Таг: Румен Радев

1 2 3 4 30 / 37 НАПИСИ
ТОНИ САЛИ

ТОНИ САЛИ

Сè губи смисла кога ќе умре дете поради сурова бирократска небрежност. ...
РАДЕВ НЕ ПРИФАЌА ЕВРОПСКИ ИСТОРИЧАРИ ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО МАКЕДОНСКО-БУГАРСКАТА ИСТОРИСКА КОМИСИЈА

РАДЕВ НЕ ПРИФАЌА ЕВРОПСКИ ИСТОРИЧАРИ ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО МАКЕДОНСКО-БУГАРСКАТА ИСТОРИСКА КОМИСИЈА

Бугарскиот претседател Румен Радев вели дека нема потреба од европски историчари во мешовитата македонско-бугарска историска комисија, нешто што е сод ...
НИЕ СМЕ ТУКА ДА ЈА РЕЛАКСИРАМЕ АТМОСФЕРАТА, ВЛАДИТЕ СИ ПРЕГОВАРААТ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ПРЕД ЗАМИНУВАЊЕ ЗА РИМ СО РАДЕВ

НИЕ СМЕ ТУКА ДА ЈА РЕЛАКСИРАМЕ АТМОСФЕРАТА, ВЛАДИТЕ СИ ПРЕГОВАРААТ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ПРЕД ЗАМИНУВАЊЕ ЗА РИМ СО РАДЕВ

Со бугарскиот претседател Румен Радев сега само пиевме кафе, но во Рим, а и на враќање ќе имаме можност да разговараме за проблемите во билатералните ...
РАДЕВ ОЧЕКУВА МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ВО ВТОРАТА ПОЛОВИНА ОД ЈУНИ

РАДЕВ ОЧЕКУВА МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ВО ВТОРАТА ПОЛОВИНА ОД ЈУНИ

Според бугарскиот претседател Румен Радев, се очекува Македонија да ги почне преговорите со ЕУ во втората половина од јуни. „Се очекува во втората ...
ЗАЕВ ВЕРУВА ДЕКА ПЕНДАРОВСКИ И РАДЕВ ВО РИМ ЌЕ ПОТТИКНАТ РЕШЕНИЕ ЗА БУГАРСКОТО ВЕТО

ЗАЕВ ВЕРУВА ДЕКА ПЕНДАРОВСКИ И РАДЕВ ВО РИМ ЌЕ ПОТТИКНАТ РЕШЕНИЕ ЗА БУГАРСКОТО ВЕТО

Претседателите на Македонија и Бугарија, Стево Пендаровски и Румен Радев, на 26 и 27 мај заеднички ќе оддадат почит на делото на Свети Кирил и Методиј ...
СТЕФАН ЈАНЕВ НАЗНАЧЕН ЗА ПРИВРЕМЕН ПРЕМИЕР НА БУГАРИЈА ДО ИЗБОРИТЕ НА 11 ЈУЛИ

СТЕФАН ЈАНЕВ НАЗНАЧЕН ЗА ПРИВРЕМЕН ПРЕМИЕР НА БУГАРИЈА ДО ИЗБОРИТЕ НА 11 ЈУЛИ

Бугарскиот претседател Румен Радев закажа вонредни парламентарни избори на 11 јули, а дотогаш, привремен премиер ќе биде Стефан Јанев, негов близок со ...
БУГАРИЈА ОДИ НА НОВИ ИЗБОРИ НА 11 ЈУЛИ ОТКАКО НИКОЈ НЕ УСПЕА ДА СОСТАВИ ВЛАДА

БУГАРИЈА ОДИ НА НОВИ ИЗБОРИ НА 11 ЈУЛИ ОТКАКО НИКОЈ НЕ УСПЕА ДА СОСТАВИ ВЛАДА

Бугарија ќе одржи нови парламентарни избори на 11 јули, откако пропадна и третиот и последен обид да се формира нова влада, објави претседателот Румен ...
РАДЕВ СЕ МЕША ВО ВНАТРЕШНИТЕ РАБОТИ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ ПО НАЈАВАТА ДЕКА БУГАРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГИ АКТИВИРА РАЗУЗНАВАЧИТЕ ДА ГИ СПАСУВААТ МАКЕДОНСКИТЕ БУГАРИ

РАДЕВ СЕ МЕША ВО ВНАТРЕШНИТЕ РАБОТИ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ ПО НАЈАВАТА ДЕКА БУГАРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГИ АКТИВИРА РАЗУЗНАВАЧИТЕ ДА ГИ СПАСУВААТ МАКЕДОНСКИТЕ БУГАРИ

Ниту од домашните институции, ниту во извештаите од Брисел за Македонија, вклучително и во последниот, претседателот на државата Стево Пендаровски има ...
ДА БИДЕМЕ ВНИМАТЕЛНИ, ЧЛЕНКИ СМЕ НА НАТО И НЕМА ПОТРЕБА ОД РАЗУЗНAВАЧКИ СЛУЖБИ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ПЛАНОТ НА РАДЕВ ДА ГИ СПАСУВА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

ДА БИДЕМЕ ВНИМАТЕЛНИ, ЧЛЕНКИ СМЕ НА НАТО И НЕМА ПОТРЕБА ОД РАЗУЗНAВАЧКИ СЛУЖБИ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ПЛАНОТ НА РАДЕВ ДА ГИ СПАСУВА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Не треба да се испраќаат никакви разузнувачки служби, стоиме на располагање да одговориме на сите прашања, кажа денеска премиерот Зоран Заев откако бу ...
РАДЕВ ЌЕ ГИ СПАСУВА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА СО БЕЗБЕДНОСНИ СЛУЖБИ

РАДЕВ ЌЕ ГИ СПАСУВА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА СО БЕЗБЕДНОСНИ СЛУЖБИ

Бугарскиот претседател Румен Радев одржа средба со шефовите на безбедносните служби „за да се преземат соодветни мерки за адекватна заштита на правата ...
1 2 3 4 30 / 37 НАПИСИ