Таг: САД

1 32 33 34 35 36 340 / 352 НАПИСИ
ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

Протестите на шарената револуција во Скопје и во уште неколку града, завршија. Остана да се зборува за денешниот засилен дипломатски притисок кој почн ...
САД БАРААТ И ИТНО ПОНИШТУВАЊЕ НА ПОМИЛУВАЊАТА НА ИВАНОВ

САД БАРААТ И ИТНО ПОНИШТУВАЊЕ НА ПОМИЛУВАЊАТА НА ИВАНОВ

Соединетите американски држави бараат итно поништувањето на помилувањата од 12 април. Во соопштението што пред малку го издаде американската амбаса ...
ДОАЃА И АМЕРИКАНЕЦОТ ХОЈТ ЈИ, НЕ СЕ ЗНАЕ СО КОГО ЌЕ СЕ СРЕТНЕ

ДОАЃА И АМЕРИКАНЕЦОТ ХОЈТ ЈИ, НЕ СЕ ЗНАЕ СО КОГО ЌЕ СЕ СРЕТНЕ

Утре во Македонија доаѓа заменик-помошникот државен секретар за Европа и за Азија во Стејт департментот, Хојт Брајан Ји, потврдиле за „Радио Слободна ...
ДИК НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ НИ СО ИЗБОРИТЕ, НИ СО СЕБЕ

ДИК НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ НИ СО ИЗБОРИТЕ, НИ СО СЕБЕ

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) глумат нормалност во ненормална ситуација и тоа веќе наликува на сцена од „Монти Пајтон“, велат за САКАМ ...
МИСИЈАТА НА ОБСЕ/ОДИХР ПРОДОЛЖУВА ОТИ ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ОДЛОЖЕНИ

МИСИЈАТА НА ОБСЕ/ОДИХР ПРОДОЛЖУВА ОТИ ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ОДЛОЖЕНИ

Набљудувачката мисија на Канцеларијата за демократски институции и човекови права на ОБСЕ (ОДИХР) во Македонија продолжува со проценка на настаните и ...
И ДУИ, ПО САД ПОБАРА ИТНО СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

И ДУИ, ПО САД ПОБАРА ИТНО СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

ДУИ бара повторно свикување на Собранието што се распушти на 5 април оваа година. Веднаш откако американската амбасадата на САД соопшти дека Соединети ...
САД БАРААТ СОБРАНИЕТО ДА СЕ СОСТАНЕ И ДА ГИ ОТКАЖЕ ИЗБОРИТЕ

САД БАРААТ СОБРАНИЕТО ДА СЕ СОСТАНЕ И ДА ГИ ОТКАЖЕ ИЗБОРИТЕ

Соединетите Американски Држави ги повикуваат партиите повторно да го свикаат Собранието, да ги откажат изборите, да ги поништат помилувањата, и повтор ...
МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ГО СНИМА „БИКИНИ“ ВО ЊУЈОРК

МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ГО СНИМА „БИКИНИ“ ВО ЊУЈОРК

Милчо Манчевски на њујоршки Менхетен и во Бруклин го режира својот петти игран филм „Бикини“.  Првата клапа ќе падне на 9 мај, а деновиве проектот „Би ...
АКО СТОПИРА СВЕТСКА БАНКА НИ ПРИВАТНИТЕ БАНКИ НЕМА ДА ДАВААТ КРЕДИТИ

АКО СТОПИРА СВЕТСКА БАНКА НИ ПРИВАТНИТЕ БАНКИ НЕМА ДА ДАВААТ КРЕДИТИ

И приватните банки ќе ги стопираат кредитите за Македонија ако тоа го направи Светска банка. Ова неофицијално го најавуваат извори од Светска банка за ...
ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

Граѓанската организација „Протестирам“ на својот Фејсбук профил најави дека денеска нема да организира протест во Скопје. „Наместо утре, со протести п ...
1 32 33 34 35 36 340 / 352 НАПИСИ