Таг: руска инвазија

1 2 3 4 58 20 / 574 НАПИСИ
РУСКИ БЛОГЕРИ ТВРДАТ ДЕКА УКРАИНСКИТЕ СИЛИ НАПРЕДУВААТ НА ФРОНТОТ, МОСКВА ДЕМАНТИРА

РУСКИ БЛОГЕРИ ТВРДАТ ДЕКА УКРАИНСКИТЕ СИЛИ НАПРЕДУВААТ НА ФРОНТОТ, МОСКВА ДЕМАНТИРА

Москва ги демантираше пишувањата на руските блогери и изјавите на шефот на „Вагнер“, Евгени Пригожин, дека украинските сили оствариле напредок на фрон ...
РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО УКРАИНА СЕ ОДВИВА ТЕШКО ЗАШТО РУСИЈА НЕ ВОДИ ВОЈНА И НЕ УНИШТУВА ГРАДОВИ, ВЕЛИ КРЕМЉ

РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО УКРАИНА СЕ ОДВИВА ТЕШКО ЗАШТО РУСИЈА НЕ ВОДИ ВОЈНА И НЕ УНИШТУВА ГРАДОВИ, ВЕЛИ КРЕМЉ

Украинската војска најави можен пресврт во борбите за Бахмут откако објави дека руските сили во некои делови се повлекле и за два километра како резул ...
УКРАИНСКА ВОЕНА ЕДИНИЦА ГИ ПОТВРДИ ИЗЈАВИТЕ НА ПРИГОЖИН ДЕКА РУСКА БРИГАДА ИЗБЕГАЛА ОД ПЕРИФЕРИЈАТА НА БАХМУТ

УКРАИНСКА ВОЕНА ЕДИНИЦА ГИ ПОТВРДИ ИЗЈАВИТЕ НА ПРИГОЖИН ДЕКА РУСКА БРИГАДА ИЗБЕГАЛА ОД ПЕРИФЕРИЈАТА НА БАХМУТ

Украинска воена единица објави дека истерала руска бригада од територија на Бахмут, потврдувајќи ги изјавите на шефот на „Вагнер“, Евгени Пригожин, де ...
ФРАНЦУСКО-БОСАНСКИ НОВИНАР ЗАГИНА ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАЛ ОД ИСТОЧНА УКРАИНА

ФРАНЦУСКО-БОСАНСКИ НОВИНАР ЗАГИНА ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАЛ ОД ИСТОЧНА УКРАИНА

Францускиот новинар со босанско потекло Арман Солдин загина додека известувал од источна Украина. Триесет и двегодишниот Солдин, кој работеше за франц ...
УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СПРЕЧИЛА ГОЛЕМ РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД ПРЕД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА ВО МОСКВА

УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СПРЕЧИЛА ГОЛЕМ РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД ПРЕД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА ВО МОСКВА

Русија лансираше нов ракетен напад на Украина на денот кога ја одбележува годишнината од победата над нацистичка Германија во 1945, при што украинскат ...
РУСИЈА ГИ ЗАСИЛУВА НАПАДИТЕ НА УКРАИНА И САКА ДА ГО ОСВОИ БАХМУТ ПРЕД ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА

РУСИЈА ГИ ЗАСИЛУВА НАПАДИТЕ НА УКРАИНА И САКА ДА ГО ОСВОИ БАХМУТ ПРЕД ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА

Русија лансираше нов бран напади на Киев и другите украински градови, додека се подготвува да го одбележи 9 Мај - Денот на победата над нацистичка Гер ...
РУСИЈА ЈА НАПАДНА УКРАИНА СО ДРОНОВИ ДЕН ОТКАКО ЈА ОБВИНИ ДЕКА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО УБИЕ ПУТИН

РУСИЈА ЈА НАПАДНА УКРАИНА СО ДРОНОВИ ДЕН ОТКАКО ЈА ОБВИНИ ДЕКА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО УБИЕ ПУТИН

Експлозии се слушнаа во Киев и во други украински градови ден откако Русија ја обвини Украина дека го нападнала Кремљ со дронови во обид да го убие Вл ...
НАД 20.000 РУСКИ ВОЈНИЦИ ЗАГИНАЛЕ ВО БАХМУТ ОД ДЕКЕМВРИ, ВЕЛАТ ПРОЦЕНКИТЕ НА ПЕНТАГОН

НАД 20.000 РУСКИ ВОЈНИЦИ ЗАГИНАЛЕ ВО БАХМУТ ОД ДЕКЕМВРИ, ВЕЛАТ ПРОЦЕНКИТЕ НА ПЕНТАГОН

Над 20.000 Руси загинале во борбите во Украина од декември, велат американските проценки. Повикувајќи се на новообјавени документи, портпаролот на Сов ...
НАЈМАЛКУ 17 МРТВИ ВО ДЕНЕШНИОТ РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА УКРАИНА, ОД КОИ 15 ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО УМАН

НАЈМАЛКУ 17 МРТВИ ВО ДЕНЕШНИОТ РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД НА УКРАИНА, ОД КОИ 15 ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО УМАН

Бројот на загинати во најголемиот руски ракетен напад на Украина во последните два месеца порасна на 17. Меѓу нападнатите градови беше и Киев, но најг ...
НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА МРТВИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА УКРАИНА, КИЕВ ГАЃАН ПРВПАТ ПО 51 ДЕН

НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА МРТВИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА УКРАИНА, КИЕВ ГАЃАН ПРВПАТ ПО 51 ДЕН

Најмалку шест луѓе загинаа во денешниот руски ракетен напад на Украина, во кој првпат по 51 ден беше гаѓан и Киев. Жена и нејзиното тригодишно дете за ...
1 2 3 4 58 20 / 574 НАПИСИ