Таг: „Ровер“

КИНА СТАНА ВТОРА ЗЕМЈА КОЈА УСПЕШНО СПУШТИЛА ЛЕТАЛО НА МАРС

КИНА СТАНА ВТОРА ЗЕМЈА КОЈА УСПЕШНО СПУШТИЛА ЛЕТАЛО НА МАРС

Кина успешно спушти летало на Марс, објавија државните медиуми. Роботот со шест тркала „Журонг“ слетал во Утопија Планитија, простран терен во северна ...
НАСА ГО ОДЛОЖИ ПРВИОТ ЛЕТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ НА МАРС ПОРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ

НАСА ГО ОДЛОЖИ ПРВИОТ ЛЕТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ НА МАРС ПОРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ

НАСА го одложи својот прв лет на хеликоптер на Марс оти се обидува да ги поправи техничките проблеми на минијатурниот хеликоптер „Генијалност“, соопшт ...
ФАТИМЕ МУ РЕЧЕ НА ЉУБЕ „ДОБРО Е ШТО ИЗЛЕЗЕ“, НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

ФАТИМЕ МУ РЕЧЕ НА ЉУБЕ „ДОБРО Е ШТО ИЗЛЕЗЕ“, НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

На синоќашниот роденден на кралицата што го организираше Британската амбсада, обвинителката Фатиме Фетаи го поздрави Љубе Бошкоски со зборовите „Добро ...
СЕСТРО КАТИЦЕ, РЕЧЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ И СЕ ПОЗДРАВИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

СЕСТРО КАТИЦЕ, РЕЧЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ И СЕ ПОЗДРАВИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА НА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА

Љубе Бошкоски се појави на роденденот на кралицата кој вечевра го огранизира Британската амбасада во Скопје. Тој, кога ја забележа обвинителката Катиц ...
ЉУБЕ БОШКОВСКИ ВО РОДНОТО ЧЕЛОПЕК ЈА СЛАВИ СЛОБОДАТА

ЉУБЕ БОШКОВСКИ ВО РОДНОТО ЧЕЛОПЕК ЈА СЛАВИ СЛОБОДАТА

Претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски ја прославува слободата во неговото родно село Челопек. Фотографијата е снимена во атарот на цр ...
5 / 5 НАПИСИ