Таг: Роналд Реган

РОНАЛД РЕГАН И МИХАИЛ ГОРБАЧОВ – НЕСПОИВА ДВОЈКА КОЈА ПОМОГНА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА СТУДЕНАТА ВОЈНА

РОНАЛД РЕГАН И МИХАИЛ ГОРБАЧОВ – НЕСПОИВА ДВОЈКА КОЈА ПОМОГНА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА СТУДЕНАТА ВОЈНА

Кога Мајкл Реган присуствуваше на погребот на татко му, бившиот американски претседател Роналд Реган, зад него седеше Михаил Горбачов. „Јас и жена ...
ЏОН ХИНКЛИ, КОЈ ПУКАШЕ ВО РОНАЛД РЕГАН ЗА ДА ЈА ИМПРЕСИОНИРА ЏОДИ ФОСТЕР, ИЗЛЕГУВА НА СЛОБОДА ПО 40 ГОДИНИ

ЏОН ХИНКЛИ, КОЈ ПУКАШЕ ВО РОНАЛД РЕГАН ЗА ДА ЈА ИМПРЕСИОНИРА ЏОДИ ФОСТЕР, ИЗЛЕГУВА НА СЛОБОДА ПО 40 ГОДИНИ

Џон Хинкли, кој пред четири децении пукаше во тогашниот американски претседател Роналд Реган, ќе излезе на слобода следниот јуни, ако продолжи да ги с ...
ГОСПОДИНЕ ГОРБАЧОВ, УРНЕТЕ ГО ТОЈ ЅИД! – РОНАЛД РЕГАН ДОБИ СПОМЕНИК ВО БЕРЛИН 32 ГОДИНИ ПО СЛАВНИОТ ГОВОР

ГОСПОДИНЕ ГОРБАЧОВ, УРНЕТЕ ГО ТОЈ ЅИД! – РОНАЛД РЕГАН ДОБИ СПОМЕНИК ВО БЕРЛИН 32 ГОДИНИ ПО СЛАВНИОТ ГОВОР

Бронзена скулптура на поранешниот американски претседател Роналд Реган е откриена во Берлин во рамките на одбележувањето на 30-годишнината од падот на ...
ПОМПЕО Ѝ ДАДЕ РОК ОД 60 ДЕНА НА РУСИЈА ДА ГИ ИСПОЛНИ УСЛОВИТЕ ОД ПАКТОТ ЗА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ СО СРЕДЕН ДОСТРЕЛ

ПОМПЕО Ѝ ДАДЕ РОК ОД 60 ДЕНА НА РУСИЈА ДА ГИ ИСПОЛНИ УСЛОВИТЕ ОД ПАКТОТ ЗА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ СО СРЕДЕН ДОСТРЕЛ

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ѝ даде рок од 60 дена на Русија да се врати во согласност со Пактот за нуклеарно оружје со среден дострел, ...
4 / 4 НАПИСИ