌ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА РОЛАН ГАРОС ОТКАКО ГЛЕДАЧИТЕ БЕА ИЗБРКАНИ ОД ТРИБИНИТЕ ПРЕД ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос откако судијата го прекина мечот зашто гледачите не сакаа да ги напуштат трибините пред поче ...
ФЕДЕРЕР СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД РОЛАН ГАРОС ЗА ДА СИ ГО ЗАШТИТИ ТЕЛОТО

ФЕДЕРЕР СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД РОЛАН ГАРОС ЗА ДА СИ ГО ЗАШТИТИ ТЕЛОТО

Роже Федерер објави дека се повлекува од Ролан Гарос, иако се пласираше во четвртото коло. Федерер, кој наскоро ќе наполни 40 години, изјави дека го п ...
НАДАЛ СЕ ИЗРАМНИ СО ФЕДЕРЕР НА 20 ГРЕНД СЛЕМА ПО ПОБЕДАТА ПРОТИВ ЃОКОВИЌ НА РОЛАН ГАРОС

НАДАЛ СЕ ИЗРАМНИ СО ФЕДЕРЕР НА 20 ГРЕНД СЛЕМА ПО ПОБЕДАТА ПРОТИВ ЃОКОВИЌ НА РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал неочекувано лесно ја освои рекордната 13. титула на Ролан Гарос на затворениот терен во Париз, совладувајќи го Новак Ѓоковиќ во финалето ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ