Таг: Романија

1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ
ПАНДЕМИЈАТА ПУСТОШИ НИЗ ИСТОЧНА ЕВРОПА – РУСИЈА ПРОГЛАСИ НЕРАБОТНА НЕДЕЛА, ЛЕТОНИЈА ВО КАРАНТИН, ВО РОМАНИЈА НА СЕКОИ ПЕТ МИНУТИ УМИРА ЕДНО ЛИЦЕ ОД КОВИД-19

ПАНДЕМИЈАТА ПУСТОШИ НИЗ ИСТОЧНА ЕВРОПА – РУСИЈА ПРОГЛАСИ НЕРАБОТНА НЕДЕЛА, ЛЕТОНИЈА ВО КАРАНТИН, ВО РОМАНИЈА НА СЕКОИ ПЕТ МИНУТИ УМИРА ЕДНО ЛИЦЕ ОД КОВИД-19

Русија прогласи неработна недела, Летонија се затвори на еден месец, а во Романија се појави недостиг од мртовечки ковчези додека земјите од источна Е ...
НАЈМАЛКУ ДЕВЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО КОВИД-БОЛНИЦАТА ВО РОМАНСКИОТ ГРАД КОНСТАНЦА

НАЈМАЛКУ ДЕВЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО КОВИД-БОЛНИЦАТА ВО РОМАНСКИОТ ГРАД КОНСТАНЦА

Најмалку девет лица загинаа во пожарот во болницата во романскиот град Констанца во која што се лекуваат пациенти болни од ковид-19. Тоа е трет смртон ...
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГИ ПРЕПОЛНИЈА БОЛНИЦИТЕ ВО РОМАНИЈА И БУГАРИЈА, ДОДЕКА ДРУГИ ЕУ ЗЕМЈИ ГИ УКИНУВААТ СИТЕ КОРОНАМЕРКИ

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГИ ПРЕПОЛНИЈА БОЛНИЦИТЕ ВО РОМАНИЈА И БУГАРИЈА, ДОДЕКА ДРУГИ ЕУ ЗЕМЈИ ГИ УКИНУВААТ СИТЕ КОРОНАМЕРКИ

Околу 72% од возрасните во Европската Унија се целосно вакцинирани против ковид-19, но ниската стапка на имунизација во некои источни членки се закану ...
РОМАНСКИОТ ВОЕН АВИОН ЌЕ ИСПУШТА 6-ТОНСКИ КЕСИ СО ВОДА ВРЗ ПОЖАРИТЕ

РОМАНСКИОТ ВОЕН АВИОН ЌЕ ИСПУШТА 6-ТОНСКИ КЕСИ СО ВОДА ВРЗ ПОЖАРИТЕ

На Скопскиот аеродром стигна првиот од двата романски авиона со кои ќе се гаснат пожарите во најзагрозените делови од земјава. Станува збор за воениот ...
НОВ ПОЖАР ВО РАДОВИШ ОД КАДЕ ПОБАРАЛЕ ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕР, ВО СКОПСКО И КУМАНОВСКО ПОЖАРИТЕ ЛОКАЛИЗИРАНИ

НОВ ПОЖАР ВО РАДОВИШ ОД КАДЕ ПОБАРАЛЕ ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕР, ВО СКОПСКО И КУМАНОВСКО ПОЖАРИТЕ ЛОКАЛИЗИРАНИ

Пожарите во Пехчево и Делчево и понатаму не се ставени под контрола, а нов поголем пожар денеска избувна во Радовиш. Како што соопштија од Центарот за ...
И РОМАНИЈА ПРАЌА ПОМОШ, ГОЛЕМ АВИОН ЗА ГАСНЕЊЕ ПОЖАР

И РОМАНИЈА ПРАЌА ПОМОШ, ГОЛЕМ АВИОН ЗА ГАСНЕЊЕ ПОЖАР

Авион за гаснење на пожари ќе испрати Романија како помош за справувањето со ситуацијата во државата, соопшти Министерството за одбрана. Романскиот ...
ЗАМОКОТ ДРАКУЛА ВО РОМАНИЈА НУДИ „ФАЈЗЕР“ ВАКЦИНИ БЕЗ ТЕРМИН И БЕСПЛАТНА ИЗЛОЖБА

ЗАМОКОТ ДРАКУЛА ВО РОМАНИЈА НУДИ „ФАЈЗЕР“ ВАКЦИНИ БЕЗ ТЕРМИН И БЕСПЛАТНА ИЗЛОЖБА

Во славниот замок на Дракула во Трансилванија е поставен и Ковид-центар и на посетителите им се нудат „Фајзер“ вакцини против ковид-19. Медицински пер ...
БОЛНИТЕ ЛЕЖАТ ПО ХОДНИЦИ, ЛЕКАРИТЕ БИРААТ КОГО ЌЕ ПРИМАТ – ТРЕТИОТ БРАН НА КОВИД ПАНДЕМИЈАТА ЈА КУТНА ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА

БОЛНИТЕ ЛЕЖАТ ПО ХОДНИЦИ, ЛЕКАРИТЕ БИРААТ КОГО ЌЕ ПРИМАТ – ТРЕТИОТ БРАН НА КОВИД ПАНДЕМИЈАТА ЈА КУТНА ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА

Полска вчера регистрираше речиси 30.000 нови случаи на коронавирус, најмногу од почетокот на епидемијата, Унгарија има најголема стапка на смртност по ...
ПОЧИНА БОГДАН МАКОВЕЈ, РОМАНСКИОТ ТРЕНЕР СО КОЈ ПОЧНА ПОДЕМОТ НА МАКЕДОНСКИОТ ЖЕНСКИ РАКОМЕТ

ПОЧИНА БОГДАН МАКОВЕЈ, РОМАНСКИОТ ТРЕНЕР СО КОЈ ПОЧНА ПОДЕМОТ НА МАКЕДОНСКИОТ ЖЕНСКИ РАКОМЕТ

Богдан Маковеј, легендарниот романски тренер за кого се врзуваат првите големи успеси на македонскиот женски ракомет, почина на 67 години. „Маковеј с ...
ПОЧИНАТ ГРАДОНАЧАЛНИК УБЕДЛИВО ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО РОМАНИЈА

ПОЧИНАТ ГРАДОНАЧАЛНИК УБЕДЛИВО ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО РОМАНИЈА

Жителите на едно романско гратче убедливо му доверија уште еден мандат на својот досегашен градоначалник, иако тој почина пред две недели од ковид-19, ...
1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ